Zotac GTX 1050 orta butceli sistem

Bu arkadaş da anakart ve işlemciden tabiri caizse eğer çalıp ekran kartına vermiş. kısacası ya işlemci ve anakarttan kısıp ekran kartına yatırım yapacaksınız ya da ekran kartını nispeten ekonomik seçip daha sonra ekran kartı alıcaksınız. Bana ikincisi daha mantıklı geldiği için o şekilde bir sistem attım.

Önerilerinizi dikkate alacağım Orkun hocam. İkinci fikir daha mantıklı bence de. Anakartı değiştireceğim. i5 6500 GTX1070 e yetmez mi? Araştırdığım kadarıyla şuanki 1070i darboğaz yapmıyor. Olmadı sizin dediğiniz işlemciye bi bakayım?

Bir de, 1080p monitörüm var şimdilik. 2K için değil 1080p için geçerli bir sistem ve gelecekte güncelleyebileceğim bir sistem kuracağım.

1050 alınırsa daha ucuz olur ama RX 470 daha mantıklı.
Eki Görüntüle 209361

İlgilendiğiniz için teşekkür ediyorum...

Battlefield 1 gibi oyunlarda darboğaz yapar i5 6500. İzlemediyseniz Technopat'ın Phoenix Valor modelinde 6600K vardı ve arada 60'lara düşüyordu. Zaten işlemci %100 kullanıyordu. İ5 6500 tökezler.
Haklısınız, işlemciye yük bindiren oyunlarda darboğaz olabilir. Bu ekran kartında oyunları yüksek ayarlarda oynayacağınız için işlemcinin biraz daha yükseltilmesi veya ekran kartının düşürülmesi doğru olur.

Haklısınız, işlemciye yük bindiren oyunlarda darboğaz olabilir. Bu ekran kartında oyunları yüksek ayarlarda oynayacağınız için işlemcinin biraz daha yükseltilmesi veya ekran kartının düşürülmesi doğru olur.
Aynen öyle. Bende İ3 6100 RX 470 var ucu ucuna yetiyor. :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı