ZTE ZXHN H298A Arayüzünde Bant Genişliği Ayarı Yok

ExePremium

Hectopat
Arkadaşlar modem arayüzünde Qss(Bant Genişliği) ayarlarını bulamadım eğer varsa nereden ayarlayacağımı anlatır mısınız?

Modem :ZTE ZXHN H298A V1.0

Arayüz :
416178

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Onu sormamış adam ıp ya da Mac adresine hız sınırı koyma özelliğinin olmadığını söylemiş. Daha doğrusu cihazda hız sınırı koyma özelliği aslında var cihazın root arayüzünde QoS ayarlarında ama ıpya da Mac adresine hız sınırı koyamıyorsun lan 1, 2, 3, 4 portlarının hız sınırını değiştirebiliyorsun sadece. Örneğin bir cihaz lan 1 portunda ve diğer cihazı lan 2 portu üzerinden internete Access Point üzerinden çıkış sağladığını düşünürsek lan 2 portu üzerinden internet alan tüm cihazların hızını ayarlayabiliyorsunuz ama TP-Link modemdeki gibi IP adresine hız sınırı maalesef koyamıyorsunuz.

Görsellerde nasıl olacağını gösterdim. Ayriyeten upload hızınıda etkilemiyor sadece download hızının ayarını lan 1, 2, 3, 4 portları üzerinden kısıtlanıyor. 1.000.000 BPS 1 Mbps tekabül ediyor bir de.
Hocam peki upload/download sınırını ayrı ayrı ayarlama seçeneği yok mu yahu bu modemde? Sadece download mı sınırlanabiliyor?

@Küçükpazarlı hocam size mail gönderdim yardımcı olur musunuz root için rica etsem
küçükpazarlı arkadaş yok sanırım. Maille config dosyasını göndersem yapabilecek arkadaş yok mu root lazım

Son düzenleme:
Merhaba bu modem için kablolu bağlantım var 20 metre uzaklıkta, telefondan ya da wifiden bağlanan cihazların hızını 5 mb çekip, kablolu bilgisayarı 30 mb çekmek istiyorum bu mümkün müdür ? Wan eth dediğimiz kısım bu amaçla mı oluyor acaba

Geri
Yukarı