Zotac GTX 660 almakla doğru mu yaptım ?

Orion

Hectopat
Merhaba,
Zotac Gtx 660 aldım, ürün kargoda ama halen şüpelerim var.

• İşlemcim: amd phenom II x4 processor 3.4
  • Ram: 4gb ddr2
  • Anakart: Gigabyte GA-MA770-UD3
  • Psu: hıght power 450w

Sorum bu sisteme gtx 660 takmak için yeterli psu mi ve hd7870 yerine gtx 660 almakla doğrumu yaptım?
Teşekkürler..

Son düzenleyen: Moderatör:
1 - UPS değil, PSU :) UPS kesintisiz güç kaynaklarına verilen kısaltma isimdir :)
2 - İşlemci modelinizi yazmamışsınız, bilmiyorum bileşenleriniz performans açısından uyumlu olur mu.
3 - PSU markası High Power, eyvallah... Ama model de önemli. Zira her markanın farklı segmentlerde bir sürü ürünü var. en azından 80+ bronze sertifikali bir ürün değilse sisteminizi beslemekte sıkıntı yaşayabilir.

HD 7870 ve GTX 660 aynı performansta kartlardır, bu ayrı mesele de yani sen o DDR2 RAM'lere, o PSU'ya, o işlemciye o kartı almakla büyük ama çok büyük hata etmişsin.

O karttan tam performans almak için en azındam 4 GB DDR3 bellek, FX 4100 işlemci, M5A97 anakart ve güç kaynağı eğer yetmezse o 550 Watt güç kaynağı.

Kısacası o sisteme o kartı takmak, külüstüre ferrari motoru takmak gibi.

Geleceğe dönük yatırımdır. Her halükarda iyi bir ekran kartı almışsınız. Sadece ileride işlemciyi FX serisi yapmanız lazım ama yine de iyi seçim olmuş.

Anakartının revizyonunu öğrenebilir misin kasayı açıp? Sol altta yazar Rev. X.XX diye.

1 - UPS değil, PSU :) UPS kesintisiz güç kaynaklarına verilen kısaltma isimdir :)
2 - İşlemci modelinizi yazmamışsınız, bilmiyorum bileşenleriniz performans açısından uyumlu olur mu.
3 - PSU markası High Power, eyvallah... Ama model de önemli. Zira her markanın farklı segmentlerde bir sürü ürünü var. en azından 80+ bronze sertifikali bir ürün değilse sisteminizi beslemekte sıkıntı yaşayabilir.

2 gündür ups kargodan kartı bekliyorum aklım gitmiş ups yazmışım :) Kart geldi taktım crysıs 3 için almıştım özellikle medium da hp2311gt le 3d olarak çok rahat oynuyabildiğim için sıkıntı yok. Yorumunuz için teşekkürler.. :)

- - - Güncellendi - - -

HD 7870 ve GTX 660 aynı performansta kartlardır, bu ayrı mesele de yani sen o DDR2 RAM'lere, o PSU'ya, o işlemciye o kartı almakla büyük ama çok büyük hata etmişsin.

O karttan tam performans almak için en azındam 4 GB DDR3 bellek, FX 4100 işlemci, M5A97 anakart ve güç kaynağı eğer yetmezse o 550 Watt güç kaynağı.

Kısacası o sisteme o kartı takmak, külüstüre ferrari motoru takmak gibi.

Bi yerden başlamak lazım yenilemeye ekran kartından başladım bende bundan sonraki aylarda ram, psu, anakart ve işlemci olarak tamamlıycam yenilemeyi. Yorumunuz için teşekkürler :)

- - - Güncellendi - - -

Geleceğe dönük yatırımdır. Her halükarda iyi bir ekran kartı almışsınız. Sadece ileride işlemciyi FX serisi yapmanız lazım ama yine de iyi seçim olmuş.

Anakartının revizyonunu öğrenebilir misin kasayı açıp? Sol altta yazar Rev. X.XX diye.

Benimde düşüncem o yönde yorumunuz için teşekkürler. Rev 2.0

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı