Çözüldü ZTE Zxhn H267A modem otomatik kanal seçiminde mi kalmalı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

asliara

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhaba. Bu modemde 2.4GHz ve 5 GHz araliklari ve modem ayarlarinda kanal secimleri de var.

Her iki aralik icin, kanal ayarinin otomatikte durmasi faydali midir? Yoksa bu modem, bu is icin yetersiz mi kalir?

Bir de otomatikteyken, anlik olarak surekli en uygun kanal taramasi ve buna gore degisimini yapiyor mu? Yoksa modemi kapatip acinca mi bir daha tarama yapiyor?

Yardimci olursaniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bir de otomatikteyken, anlik olarak surekli en uygun kanal taramasi ve buna gore degisimini yapiyor mu?
Anlık olarak yapmıyor. Kablosuz ilk etkinleştirildiğinde yapıyor ondan sonra bir sonraki yeniden başlatmaya kadar uygun kanalı anlık belirlemiyor.
Merhabalar. Konuyu, sizin cozumunuzle kapattim. Ama bir sey daha danisabilir miyim?

Dediginiz programi ( androidin eski surumunde kullanilmiyordu ve alternatifi olan baska birkac tane) kurdum ve baktim. Ancak surekli olarak yeni aglar eklenip cikiyor. Yani bunlar, modemi mi acip kapatanlar bilmiyorum. Bakiyorum, bos (5Ghz) ya da daha bos(2.4Ghz) kanallar var. Sececek oluyorum. Ama daha sonra baktigimda, onlar dolmus ve digerlerinde bosalma oldugunu goruyorum.

Yani anlik olarak secmek lazima donuyor olay sanki.

Acaba bu konuda nasil bir yol gosterebilirsiniz? Yanlis yorumladigim bir sey mi var?

@SUBMITTER

Son düzenleme:
Merhabalar. Konuyu, sizin cozumunuzle kapattim. Ama bir sey daha danisabilir miyim?

Dediginiz programi ( androidin eski surumunde kullanilmiyordu ve alternatifi olan baska birkac tane) kurdum ve baktim. Ancak surekli olarak yeni aglar eklenip cikiyor. Yani bunlar, modemi mi acip kapatanlar bilmiyorum.
Evet modemi açıp kapayanlar olabilir. Otomatik modda iken modemler her rebootta kanal değiştirir duruma göre.
Bakiyorum, bos (5Ghz) ya da daha bos(2.4Ghz) kanallar var. Sececek oluyorum. Ama daha sonra baktigimda, onlar dolmus ve digerlerinde bosalma oldugunu goruyorum.

Yani anlik olarak secmek lazima donuyor olay sanki.
Siz bir kanala boş diye atama yaptığınızda diğer cihazlarda o kanal boş diye atama yapar. Yani etrafınızda çok wifi var ise bu durum kaçınılmazdır. Mümkünde wifi 6 destekli bağdaştırıcılar kullanın veya kablolu kullanın. Yoksa bu şekilde sizi uğraştıracaktır. Eğer hızınızda fazla bir etkisi yoksa daha az dolu kanalları tercih edebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı