Zotac GTX 1050 orta butceli sistem

ulaşcan3

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Sistem ekte. Islemcimi gelecegi dusunerek sectim. Ortalama butcem oldugu icin de ekran kartini idarelik sekilde Zotac gtx1050 OC edition seçtim. Ilerde daha iyi bir ekran karti ile degistirmeyi dusunuyorum. Sorunum şu: acaba GTX1050 Ti OC ile GTX 1050 OC arasında performans farkı çok olur mu? Ti'ın performans testlerini izledim ve beni etkiledi. Ti olmayanı tercih edersem hayal kırıklığı yaşar mıyım? Aralarında 150 TL gibi cazip bir fiyat farkı var. Beni düşünmeye itti. Bir sorum daha: Bu kartları dönüştürücü olmadan HDMI ile LED TV'me baglayabilir miyim?

Kasa ve guc kaynagini degistirecegim. Rastgele sectim kötü oldugunun bilincindeyim. Öneriniz varsa lütfen paylaşın.

Ekran kartı için önerilerinizi dinlemekten hoşnut olurum. Max 800 TL olacak. Ilgilenenlere simdiden tesekkurler.

IMG-20170110-WA0000.jpg

Öncelikle Vatan Bilgisayar'dan alma. Orası kazık bir yer. 3000TL bütçeniz var. Hemen topluyorum.

Anakart : Gigabyte B250M-D3H D4 2133Mhz mAtx 1151
İşlemci : Intel Core i5-6400 Skylake 6M 2.70Ghz 1151
Ekran Kartı : MSI RX470 Gaming X 4GB GDDR5 256Bit
HDD : Western Digital Blue 1TB 64MB 7200Rpm (WD10EZEX)
RAM : Corsair Vengeance Kırmızı 8GB DDR4 2400Mhz CL16 (CMK8GX4M1A2400C16R)
Kasa (Öylesine) Aerocool V3X 500W Black Arka Fanlı USB 2.0 ATX Siyah Kasa

Bu sistem sizi yıllarca götürecektir. İşlemciyi 7.nesil yapmadım çünkü ; gereksiz pahalı.

Bu sistemin gücü GTX1050Ti ekran kartını bile geçiyor. Testlerine bakabilirsiniz.

Soruna gelecek olursak ; evet %15'lik bir artış gösterir. (GTX1050 Ti OC ile GTX 1050 OC arasında performans farkı çok olur mu?)

Öncelikle Vatan Bilgisayar'dan alma. Orası kazık bir yer. 3000TL bütçeniz var. Hemen topluyorum.

Anakart : Gigabyte B250M-D3H D4 2133Mhz mAtx 1151
İşlemci : Intel Core i5-6400 Skylake 6M 2.70Ghz 1151
Ekran Kartı : MSI RX470 Gaming X 4GB GDDR5 256Bit
HDD : Western Digital Blue 1TB 64MB 7200Rpm (WD10EZEX)
RAM : Corsair Vengeance Kırmızı 8GB DDR4 2400Mhz CL16 (CMK8GX4M1A2400C16R)
Kasa (Öylesine) Aerocool V3X 500W Black Arka Fanlı USB 2.0 ATX Siyah Kasa

Bu sistem sizi yıllarca götürecektir. İşlemciyi 7.nesil yapmadım çünkü ; gereksiz pahalı.

Bu sistemin gücü GTX1050Ti ekran kartını bile geçiyor. Testlerine bakabilirsiniz.

Soruna gelecek olursak ; evet %15'lik bir artış gösterir. (GTX1050 Ti OC ile GTX 1050 OC arasında performans farkı çok olur mu?)

Cevabınız ve sistem icin teşekkürler. Kendim biraz bütçeyi arttırarak şöyle bir şey yaptım:
IMG-20170111-WA0000.jpg

Ekran kartını GTX 1060 ile değiştirdim, 8 GB RAM koydum ve SSD koyamadım bütçeyi çok aştığı için. İlerleyen zamanlarda eklemeyi düşünüyorum. Sistem bu haliyle sorun çıkartır mı, düzeltmem gereken bir yanı var mıdır?

