Zotac 780 Ti ekran kartı sürekli çöküyor

tahm oynuyom

Decipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GPU: ASUS Radeon RX 6700 XT DUAL 12GB CPU: ryzen 5 5600x AIO:ID-COOLİNG Se-214-xt Argb MB: Asus Rog Strix B550-A Gaming RAM: Adata XPG (8x2GB) 3200MHZ Storage: Kingston NV2 1TB Case: FSP CMT212A PSU: FSP Performance 550W 80+ bronze Monitor: ASUS TUF GAMING VG247Q1A 23,8 inç 165 Hz Keyboard: Gamepower Warlock Compact blue switch Mouse: Rampage Smx-r33 Lımbo beyaz Headphone:Rampage Rmx-g6 Hydra 7.1 OS: Windows 10 Pro
Meslek
Öğrenci
RAM
8x4
SSD veya HDD modeli
1tb kingston
Ekran kartı
zotac 780ti
Anakart
b550-A
İşlemci
5600x
Elimde Zotac 780 Ti var. Ekran kartını çalıştırınca ekrana attıktan 10 saniye sonra kapanıyor ve sonra tekrardan açılıp tekrardan kapanıyor. Driverını kurunca direk olarak çöküyor. Bunun sebebi ne olabilir? PSU yetmeme gibi bir sorun oldugunu düşünmüyorum. 550W PSU var, konu hakkında düşüncelerinizi bekliyorum.

Ekran kartı orijinal olmayabilir sürücü kurunca cokuyorsa.
Konuyu açan arkadaşım. 1 saat ban yedi o yüzden ben cevap yazicam. Orijinal olmaması derken anlamadım. Chipleri tek firma üretiyor.

Orijinal oldugundan eminseniz, sorun ekran kartındadır. Rebailling icin fiyat alın.
Ya dediğiniz gibi olacak yada fırınlama yöntemiyle hayata döndürmeye calisicam. Tabi sorun chip kaynaklıysa.

Hayata döner dönmesine ama ileride yine aynısı olur, randımanlı olmaz.
Şuan kartın çalışması önemli. Driver sıkıntısı vs. var mı maalesef bilemiyorum.
Bilgisi olan ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Başka bir sistemde deneyin. Eğer aynı hata oluyorsa sorun kartta. Ama baktınız tamiri pahalı tutarsa ben olsam yaptırmak yerine 2.el 1050Ti alırdım. Sanırım idare etmek amaçlı kullanacaksanız kartı.

Yeni konular

Geri
Yukarı