ZOTAC'ın Ampere GPU'larının tasarımları ortaya çıktı

Herkese merhaba.

NVIDIA'nın Ampere GPU'larının referans tasarımlarına dair haberleri bir süredir görüyorduk. ZOTAC'ın tasarımları ise sızdırılmış durumda.
Twitter'da yapılan paylaşım, bize farklı tasarımlara ait fikir veriyor.
zotac rtx3000.jpg

Trtinty, Trinty Holo, Twin Edge, Twin Edge Holo ve AMP Extreme modellerini görüyoruz.

zotac triple fan.jpg

1598724593785.png

zotac top.png
Aynı zamanda bu resimde de 3090 (GA102)'ın 3 8 pin bağlantısına sahip olacağı görülmekte.
zotac 3x8.jpg

Son olarak, 3080'in 3090'daki GA102 GPU'sunun kırpılmış hali olduğunu da belirteyim.

Hepinize iyi sosyaller dilerim.
Kaynaklar:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Soldaki kartın altta kalması bana da garip gelmişti açıkçası. Herhalde ürünün sayfası ortaya çıktığında bu şeklide yapmazlar. :)
2000 serisinde Triple AMP modellerin RGB şeritleri çok kaba görünüyordu bence. Bu şekilde daha minimalist ve hoş gözüküyor.
İki serideki tasarımı da ROG Strix'ten hoş buluyordum ama bu haliyle çok daha güzel olmuş dediğiniz gibi.

Bir ekleme yapayım. Işıksız ve sade bir sistem isteyenler için Twin modeller iyi olacak gibi ancak XFX gibi robot tasarımına gidiyor tasarımlar.

@HABAR ROG modellerine kimisi aşıktır kimisi sevmez ona bir şey diyemem. Ancak 3000 serisinde ROG modellerin değişeceğini düşünüyorum ve bunu geçebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı