Zowie EC1-a alınır mı?

Rival 110 kullandım ve şu an EC2-a kullanıyorum aralarında hiçbir fark yok öyle söyleyeyim ben sana. Aynı hissiyatı alırsın sadece tutuş farkı var çok az Rival 110'da parmakların dışta kalıyormuş hissi veriyor ki kalıyor zaten. Ve ön tarafı daha alçak.

Ben de ondan bahsediyorum zaten ilk çıkan v2'yi Update ettiler bu yıl.

Ya aga en sinir olduğum şey herkes farklı bir şey diyor. Zowie EC1-b alacağım yok, Razer yok, senseiten yok, Razer, Logitech bune aga ya. Çoğunlukla herkes Zowie kullanıyor demek ki vardır bir hikmeti.

Bir çok Profesyonel oyuncunun Zowie kullanmasının sebebi sponsorluk. Tıpkı bir zamanlar Razer'da olduğu gibi. EC1-A milattan kalma 3310 sensör kullanıyor, Normalde mouse'ları karşılaştırırken sensörleri göz önüne fazla almam ama 3310 sensör bir hayli eski. Önerdiğim mouse'ların hepsi EC1-A'dan
  • IPS değeri
  • Kablo
  • Sensör
  • Skatezler
  • Hafiflik Bakımından üstünler.

Hatalı bilgi var burada. CS:GO'da ekipmanda sponsorluk olmaz. Özellikle mouse ve monitörde T1 ya da god tier bir oyuncuya ZİLYONDOLAR verseniz (tamam abarttım, zilyon dolara bimden mousela bile oynarım) mouse ve monitörünü değiştirmez. Performansı direkt ona bağlı çünkü. Üst düzey turnuvalarda da Zowie monitor standarttır zaten. CS:GO oyuncusu için mouse'ta alışkanlık herşeydir ve o alışkanlık da öyle 1 2 haftada edinilen birşey değil. Dolayısı ile hiçbir pro oyuncuya eğer yıllık turnuvalardan aldığı gelirin bilmemkaç katı bir para önermiyorsanız, mouse sponsoru olmazsınız, çünkü kabul etmez. 2 ay tekrar o mouse alışmak için kamp yapması demek o ve pro oyuncu trafiğinde öyle bir zaman dilimi yok.

Ayrıca Zowie 2014 yılında Virtus Pro sponsorluğunu bitirdikten sonra bir daha kendi düzenledikleri Extremesland Turnuvası dışında hiçbir turnuva ve oyuncuya sponsorluk vermiyor. ESL, Starladder vb. turnuvaları aç, monitör Zowie ama logosunun üstü ya siyah bantla kapalı, ya da ESL sticker'ı ile kapalı :D Sponsor olduğu turnuvada logosunu kapatmaz hiçbir marka :) Diğer markaların sponsorluğu olan turnuvada Zowie kullanıldığı gözükmesin diye kapatılıyor çünkü. :) Bu bile başlı başına zaten Zowie'ye hayran olmak için bir neden.

2014 senesinde piyasaya sürülmüş EC1-A modeli ile 2019 - 2020 senesinde piyasaya sürülmüş modelleri kıyaslarsan tabi teknik fark çıkar. EC2, S Serisi ve FK ve ZA'lara gelene B ve Divina güncellemeleri şu an en güncel modelleri zowie'nin, onlarla kıyaslaman daha adil olur.
Senin o araştırdım dediğin mouselerin % 90 ını hem araştırıp hem kullandım(En eskisinden tut en yenisine kadar). Mouse' yi iyi yapan faktör sadece rakamlar değil ona emin olabilirsin.

ben hiçbir markanın hateri değilim ilk mouse' um ms 1.0 intelli daha sonra 3.0 intelli sonra sırasıyla;
Logitech mx518, hyperion fury, g300s
Steelseries kinzu v1,v2,v3 ikari, rival 110, rival 300
Razer deathadder black edition, v2, chroma,abysuss
zowie ec2-a, ZA11

yani ben sadece araştırma yaptım diyerek konuşmuyorum burada.

Eğer bir insan şimdiye kadar kullandığı mouselar arasında ms1.0 intelli ya da a4tech X7'den bahsediyorsa, o adamın lafına güvenin :) Keza muhtemelen siz daha kısa pantolonla gezerken CS oynuyor ve turnuvalara katılıyor demektir :)
Terletme problemi olmasa ve RGB desteği olsa net 1 numaraya koyulur Zowie.

Terletme problemi kaplama ile ilgili ve kişiden kişiye değişen birşey. Kiminin eli glossy ile terler, kiminin eli mat ile terler. Zowie'nin kullandığı materyal kalitesi üst düzey ve çoğu firmayla aynı seviyede. Bu noktada glossy coating elini terletiyorsa, mat kullanabilirsin, mat terletiyorsa glossy kullanabilirsin. Bunun marka ile alakası yok.

Ayrıca bir espor ürünü üreten markada RGB aramayın ya lütfen. Zaten tüm markalar bu talep üzerine diskotek topuna çevirmiş her ürününü, bırakın bi tane marka da RGB üretmesin. Performansa katkısı olmayan hiçbir özellik yok Zowie ürünlerinde. FPL'de oynuyosan ya da profesyonel bir takıma girmeye/ kurmaya çalışıyorsan RGB ne abi?