Cevabınız ve sistem icin teşekkürler. Kendim biraz bütçeyi arttırarak şöyle bir şey yaptım:Eki Görüntüle 209334
Ekran kartını GTX 1060 ile değiştirdim, 8 GB RAM koydum ve SSD koyamadım bütçeyi çok aştığı için. İlerleyen zamanlarda eklemeyi düşünüyorum. Sistem bu haliyle sorun çıkartır mı, düzeltmem gereken bir yanı var mıdır?
Anakartı Gigabyte B250M-D3H yap onun dışında GTX1060 3GB yeterli mi bilmiyorum. Oyunların kaç GB kullandığına bak, eğer 3GB'ı aşıyorsa işlemciyi i5-6400 yap ve ekran kartının 6GB modelini al. RAM olarak Corsair'ın 8GB modeli daha ucuz ve kalitelidir.

3600 tl ye bunu öneririm. (Sizin sistemi biraz geçmiş ama daha iyidir.)
Screenshot_2017-01-11-12-26-28.png

Ekran kartını teknobiyotikten Sapphire Rx480 4GB alırsan sanırsam 3700 oluyor.

3600 tl ye bunu öneririm. (Sizin sistemi biraz geçmiş ama daha iyidir.)Eki Görüntüle 209342

GTX 1060 RX480'e göre performans olarak daha iyi değil mi?

(DX12 optimize edilmesini saymaz isek.)

Arkadaşlar çok merak ettiğim bir konu var GTX1050ti ek bir güç bağlantısının olmamasindan , az güç tüketiminden dolayi performans konusunda bir sıkıntı çıkarır mı yada bu nedenden dolayı ileride bir sıkıntı çıkarır mı ? Anakartima bir zararı olurmu ? Yada ileride anormal fps dusuklukleri yasarmiyim ? Neden sadece bu kartta böyle bir güç özelliği var da diğerlerinde yok bunu merak ettim ? Ve neden fiyatı bu kadar ucuz ? Konu açmayı bilmiyorum bu konu altında sormak istedim Teşekkürler ..

Arkadaşlar çok merak ettiğim bir konu var GTX1050ti ek bir güç bağlantısının olmamasindan , az güç tüketiminden dolayi performans konusunda bir sıkıntı çıkarır mı yada bu nedenden dolayı ileride bir sıkıntı çıkarır mı ? Anakartima bir zararı olurmu ? Yada ileride anormal fps dusuklukleri yasarmiyim ? Neden sadece bu kartta böyle bir güç özelliği var da diğerlerinde yok bunu merak ettim ? Ve neden fiyatı bu kadar ucuz ? Konu açmayı bilmiyorum bu konu altında sormak istedim Teşekkürler ..
Lütfen konu açın.. İstediğiniz bölümü seçince ekranın ortalarında Yeni Konu Aç isimli mavi bir buton göreceksiniz. Ona tıklayın..

Çoğu oyun minimum 2 GB istiyor. 3GB benchmark testlerinde 6 GB'dan çok büyük bi farkı olduğunu göremedim. Fiyat olarak da biraz daha uygun geldi.

3600 tl ye bunu öneririm. (Sizin sistemi biraz geçmiş ama daha iyidir.)Eki Görüntüle 209342

Sistem önerisi için teşekkürler. Nvidia'yı kesinleşirdim RX serisini düşünmüyorum. İşlemciyi de baya düşündüm araştırdım i5 6500'ün ömrü uzun sanıyorum. Onu da değiştirmeye niyetim yok gibi.

Çoğu oyun minimum 2 GB istiyor. 3GB benchmark testlerinde 6 GB'dan çok büyük bi farkı olduğunu göremedim. Fiyat olarak da biraz daha uygun geldi.

Sistem önerisi için teşekkürler. Nvidia'yı kesinleşirdim RX serisini düşünmüyorum. İşlemciyi de baya düşündüm araştırdım i5 6500'ün ömrü uzun sanıyorum. Onu da değiştirmeye niyetim yok gibi.
Ben FPS olarak söylemedim. Bazı yeni çıkan oyunlarda 3GB yeterli gelmeyebilir. İşlemciyi i5 6400 yapıp 6GB yapınız. i5 6400 ile i5 6500 arasında pek güncellik farkı yok. i5 6400 devri biterse 1-2 ay sonra da i5 6500 devri biter.

Nvidia'yı kesinleştirmek bence çok yanlış, AMD hiç kullanmadım ama gerçekten kaliteli kartları var. DX12 optimizasyonu daha iyi olduğu için geleceğe yatkın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı