ZTE ZXHN H298A Arayüzünde Bant Genişliği Ayarı Yok

ExePremium

Hectopat
Arkadaşlar modem arayüzünde Qss(Bant Genişliği) ayarlarını bulamadım eğer varsa nereden ayarlayacağımı anlatır mısınız?

Modem :ZTE ZXHN H298A V1.0

Arayüz :
416178

Son düzenleyen: Moderatör:
ZTE zxhn H298A modem kullanıyorum. 2.4GHz ayarlarında istediğim kanalı seçiyorum ama hiçbir zaman 40MHz seçilmiyor. 5GHz de böyle bir sıkıntı yok istediğim ayarı seçebiliyorum. Ama ben 2.4GHz de kanal 13 genişlik 40MHz istiyorum olmuyor. İstediğim kanal oluyor ama hep 20MHz çalışıyor. Bu nasıl bir saçmalık anlamadım yardımcı olur musunuz? TTNET verdi bunu.
Root kullanıcıyı kurmanız gerekiyor. Orada tam erişim sahibi oluyorsunuz modemde. Biraz araştırın nasıl yüklendiğini bulabilirsiniz sanırım.

Hiç anlamam ki elimde kalır diye korkuyorum :)
Araştırın bence. Bu arada 40 Mhz öyle sanıldığı kadar güzel bir şey değil yani. Evet avantajları var ama dezavantajları da var. Mesela Kanal aralığını arttırırsanız Parazitlenme olasılığı artar. Yani eğer çevrenizde çok Wi-Fi yayını yapan cihaz varsa (Modem, router, AP) bunlar sizin Wi-Fi yayınınızda sorun oluşturabilir. Parazitlenme Paket Kaybı ani Ping artışı yaşanma ihtimali artar çünkü çakışan kanallar mevcut olacak. Özetle 20 Mhz iyidir.

ZTE zxhn H298A modem kullanıyorum. 2.4GHz ayarlarında istediğim kanalı seçiyorum ama hiçbir zaman 40MHz seçilmiyor. 5GHz de böyle bir sıkıntı yok istediğim ayarı seçebiliyorum. Ama ben 2.4GHz de kanal 13 genişlik 40MHz istiyorum olmuyor. İstediğim kanal oluyor ama hep 20MHz çalışıyor. Bu nasıl bir saçmalık anlamadım yardımcı olur musunuz? TTNET verdi bunu.
Hocam mesajınızı yeni gördüm. Hocam 40 Mhz'yi şahsen tavsiye etmesem de yine de söyliyim sanırım o cihazda 40 Mhz Root kullanıcı dışında açılmıyor. Kanalı 6'ya alıp 40 Mhz açmayı da bir dener misiniz?
Modemini Rootlatmak isteyenler beni etiketlesin arkadaşlar. Kusura bakmayın çoktandır foruma girmiyordum.
Hocam geri dönmüşsünüz. Tekrar Hoşgeldiniz :).

Hocam mesajınızı yeni gördüm. Hocam 40 Mhz'yi şahsen tavsiye etmesem de yine de söyliyim sanırım o cihazda 40 Mhz Root kullanıcı dışında açılmıyor. Kanalı 6'ya alıp 40 Mhz açmayı da bir dener misiniz?

Teşekkürler hocam sizlerle birlikte olmak güzel birşey.

Az önce o mesaja cevap vermediğim gözüküyordu bu nasıl olabilir neyse sileyim. Kusura bakmayın @mesro09.
Teşekkürler hocam sizlerle birlikte olmak güzel birşey.
Sizinle de hocam. Bu arada az önce çok büyük bir saçmalık yaşadım hocam.

Moderatör arkadaş da adeta öyle bir başlık koymuş ki cahil foruma yeni girmiş birisi gibi göstermiş. Allahı aşkınıza moderatörün attığı başlığa bakın. Bir de konuya bakın.

