Zula kendi kendini nasıl bitirdi?

Arkadaşım var Zula çok oyniyor hesaba 2000 TL falan atmıştır belki de daha fazla her şeyi vardı. Şimdi ona gidip desem ki Zula bitti desem onun yüzündeki ifadeyi çok merak ediyorum.

@Glarious0, hak kazanmadı ki yıllardır P2W zaten. Yıllardır içindeydi.

Kanka yıllardır içinde de, önceden girdi işte yıllar oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Zula iyi bir oyun. Bir tek çok makrolu hilenin oyuna girmesi. Hemen hemen tüm uzun namlulu silahla oynayanlarin %90'ı makrolu hile ile oynuyor. Siz bir oyun yapiyorsunuz ve oyuna girenlerin oyun oynama içeriğini degistirmesine izin veriyorsunuz. Terbiyesizlik, etiksizlik, iş ahlaksızlığından başka bir şey değil. Hileye izin vermekle oyuna hilesiz giren oyuncuların haklarını gasp etmiş oluyorsunuz. İşte bu yüzden hilesiz oynayanlarin oynamaya çalişanların hilelere ve o kadar çok şikayetlerine karşılık vermedikleri için zulaseverler ayrilmaya başladilar oyundan. Bence en büyük etken hileler. Ve hala hile dolu oyun. Bilhassa makrolu hilelerden binlercesi oyunda.
Öncelikle, Zula iyi bir oyun değil. Bunu dediğine göre daha önce hiçbir oyun oynamadığını varsayıyorum. Oyunun kötülüğünü hile olmasına yormuşsun ama alakası yok. Oyun her şeyiyle çok başarısız, hem de bunun üzerine p2w.
Ayrıca, sana günde 3 doz Türkçe dersi yazıyorum.

Bir oyun kendi kendini nasıl bitirir? Hangi oyundan bahsettiğimi biliyorsunuz Zula'dan bahsediyorum tabii her oyunun oyuncusu bir süreden sonra azalır fakat bu süreye uzatabilirler ve bir firma bir oyundan yıllarca para kazanabilir. Örneğin CS:GO, LoL ama Zula yapımcıları bu ömrü ciddi anlamda azalttılar. Zula'ya ilk darbe Valorant'ın çıkmasıyla başladı, ikinci darbe ise Zula çeken YouTuber'lara Zula'nın değer vermemesi sebebiyle Zula çekmeyi bıraktığında oldu. Zula gitti kendine müzisyene falan sponsorluk verdi, o kadar oyuncusu olmasına rağmen yine de sponsorluk verdi. Bu büyük bir hataydı çünkü zaten kendine müzisyenin kitlesi Zula'yı sevmiyor. Zula'nın yapımcıları hangi mantıkla sponsorluk verdiklerini anlamıyorum. Zula çeken YouTuber'lar yeterdi yani anlamıyorum neyse, üçüncü darbe ise bu fena bir darbeydi. Ben dahil birçok oyuncu oyunu bıraktı +7'yi oyuna getirdiler. Yaptıkları en mantıksız saçma gereksiz hamle, +6 yeterdi yani bu ne aç gözlülüktür? Arkadaş para hırsı adamlara ne yaptırdı, bu hamleyle oyun iyicene çöktü zaten şu anda girdiğimde ise 1-2-3-4 sunucular sadece dolu. Diğer sunucular bomboş cidden adamlar kendi kendilerini para hırsı için yiyip bitirdiler. Zaten oyun P2W'di ama çok önemli bir şey değildi, yine oynanabiliyordu. En azından şimdi isterlerse Pewdiepie'a sponsorluk versinler hiçbir şey değişmez.
Wolfteam gibi

Bu oyun çıktığı günden beri berbattı ki. Başka oyunlardan harita çalmaları mı dersin, pozitif inceleme karşılığı oyun içi öğe vermekten Steam'dan banlanmaları mı dersin, ilk günden beri kitlesinin kemiğini oluşturan 10 yaş çocuklar mı dersin... P2W olması üstüne baharatı oldu yoksa ondan önce de çok matah birşey değildi. Bilgisayarım kötü olduğu için rahat oynayabildiğim pek oyun olmaması sebebiyle indirmiştim bir ara, 2 saat zor dayanmıştım silmeden.

İlk çıktığı zamanlar insanlar yerli oyun diye destek verdi üstünde durdu ama bir yere kadar oldu çünkü oyun kendini hiç geliştirmedi pay to Win mantığı vardı.

Geri
Yukarı