Ryzen 1700 sistem almakla hata mı yaptım?

Yorumlarınız için çok teşekkürler ama sorun şu benim işlemci maksimum 3.2 GHz hızda çalışıyor. Tam performans yapmak için ne yapabilirim? 3.8'e kadar çıkması lazım diye biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemcin 3.0 frekans çalışıyor, Turbo ile de 3.7 frekans hızına çıkıyor, işlemci kendi hızını kendisi ayarlar karışmana gerek yok. İşlemci gerektiğinde 3.7 hızına çıkar zaten, tüm çekirdekler aynı anda çalışırsa işlemci maksimum 3.7 hızında çalışmaz, maksimum turbo frekansına çıkıldığında İntel ve AMD işlemcilerde tek ve çift çekirdek aktif olduğunda maksimum turbo frekansı devreye girer.

Sistem gayet iyi, her soyleneni niye dinliyorsun sen? Sistemin kasa ve PSU haric cok iyi.
Kasan ve güç kaynağın everestin en iyisi. İkisinide değiştirme boşa masrafa girme aynı kasayı 1 yıl önce arkadaşım aldı yukarıda yapılan yorumların aynını bende ona söylemiştim merak edip araştırdım kasa ve güç kaynağı cidden iyi kasayı yakından görmeyenler için söylüyorum içi gayet geniş malzeme kalitesi güzel everest diye direk yerin dibine sokmayın kardeşim sende o güç kaynağını uzun yıllar kullan.
Sen iyi misin? Bahsettigin markanin yuzlerce kez infilak ettigini gorduk biz. Kullandigin mal infilak etmedi diye iyi mi oluyor? Kendi malini savunma. Bak bahsettigin PSU'da 80+ bile yok.
"Bak burasi guc kaynaklarina 80 plus verimlilik sertifikasi veren yer. Listede Everest'i gorebiliyor musun? :
Ecova Plug Load Solutions" Recep Baltaş
Uzerinde her 80+ yazan iyi mi oluyor? Bir kanit daha :
Yüksek Güç (OPP)
Yüksek Akım (OCP)
Gerilim (OVP/UVP)
Yüksek Sıcaklık (OTP)
Kısa Devre (SCP)
[TBODY] [/TBODY]
Everest'te bu korunmalar bulunmuyor. Mubarek C4 gibi. Artik en kotu PSU'srda bile bunlar bulunuyor nerdeyse ancak "Everest geyming"de bulunmuyor. Tabii sen cok biliyon ya, sen iyi diyorsan iyidir.

Orada 3 çeşit kablo göreceksin. Kırmızı olanlar kendini OC moduna ayarlar ve daha fazla güç verir, sarı olanlar gücü iletirler, mavi olanlar tetikleyici ile olan bağlantıdır. Önce mavi olan kabloyı kesiceksin sonra sarıyı, kırmızıya dokunma anında daireyi patlatırsın.:D
Sistem güzel ancak PSU'yu görünce içim sızladı. Yakın zamanda değiştirme ihtimaliniz varsa değiştirin mazallah sonra daha fazla zarar ile karşılaşabilirsiniz.

Sistem gayet iyi, her soyleneni niye dinliyorsun sen? Sistemin kasa ve PSU haric cok iyi.

Sen iyi misin? Bahsettigin markanin yuzlerce kez infilak ettigini gorduk biz. Kullandigin mal infilak etmedi diye iyi mi oluyor? Kendi malini savunma. Bak bahsettigin PSU'da 80+ bile yok.
"Bak burasi guc kaynaklarina 80 plus verimlilik sertifikasi veren yer. Listede Everest'i gorebiliyor musun? :
Ecova Plug Load Solutions" Recep Baltaş
Uzerinde her 80+ yazan iyi mi oluyor? Bir kanit daha :
Yüksek Güç (OPP)
Yüksek Akım (OCP)
Gerilim (OVP/UVP)
Yüksek Sıcaklık (OTP)
Kısa Devre (SCP)
[TBODY] [/TBODY]
Everest'te bu korunmalar bulunmuyor. Mubarek C4 gibi. Artik en kotu PSU'srda bile bunlar bulunuyor nerdeyse ancak "Everest geyming"de bulunmuyor. Tabii sen cok biliyon ya, sen iyi diyorsan iyidir.
Everest FSP Technology Inc. in yan sanayisi gibi. Bu linkten bakabilirsin Everest'e. Ecova Plug Load Solutions

Lakin Everest PSU kullanımını ben de desteklemiyorum.

Aklımda cidden büyük bi soru işareti var oyunlarda sanki tam FPS alamıyorum bazen HOTS oynarken FPSm 40a 50ye düşüyo ve bunun sorumlusu işlemcim diye düşünüyorum ayrıca ben işlemcimi yaklaşık 1 ay önce 1500TL ye almıştım ama Ryzen 5 serisinde 1100 TL ye daha yüksek GHZ olan işlemcileri görünce cidden sinirim bozuluyor satmayı bile düşünüyorum hatta,yani GTX1080 ile MOBA oyunda FPSnin 60 altına düşmesi cidden çok çok sinir bozucu.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı