Zowie XL2411p yüksek ms değerleri

Truxesh

Hectopat
Daha fazla  
Herkese selamlar monitörüm Zowie XL2411p ve aktif olarak Valorant oynamaktayım şu an. Valorant da oyun gecikmesine baktığımda 5ms 10ms arasında gidip geldiğini gördüm halbuki benim monitör 1ms. Her şeyi denedim fakat bir çözüm bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• 1612482547513.png
    1612482547513.png
    3,4 MB · Görüntüleme: 119
Son düzenleyen: Moderatör:
O değer sizin Ping'iniz olabilir mi acaba? (monitör gecikmesi orada yazmaz çünkü)

Böyle gösterebilirim bazı yayınlara baktım adamlar 1 ms alıyor benim monitör de 1ms benmi yanlış biliyorum anlamış değilim 😒

Dosya Ekleri

• 1612483711626.png
    1612483711626.png
    810,8 KB · Görüntüleme: 111
Oyunda mermin işliyor mu ve görmeden ölüyor musun?

Hacı bana cevap yaz mermin işliyor mu işlemiyor mu? Ve görmeden ölüyor musun oyunlarda. Aynı monitör var bende dediğim sorunlar var.
Herkese selamlar monitörüm Zowie XL2411p ve aktif olarak Valorant oynamaktayım şu an. Valorant da oyun gecikmesine baktığımda 5ms 10ms arasında gidip geldiğini gördüm halbuki benim monitör 1ms. Her şeyi denedim fakat bir çözüm bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.
Hacı bana cevap yaz mermin işliyor mu işlemiyor mu? Ve görmeden ölüyor musun oyunlarda. Aynı monitör var bende dediğim sorunlar var.

Son düzenleme:

Bayağıdır girmiyorum technopata yeni gördüm mesajı o oyun gecikmesini hala anlamış değilim oyunda 5 9 ms oyun gecikmesi alıyorum mermim işliyor o konuda sıkıntı yok.

Oradaki ayar, tüm gecikmeyi gösteriyor bildiğim kadarı ile. Şöyle düşün.

Sen mouse ile bir komut verdiğinde, mouse o bilgiyi işlemciye aktarıyor, bu bir süre alıyor.
İşlemci bilgiyi işleyip ekran kartına gönderiyor ve ekran kartı bunu görüntü haline getiriyor bu da bir süre alıyor.
Ekran kartı bu görüntüyü monitöre veriyor ve monitör bunu görüntü halinde sana sunuyor (aha burası 1ms) bu da bir süre alıyor.

Yani Valorant'ta totalde işlemin sürecini veriyor sana orada.

Ekipmanların hepsinin bir gecikme süresi vardır. Mouse, klavye, donanımlar vs. Bunun totalini veriyor oradaki sayı.

Vertical Sync falan açarsan mesela orada da senkronizasyon yaratmak için inputlag eklendiği için o süre artacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı