Zorunlu askerlik ne zaman kalkacak?

• Konuyu başlatan oznt
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 36
  • Görüntüleme 5B
6ay profesyonel eğitim almıyorsun kardeşim zaten sizin gibi insanlara o eğitimi verseler de kaldıramazsınız ama en azından yarın bigün böyle bir çoğrafya da savaş çıkma olasılığı yüksek olabileceği için seferberlik ilan edilirse en azından erkek milleti mermi silahın ağzına nasıl verilir, askeri ortamı, ast üst ilişkisi ve askeri disiplinini, nizamını bilsin diye zorunlu askerlik şart ve kolay kolay da kalkmaz. Patates konusunda haklısın zaten oraya hizmet için gidiyorsun aksini iddia etmiyoruz. Gitmek istemiyorsanız da paranızı verir gitmezsiniz ben sadece gitmeyi düşünen arkadaşlar için boşuna bu kadar geriliyorlar onu söylemek istiyorum

Şunu da söyleyim orada sadece sen patates soymuyorsun yıllarca dağda görev yapmış komutanların da senin yanında patates soyuyor herkesin kışla içinde bir mesleği, görevi var.
Paşam az gerçekçi ol yani cidden diyorum senin de dediğin gibi çok boş insanların olduğu bir ortamın ne yararı olabilir? Mermi vs. koymayı öğrenmek 6 ay sürüyorsa burada bir sıkıntı var demektir 😄. Benim gözümde boşa gidecek bir 6 ay, senin gözünde disiplin, dayak yeme falan filan.

Zorunlu askerlik olmamalı, profesyonel orduya geçilmeli. Kanı deli akan genç arkadaşlar bilmez belki ama zamanında neredeyse her akşam haberlerinde şehit haberi verilirdi.
Yok silah tutmayı öğreniyormuş, yok disiplin cart curt. 6 ay insanın en verimli zamanında sadece okuma-yazma bilen biri tarafından mobbinge maruz kalmasının neresi güzel? Askerlikten dönenlere anket yapılsa 100 kişiden 99'u gereksiz der. Şimdi daha birkaç şey daha söylerdim ama sakata gelmeyeyim. Askerlikten soğutma diye bir suç var. Askerlik mükemmel şey herkesin gitmesi lazım diyerek yazımı sonlandırayım.

Zorunlu askerlik olmamalı, profesyonel orduya geçilmeli. Kanı deli akan genç arkadaşlar bilmez belki ama zamanında neredeyse her akşam haberlerinde şehit haberi verilirdi.
Yok silah tutmayı öğreniyormuş, yok disiplin cart curt. 6 ay insanın en verimli zamanında sadece okuma-yazma bilen biri tarafından mobbinge maruz kalmasının neresi güzel? Askerlikten dönenlere anket yapılsa 100 kişiden 99'u gereksiz der. Şimdi daha birkaç şey daha söylerdim ama sakata gelmeyeyim. Askerlikten soğutma diye bir suç var. Askerlik mükemmel şey herkesin gitmesi lazım diyerek yazımı sonlandırayım.

Keşke profesyonel orduya geçseler katılıyorum kardeşim. Ben burada askerliği mükemmel bir yer olarak göstermiyorum sadece zorunlu ve gidicekseniz bu kadar kendinizi gericeğiniz bir yer değil gayet rahat arkadaş edinip gülüp eğlenceğiniz bir yer diyorum. Ayrıca hayatın her alanında mobinge ugruyorsun. Kesinlikle çok gerekli demiyorum ama gittiğinizde de sadece patates soymuyorsunuz anlatmak istediğim şey bu.

20 yaşınıza kadar disiplin öğrenemediyseniz bu başkalarının suçu değil. Gereksiz yere toplanmış bir sürü kişinin temel ihtiyaçlarını yerine getirmek hizmet değil. Birçok şey kattığı falan yok. Askeri okula gittiğinizi sanıyorsunuz herhalde.
Evet, devlet tonla vergimi alması yetmezmiş gibi ya vaktimi ya da nakdimi alıyor. Çok iyi fırsat. Keşke o alınanlardan yararlanan çoğunlukta olsam.

Dünyanın çoğu ülkesi gereksiz bir şey yapıyor diye gereksiz bir şey yapmanın bir anlamı yok. Dünya beşten büyük derler, bilirsiniz. O beş ülkenin üçünde zorunlu askerlik yok. Birinde yeterli kaynak olmadığı için pratikte yok. Diğerinde de herkesi almıyorlar. Bu ülkeler salak, biz akıllıyız. Bu ülkelerin ordusu leş gibi, bizimki süper.

Son 10 yılda askerlik yapan kaç kişi NATO 7.62x51 mm merminin neresinin 7.62 olduğunu gerçekten biliyor? Silahlara dair en ufak uzmanlığım olduğunu iddia etmiyorum. Ama silah kullanma eğitimini ben verecek olsam herkes bilirdi.
7.62 sadece bir örnek. Halkımız sağ olsun ülkede adı en çok bilinen, o yüzden ondan örnek verdim.
Tekrar söylüyorum. Askeri okul değil orası. Bu haliyle vakit kaybı.

Geri
Yukarı