Son düzenleme:
Modemini Rootlatmak isteyenler beni etiketlesin arkadaşlar. Kusura bakmayın çoktandır foruma girmiyordum.
Size nasıl ulaşabilirim? uzaktan bağlantı yoluyla root yapabilir misiniz? Hangi kanala alırsam alayım 40mhz olmuyor. 40 olmayınca da laptop 144mhz görüyor 40 olunca 300mhz görüyor daha hızlı çalışıyor.

Bütün kanalları denedim olmadı hocam. 20mhz de transfer yavaş oluyor laptop wireless te bazen 144 bazen 150 yazıyor. 40 olunca 300mhz oluyor

Size nasıl ulaşabilirim? uzaktan bağlantı yoluyla root yapabilir misiniz? Hangi kanala alırsam alayım 40mhz olmuyor. 40 olmayınca da laptop 144mhz görüyor 40 olunca 300mhz görüyor daha hızlı çalışıyor.

Bütün kanalları denedim olmadı hocam. 20mhz de transfer yavaş oluyor laptop wireless te bazen 144 bazen 150 yazıyor. 40 olunca 300mhz oluyor
300 Mbps oluyor. Mhz değil hocam onu netleştirelim konuyu okuyanlar yanlış anlamasın. Ben yine de 20Mhz taraftarıyım haberiniz olsun.Yüksek bir bağlantı hızına ihtiyacınız yok ki. 150 Mbps paketiniz varsa 2.4'de kullanmak isterseniz tamam açalım ama olduğunu zannetmiyorum. Eğer ping için 40 Mhz istiyorsanız boşuna uğraşmayın hocam pingi etkilemez çünkü aksine eğer sinyal karmaşası olursa -ki 40 Mhz kanal genişliğinde çevrenizde çok Wi-Fi ağı varsa mümkün- aksine stabiliteyi kaybedersiniz. 40 Mhz'yi o yüzden pek önermiyorum yani. Sinyal karmaşasında anında pinginiz uçar. Eğer tenha bir yerdeyseniz açın gitsin. Bu durumda iyileşir. Ancak karışıklığın olduğu bir yerde canınızı sıkar yani. O cihazın nasıl root edildiğini araştırırsanız bulacağınızı düşünüyorum. Forumda da zaten mevcut. Araştırırsanız bulursunuz sayın hocam.

300 Mbps oluyor. Mhz değil hocam onu netleştirelim konuyu okuyanlar yanlış anlamasın. Ben yine de 20Mhz taraftarıyım haberiniz olsun.Yüksek bir bağlantı hızına ihtiyacınız yok ki. 150 Mbps paketiniz varsa 2.4'de kullanmak isterseniz tamam açalım ama olduğunu zannetmiyorum. Eğer ping için 40 Mhz istiyorsanız boşuna uğraşmayın hocam pingi etkilemez çünkü aksine eğer sinyal karmaşası olursa -ki 40 Mhz kanal genişliğinde çevrenizde çok Wi-Fi ağı varsa mümkün- aksine stabiliteyi kaybedersiniz. 40 Mhz'yi o yüzden pek önermiyorum yani. Sinyal karmaşasında anında pinginiz uçar. Eğer tenha bir yerdeyseniz açın gitsin. Bu durumda iyileşir. Ancak karışıklığın olduğu bir yerde canınızı sıkar yani. O cihazın nasıl root edildiğini araştırırsanız bulacağınızı düşünüyorum. Forumda da zaten mevcut. Araştırırsanız bulursunuz sayın hocam.
Şöyle diyim o zaman. 5ghz kanal 52 80mhz ye baglandığım zaman cep telim bile uçuyor whatsApp bile çok hızlı dosya video gönderiyor alıyor. YouTube çok hızlı çalışıyor. Tplinkte 2.4ghz de kanal 13 40mhz yapıncada hem daha uzağa gidiyordu sinyal hemde çok hızlı çalışıyordu. Şimdi modem değişti ben bu ztede de 2.4ghz 40mhz istiyorum. Yoksa transferlerim yavaş oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı