Zotac 2060 ASUS GTX 1660S takası mantıklı mı?

Mantıklı sayılabilir ama yine de aradaki fiyat farkına bağlı.

PCI 4.0 olmaları ne gibi bir sorun yaratıyor ki sizin için? Anakartınız PCI 3.0 olsa bile kullanabiliyorsunuz zaten, herhangi bir uyumsuzluk söz konusu değil.
Hocam performans kaybından ötürü anakartım B450M A Pro Max 3.0 var bu kartta

Hocam performans kaybından ötürü anakartım B450M-A Pro Max 3.0 var bu kartta

Tamam dediğim gibi PCI 3.0 bir anakartta PCI 4.0 bir kart kullanabilirsiniz, tüm PCI sürümleri geriye dönük uyumludur.
PCI 4.0 bir anakartta gözle göremeyeceğiniz kadar daha fazla performans alabilirsiniz orası ayrı.

Hocalarım peki RTX ASUS ROG STRIX 2060S ile takas mantıklı olur mu?
Aradaki fiyat farkına bağlı. Buna 1.000 verilebilir. Ama şu da var, biz iki kartında durumunu, kutu fatura garanti vs.. bilmiyoruz. Bunlarda önemli etkenler. Şimdi 6 aylık kart ile 2 senelik karta aynı muameleyi yapamayız sonuçta.

Aradaki fiyat farkına bağlı. Buna 1.000 verilebilir. Ama şu da var, biz iki kartında durumunu, kutu fatura garanti vs.. bilmiyoruz. Bunlarda önemli etkenler. Şimdi 6 aylık kart ile 2 senelik karta aynı muameleyi yapamayız sonuçta.
ikiside 2 senelik kartlsr

Tamam dediğim gibi PCI 3.0 bir anakartta PCI 4.0 bir kart kullanabilirsiniz, tüm PCI sürümleri geriye dönük uyumludur.
PCI 4.0 bir anakartta gözle göremeyeceğiniz kadar daha fazla performans alabilirsiniz orası ayrı.
Zotac 2060 750 TL kabul ediyor üstüne yapılırmı şimdi sizce?

Takas mantıklı ama 1.000 TL çok. Taş çatlasın 500 TL'den yukarı verilmez bu takasa. İkinci elde, aralarında aşırı bir fiyat farkı yok.
750 TL uygun mudur takas için?

Son düzenleme:
ikiside 2 senelik kartlsr

Zotac 2060 750 TL kabul ediyor üstüne yapılırmı şimdi sizce?

750 TL hala pahalı. 500 e anlaşmaya çalış. 500 de fazla ama. 500 çekmeye çalış sen.

Hocam adam neden daha düşük bir kartla 750 TL için değişim yapıyor ki? Kart sizce iyi duruyor mu?
Belki bir miktar paraya ihtiyacı vardır, model düşürüp, hem eline nakit geçip hemde kartsız kalmak istemiyordur belki. İkiside kullanılmış kart ve ikinci el piyasaları belli. Aralarında uçurum bir farkta yok. Ki, arkadaşın kartıda ROG Strix. Elden çıkarması daha kolay olur böyle modelleri ayrıca. 750 alıp, elindeki 1660S'i güzel bir miktara satıp paraya çevirebilir. Bilemeyiz tabi nihayetinde.

Fena rakam değil ama 500 lirayı çok geçmemeye çalışsanız daha iyi olur. Ben olsam elimdeki 1660S'i güzel bir fiyata satmaya çalışıp, sonra güzel bir 2060 bulurdum. Fiyatları çok düştü zaten.
Birde Zotac, Palit, Gainward gibi markalar sıradan vatandaş arasında çok bilinmediği için, ikinci elde satımı daha zor. Bunuda göz ardı etmeyin.

Geri
Yukarı