Zorunlu askerlik yapmak istemiyorum

BM üzerinden Türkiye'ye dava aç bakalım sonuçlanana kadar sen evlenmiş olursun.Kaçarın yok maalesef.Delikanlı gibi 1 ay patatesini soy gel işte.Askerlik artık öyle zor değil yahu.

Tamamen katılıyorum size ancak dava vb fazla. Mecburen 1 ay yapacaksanız, diğer yollar (obez olmak, parmağının silah tutamacak derecede kırık olması, gözlük takmaya başlamak) çok etik durmuyor ama tabii bunlar da yol. 😃

Kankacım askerlik adı altına temizlik/ayak işi tarzı bir şeyler yaptırıyolar çok takma git 1 ay takıl.

Kanka adam dava açmayı falan düşünmüş vallahi acınacak durumda diyebilirim 1aya bile taahamülü yok :D devletine vatanına milletine hizmet etmek şereftir isteyen şerefiyle yapar isteyen yapmaz.

Kişisel olay hacı seni alakadar edeceğini düşünmüyorum bu senin kararın ve benzer fikirlerde olsak bile bu düşünce çok yanlış.

"Asker de tek yaptığım komutana çay götür orayı sil burayı sil. Tek silah tuttuğum zaman sökmesi geri takması Tüfek omuza hareketler ve bir kereye mahsus eğitim amaçlı ateş etmekten başka silah tutmadım. o da 1 ay sürdü. Gerisi Temizlik çay kahve. O işi hademe de yapar hatta istihdam da oluşturur. Ben er olarak para almadan işi yapacağıma hizmetçi alsalar herkes faydalı çıkar. Zorunlu olacak ise 1 haftalık eğitim verilir."

"Asker de tek yaptığım komutana çay götür orayı sil burayı sil. Tek silah tuttuğum zaman sökmesi geri takması tüfek omuza hareketler ve bir kereye mahsus eğitim amaçlı ateş etmekten başka silah tutmadım. O da 1 ay sürdü. Gerisi temizlik çay kahve. O işi hademe de yapar hatta istihdam da oluşturur. Ben er olarak para almadan işi yapacağıma hizmetçi alsalar herkes faydalı çıkar. Zorunlu olacak ise 1 haftalık eğitim verilir."

Bana acemi birliğinde silah bile vermediler. Sadece temel şeyleri gösterdiler yalandan o kadar. Sonra da usta birliğine gönderdiler orada da 3 sefer G3 ile ateş ettim başka da yok. Silahı nöbet ve temizleme haricinde görmüyorduk zaten. Nöbette bile boş silah tutuyorduk elimizde. Hep boş işler yeminle. Tamamen kalkması lazım zorunlu askerliğin.

Geri
Yukarı