Zotac RTX 3060 Ti için RDR 2'de 75 derece iyi mi?

DemirMuroo

Centipat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, yeni aldığım Zotac RTX 3060 Ti model ekran kartım RDR2 oyununda yükte 74-75 dereceyi geçmiyor, boşta ise 39-45 derece arasında sıcaklık seviyeleri sizce normal mi?

Dipnot: Kasamda ön panelde 2 fan var extra fan takarsam sıcaklık değerleri düşer mi?

İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
İyi görünüyor sıcaklıklar, hangi çözünürlük ve ayarlar?

Kasamda ön panelde 2 fan var extra fan takarsam sıcaklık değerleri düşer mi?

Mühendisliğini doğru yaparsan fark eder, ön panelde 2 etkili fan intake için yeter; 2-3 tane de etkili exhaust çok güzel çalışır.

Bana sanki bir tık yüksek gibi geldi. Kasamda RTX 3060 Ti Gaming X Trio takılı. Kasadan kaynaklı bir durumdan dolayı penceresi kapalı halde iken 7700k'nın 240ML radyatöründen gelen hava ile 70 dereceyi geçmiyor. Kasa penceresi açıkken 65i geçmiyor.

Aldığınız sıcaklık değerleri gayet normal böyle bir konu açmanıza gerek yoktu. Boşuna evham yapmayın, Msi Afterburner'ı kapatın ve oyununuzu oynayın sadece.

İyi görünüyor sıcaklıklar, hangi çözünürlük ve ayarlar?

Mühendisliğini doğru yaparsan fark eder, ön panelde 2 etkili fan intake için yeter; 2-3 tane de etkili exhaust çok güzel çalışır.
Oyun ayarları ultra ve 4x msaa açık aldığım fps 50-60civari 1080pde

Ben bir tane üste egzoz fanı ve önede 1 tane fan takmayı düşünüyorum 3 fan önden 2 fan arkadan çıkışlı olucak sistem rahatlar diye düşünüyorum sence?
Ön tarafta 2 fan ile 3 fan arasında belirgin bir fark olmuyor. Boş değerleri normal ama yükte 70 derece civarı daha iyi olurdu. Odan çok sıcaksa bu değerler normal yoksa yazın 80'leri görebilirsin ve kartın fan hızını artırman gerekir.
Kart işlemci ile uyumu mükemmel 1080p de yüzde 97-98 ekran kartı kullanımı olduğu zaman 71-75 dereceyi geçmiyor kullanım oranı düştüğünde 68-69 derece oluyor fanlar yüzde 70 oranında çalışıyor 74 derecede anormal bir durum yok dimi bu kart başımı agritmaz inşallah , 3 gündür oyunlarda zorluyorum banamisin demiyor bu performansa bu sıcaklık

@DemirMuroo

Öne bir fana gerek yok gibi, tahliye konusunda ekleme yapman daha iyi olabilir.

Sıcaklıklar normal görünüyor, 2K High ayarlarda da oynanabilir ama 2K monitör olmadan biraz kötü olur VSR ayarı kaçarsa.

Dual fan model için normal zaten 3060 ti 60 derecede tutmasını bekleyemezsiniz. Bunun için 3 fanlı modeller şart.
Bı korkum var bundan önceki kartım MSI GTX 1650 süperdi 65 i geçmiyordu arada 10 derece var ama 2 kart arasındaki oyun performansı 2 kat yani bu 2 kat performansa 75 derece doğal mı , ilerde karta bişe olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı