Zula P2W mi?

8 yılda elde edebilirseniz söylersiniz.

Cidden anlamak bu kadar zor mu? Konu bunun ne kadar sürede kasılabileceği değil Zula'nın P2W olup olmaması. Ayrıca 2020'nin altıncı ayında açılmış bir hesabım şu anda çoğu silahı +5 ve özelleştirmeleri destansı (MPT +6). Öyle hayatsızca falan oynamadım hatta 2-3 ay hiç oyunu bile oynamamışımdır. (Günde 2 saatten)

Geçen oynamayı denedim adama yarım saat sıkıyorum o bana sadece 3-5 mermi harcamıştır en fazla öldüm çok saçma derecede p2W.
Buna güldüm 🤣. Hocam kafaya mermi yerseniz tabii ki de ölürsünüz. Ayrıca eğer kafaya yemediğinizi düşünüyorsanız bu oyunun P2W olduğunu değil, mekaniklerinin kötü olduğunu gösterir. Sallamak için bahane uydurmuşsunuz gibi geliyor.
Düşünsene 1 yıldır oynuyorsun M4A1 +4 kasabildin sonra biri geldi M416 +6 bastı zırh falan aldı ve bunları sadece 10 dakikada yaptı ve seni tek mermiyle öldürdü sinirini bozmaz mıydı örnek veriyorum PUBG istediğin kadar skin falan al veya Fortnite istediğin kadar kazma al hiç para yatırmamış biriyle tek farkın kıyafetin olur. Yazışınızdan belli zaten 40 yaşında değilsiniz.
1.
Oyunda dediğiniz tüm herşey ZP ile alınabiliyor. Ölüm Maçları, Rekabetçiler size bol bol kasa, materyal ve zp sağlıyor. Asla ZP sıkıntısı çekmedim. Gayette adam akıllı oynarsan, +6, +5 farketmeksizin kilo alıp Rank atlayabiliyorsun. Oyunu oynamayıp boş boş konuşmayı bırakın
2) sallayacak yer bulamayıp yaşıma mı takıldınız? Eğer daha fazla tartışmaya sebebiyet verecek olursanız raporlayacağım. İyi sosyaller.

Eğer bu dediklerinizi ben zamanla oynasam bile alamıyorsam p2W'dir. Ancak bunları zaten para yatırmadan elde edebiliyorsam (ki Zula'da elde edebiliyorum) P2W değildir. Konu basit aslında. İnsanlar sadece ayrımını yapamıyor.

Bence yanlış düşünüyorsunuz. Zamanla alabiliyor olmanız oyunun P2W olduğu gerçeğini değiştirmez. Yine örneklendirme yapmak istiyorum çünkü bu tartışmada en rahat olduğum anlatım şekli bu. Siz oyunu 10 saat oynamış olun mesela (Zula'da böyle bir mod var mı bilmiyorum ama) rekabetçi veya dereceli adı her ne ise liginize etki edecek bir maça girdiğinizi varsayalım siz oyuna hiç gerçek para harcamadınız ve elinizde 10 saatin sonunda biriktirdiğiniz oyun parası ile alabildiğiniz bir ekipman var rakip takımdaki oyuncuda aynen sizin gibi 10 saat oynamış olsun bu oyunu ama o sizden artı olarak oyuna 500TL parada harcamış olsun. Bu örnek verdiğim durumda para harcayan oyuncunun harcamayan oyuncudan o 500TL sayesinde herhangi bir istatistik üstünlüğü var ise bu oyun p2W'dir. Siz 500 saat veya 100 saat oyunun sonunda o oyuncunun elindeki ekipmana para yatırmadan erişebilirsiniz, evet ama bu o oyuncunun eşit şartlar altında sadece parasını kullanarak sizden üstün olduğu gerçeğini değiştirmez.

Bak şimdi uzak durman gereken oyunlar vardır. Bunlar mobilde pasha fencer, Zula Mobile gibi. Bilgisayarda ise Wolfteam ve Zula'dan uzakdur. Wolfteam baba ise Zula oğludur. Yani ikisi de p2W. Yok ben para yatırmadan geliştim. İşte bizim insanımız P2W nedir bilmiyor önüne gelen oyuna P2W diyor diyen arkadaşlara inanma. Onlar oyunu sevdiği için öyle diyorlar. Emin ol haftalık 50-100 TL yatıran insanlar bunlar.

Buna güldüm 🤣. Hocam kafaya mermi yerseniz tabii ki de ölürsünüz. Ayrıca eğer kafaya yemediğinizi düşünüyorsanız bu oyunun P2W olduğunu değil, mekaniklerinin kötü olduğunu gösterir. Sallamak için bahane uydurmuşsunuz gibi geliyor.

1. kafaya yemedim.
2.oyun zaten her haliyle kötü gereksiz milliyetçilik yapıp bakın biz Türk oyunuyuz hadi gelin de bize para yatırıp osmanlı tokadı alın diyor resmen.

P2W çoğu oyunda vardır dedim fakat bu kadar P2W bir oyun görmedim sebebi ise verdikleri reklamlar insanlar Vatan'i duygularını sömürecek şekilde reklam yapmaları, insanları oyuna teşvik edip P2W' Vatan duygularıyla yapmaları. Kardeşim normal P2W yapamıyor musun niye milletin duygularını sömürüyorsun? Yok Hilal kaplama silah yok ay yıldız kaplama silah sadece bununla bitmeyip bunun gibi özel günlerde bu tarz reklamı verip duygularını sömüren bir oyun diyecektim oyun bile değil çöp kutusu.

Bak şimdi uzak durman gereken oyunlar vardır. Bunlar mobilde pasha fencer, Zula Mobile gibi. Bilgisayarda ise Wolfteam ve Zula'dan uzakdur. Wolfteam baba ise Zula oğludur. Yani ikisi de p2W. Yok ben para yatırmadan geliştim. İşte bizim insanımız P2W nedir bilmiyor önüne gelen oyuna P2W diyor diyen arkadaşlara inanma. Onlar oyunu sevdiği için öyle diyorlar. Emin ol haftalık 50-100 TL yatıran insanlar bunlar.

Evet oyun milli duyguları sömürüyor. Mekanikleri çöp. Ama P2W değil. Anlayın artık. Oyun çöp kutusundan farkı olmayabilir ama konu "Zula p2W'mi?" ve cevap Zula P2W değil!

Yeni konular

Geri
Yukarı