Ha yazılımların ve bu tip renk donanımlarının mouse tepki süresine etki ettiğine dair bir rivayet de var. Rivayet diyorum keza ispatı yapılmadı daha doğrusu bu tip mouselarla Zowie arasındaki ms farkının sebebinin yazılım olup olmadığı net değil. Fakat ne gerek var yani?

Madem RGB'ye verecek paranız var, 2 mouse alın. Doğru düzgün CS:GO oynamak isterseniz Zowie kullanırsınız, resim çekip arkadaşınıza hava atacaksanız da RGB'liyi takar resmi çeker sonra çıkarırsınız, böylece iki mouse da amacına hizmet etmiş olur.

Son düzenleme:
Hatalı bilgi var burada. CS:GO'da ekipmanda sponsorluk olmaz. Özellikle mouse ve monitörde T1 ya da god tier bir oyuncuya ZİLYONDOLAR verseniz (tamam abarttım, zilyon dolara BİM'den mousela bile oynarım) mouse ve monitörünü değiştirmez. Performansı direkt ona bağlı çünkü. Üst düzey turnuvalarda da Zowie monitör standarttır zaten. CS:GO oyuncusu için Mouse'ta alışkanlık her şeydir ve o alışkanlık da öyle 1 2 haftada edinilen bir şey değil. Dolayısı ile hiçbir Pro oyuncuya eğer yıllık turnuvalardan aldığı gelirin bilmemkaç katı bir para önermiyorsanız, mouse sponsoru olmazsınız, çünkü kabul etmez. 2 ay tekrar o mouse alışmak için kamp yapması demek o ve Pro oyuncu trafiğinde öyle bir zaman dilimi yok.

Ayrıca Zowie 2014 yılında Virtus Pro sponsorluğunu bitirdikten sonra bir daha kendi düzenledikleri Extremesland Turnuvası dışında hiçbir turnuva ve oyuncuya sponsorluk vermiyor. ESL, Starladder vb. turnuvaları aç, monitör Zowie ama logosunun üstü ya siyah bantla kapalı, ya da ESL Sticker'ı ile kapalı :D Sponsor olduğu turnuvada logosunu kapatmaz hiçbir marka :) Diğer markaların sponsorluğu olan turnuvada Zowie kullanıldığı gözükmesin diye kapatılıyor çünkü. :) Bu bile başlı başına zaten Zowie'ye hayran olmak için bir neden.

2014 senesinde piyasaya sürülmüş EC1-A modeli ile 2019 - 2020 senesinde piyasaya sürülmüş modelleri kıyaslarsan tabii teknik fark çıkar. EC2, S Serisi ve FK ve ZA'lara gelene B ve Divina güncellemeleri şu an en güncel modelleri Zowie'nin, onlarla kıyaslaman daha adil olur.

Eğer bir insan şimdiye kadar kullandığı mouselar arasında ms1.0 Intel'li ya da A4Tech X7'den bahsediyorsa, o adamın lafına güvenin :) Keza muhtemelen siz daha kısa pantolonla gezerken CS oynuyor ve turnuvalara katılıyor demektir :)

Terletme problemi kaplama ile ilgili ve kişiden kişiye değişen bir şey. Kiminin eli glossy ile terler, kiminin eli mat ile terler. Zowie'nin kullandığı materyal kalitesi üst düzey ve çoğu firmayla aynı seviyede. Bu noktada glossy coating elini terletiyorsa, mat kullanabilirsin, mat terletiyorsa glossy kullanabilirsin. Bunun marka ile alakası yok.

Ayrıca bir espor ürünü üreten markada RGB aramayın ya lütfen. Zaten tüm markalar bu talep üzerine diskotek topuna çevirmiş her ürününü, bırakın bir tane marka da RGB üretmesin. Performansa katkısı olmayan hiçbir özellik yok Zowie ürünlerinde. FPL'de oynuyorsan ya da profesyonel bir takıma girmeye/ kurmaya çalışıyorsan RGB ne abi?

Ha yazılımların ve bu tip renk donanımlarının mouse tepki süresine etki ettiğine dair bir rivayet de var. Rivayet diyorum keza ispatı yapılmadı daha doğrusu bu tip mouselarla Zowie arasındaki ms farkının sebebinin yazılım olup olmadığı net değil. Fakat ne gerek var yani?

Madem RGB'ye verecek paranız var, 2 mouse alın. Doğru düzgün CS:GO oynamak isterseniz Zowie kullanırsınız, resim çekip arkadaşınıza hava atacaksanız da RGB'liyi takar resmi çeker sonra çıkarırsınız, böylece iki mouse da amacına hizmet etmiş olur.

Hocam selamlar ben Zowie EC1-a kullanmaktayım ancak elimi terletiyor ve üstünde toz gibi yapış yapış şeyler birikiyor önceki mouselarımda olmamıştı Zowie'nin kullandığı yüzey ile ilgilisanırım bundsn önce Rival 110 kullandım terletmiyordu hiç nasıl bir mouse almam gerekir sizce

Yeni konular

Geri
Yukarı