Zotac RTX 3060 Ti alınır mı?

Lady Maria

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar fiyatı uygun olduğu için Zotac RTX 3060 Ti Twin Edge almayı düşünüyorum. Acaba diğer 3060 Ti'lere göre performansında bir değişiklik olur mu? (OC'suz versiyonu) Fark varsa ne kadar FPS oynar?

Son düzenleyen: Moderatör:
FPS'te bir değişiklik olmaz, sadece sıcaklıklarda farklılık olabilir. Test videolarına bakın, tatmin ediyorsa alırsınız. Bahsettiğiniz FPS farkı çok yüksek sıcaklık farklarında ortaya çıkıyor ve bahsettiğimiz kart fazla ısınmayan bir model alınabilir.

FPS'te bir değişiklik olmaz, sadece sıcaklıklarda farklılık olabilir. Test videolarına bakın, tatmin ediyorsa alırsınız. Bahsettiğiniz FPS farkı çok yüksek sıcaklık farklarında ortaya çıkıyor ve bahsettiğimiz kart fazla ısınmayan bir model alınabilir.
1-2 FPS belki fark eder. 3060 Ti çok sağlam karttır Zotac da keza iyi bir marka, alabilirsiniz.
Cevabınız için teşekkürler. "Zotac 3060 Ti'nin değerleri diğer 3060 Ti lere göre düşük bu yüzden daha az performans veriyor" gibi söylemler görmüştüm bu yüzden sordum eğer 1-2 fps oynuyorsa benim için önemli değil. Bir sorum daha olacak, Ryzen 5 5600 ile kullanacağım acaba darboğaz olur mu?

Cevabınız için teşekkürler. "Zotac 3060 Ti'nin değerleri diğer 3060 Ti'lere göre düşük bu yüzden daha az performans veriyor" gibi söylemler görmüştüm bu yüzden sordum eğer 1-2 FPS oynuyorsa benim için önemli değil. Bir sorum daha olacak, Ryzen 5 5600 ile kullanacağım acaba darboğaz olur mu?

Darboğaz olmaz.

Şöyle söyleyeyim hem iyi bir örnek olur senin için. Arkadaşımda Msi 3060 ekran kartı var ben de ise Zotac 3060Ti var. Msi Marka ekran kartı sıcaklığı Warzone 2.0'da 55-58 Derece benim ekran kartı sıcaklığım yani Zotac 3060Ti'da 65-68 Derece. Bu arada kullandığımız ayarlar aynı.

Hocam FPS farkı olmaz birazdan anlatacağım şimdi onu da. 2. Olarakta Zotac sadece ekran kartı üreten bir marka ve çok başarılı işler çıkarıyorlar markalar arasında seçim yaparken FPS farkı olmaz aynı modelse fakat markalara göre sıcaklık farkları ortaya çıkarıyor kendini ve Zotac'ta bu konuda gayet de başarılı. Fazla ısınmayan güzel bir model. Değineceğim dediğim konuya şimdi değiniyorum fazla ısınmalarda birkaç FPS oynayacaktır sadece. Düzenli olarak süresi geldiğince bakımlarını yap hiç üzmeyecek bir karttır seni güle güle kullan.

Şöyle söyleyeyim hem iyi bir örnek olur senin için. Arkadaşımda MSI 3060 ekran kartı var ben de ise Zotac 3060 Ti var. MSI marka ekran kartı sıcaklığı Warzone 2.0'da 55-58 derece benim ekran kartı sıcaklığım yani Zotac 3060 Ti'da 65-68 derece. Bu arada kullandığımız ayarlar aynı.

Böyle karşılaştırma tamamen saçmalık. Oda sıcaklığı ve kasa fanları doğrudan tamamen değiştiriyor değerleri. Böyle karşılaştıramazsınız. Ben Zotac daha iyi demiyorum fakat o kadar fark pek mümkün değil. Zotac soğutma da o kadar kötü değil.

Şöyle söyleyeyim hem iyi bir örnek olur senin için. Arkadaşımda MSI 3060 ekran kartı var ben de ise Zotac 3060 Ti var. MSI Marka ekran kartı sıcaklığı Warzone 2.0'da 55-58 Derece benim ekran kartı sıcaklığım yani Zotac 3060 Ti'da 65-68 Derece. Bu arada kullandığımız ayarlar aynı.

Dostum o sizin hangi tarihte kullanmaya başladığnızada bağlı ikiniz aynı günde almadığnız için ekran kartlarını veya hanginiz ne zaman termal macununu attınız böyle bir kıyaslama yapmak doğru değil.

Geri
Yukarı