Zotac GTX 1050 orta butceli sistem

Çoğu oyun minimum 2 GB istiyor. 3GB benchmark testlerinde 6 GB'dan çok büyük bi farkı olduğunu göremedim. Fiyat olarak da biraz daha uygun geldi.

Sistem önerisi için teşekkürler. Nvidia'yı kesinleşirdim RX serisini düşünmüyorum. İşlemciyi de baya düşündüm araştırdım i5 6500'ün ömrü uzun sanıyorum. Onu da değiştirmeye niyetim yok gibi.
Gta5 ultra ayarlarda 3.5 gb istiyor. Eyer böyle yüksek oyunlar oynayacaksanız 3gb gereksiz olur.

Ben FPS olarak söylemedim. Bazı yeni çıkan oyunlarda 3GB yeterli gelmeyebilir. İşlemciyi i5 6400 yapıp 6GB yapınız. i5 6400 ile i5 6500 arasında pek güncellik farkı yok. i5 6400 devri biterse 1-2 ay sonra da i5 6500 devri biter.

Nvidia'yı kesinleştirmek bence çok yanlış, AMD hiç kullanmadım ama gerçekten kaliteli kartları var. DX12 optimizasyonu daha iyi olduğu için geleceğe yatkın.

i5 6400 - GTX 1060 6GB konusunda sizi anladım. Düşüneceğim. Yakındakilerle de paylaşıp tartışacağım. Öneriniz için teşekkür ediyorum.

İlgilenen herkese teşekkür ederim. i5 6400 öneriniz güzeldi ama 100TL ekleyebilirim diye düşündüm. Dolar 1 günde yükseldiği için şimdilik Intel Skylake i5 6500 - MSI GTX 1050Ti - ASUS B150m-k 2133mhz ile sistemimi kuracağım. İlerleyen zamanlarda, 1 yıl gibi bir zaman sonra GTX 1050Ti'ı satıp GTX 1070 veya 1060 almayı düşünebilirim. Bu konudaki önerilerinizi de dinlemek isterim.

Ben olsam öyle bir hata yapmam. Çünkü i5 6400 ile i5 6500 arasında olan fark (oyun) çok az. Ne biliyorsun? Belki daha sonra Dolar 5,6 olacak? Ve ya bilirsiniz eskiyen anakart ,ekran kartı vs. pahalılaşır. GTX 1070,1080 alamayacağınız kadar yüksek olacak? Ve i5 6500 ile 1080p'de darboğaz olacaktır. Monitör 2K veya 4K almak zorunda kalacaksınız. Lütfen böyle bir hatayı yapmayın.

benim fikrim şu yönde h270 veya b250 msi bazooka 2400mhz anarkart alınız ramleri ona göre seçiniz, skylake yerine kaby lake işlemci alırsanız daha sonra ekran kartı değişmeniz daha kolay olacaktır. Güncel kalmak önemli çünkü uzun vadede ekran kartını da değişmek istiyorsunuz.
dipnot: h270m bazooka 7.nesil işlemciler 2400mhz ile uyumludur 6. nesil ile 2133mhz destekliyor
Adsız.png

ekran kartı 1050ti seçilince sistem 3300tl civarına kadar düşüyor

1050 alınırsa daha ucuz olur ama RX 470 daha mantıklı.
Eki Görüntüle 209361

Bu arkadaş da anakart ve işlemciden tabiri caizse eğer çalıp ekran kartına vermiş. kısacası ya işlemci ve anakarttan kısıp ekran kartına yatırım yapacaksınız ya da ekran kartını nispeten ekonomik seçip daha sonra ekran kartı alıcaksınız. Bana ikincisi daha mantıklı geldiği için o şekilde bir sistem attım.

İ5 6500 veya 6600 arasında oyunlarda çok fark yok, anakartın da performansa etkisi yok bu parçalar keyif işidir oyununu sağlam oynamak isteyen adam parasını GPU'ya yatırır.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı