ZyXEL 3312 B10-B modem Millenicom ile kullanılamıyor mu?

Asdasgudas

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Muğla
Arkadaşlar ZyXEL 3312 B10-B model modemim var. İnternet kullanıcı adı ve şifremi modem arayüzüne giriyorum. DSL bağlantım yok ve aktif altında N olarak görünüyor. Altyapı ile ilgili bir problem yok. Millenicom perşembe gününden beri ekip gönderecek. İnternet bağlantımı açmışlar ama herhangi bir şekilde evime internet gelmiyor. Farklı modem ile denedim onda da DSL bağlantısı gelmiyor. Teknik ekip gelecek vesaire dediler iletişime geçip randevu vereceğiz onlardan da ses yok. Kimsenin arayıp sorduğu yok. Güya VIP ekipleri varmış hemen geliyorlarmış onlar da arayıp sormuyor. İptal talebi veriyorum yok şöyle sıkıntı var böyle sıkıntı var iptal talebi almıyorlar. Normalde müşteri hizmetlerine bağlandığımda hemen açılan telefon iptal birimine bağlanırken 15 dakika bekletiyor. Problem bende mi yoksa Millenicom'da mı? Geçtiğimiz hafta Salı gününe kadar Türk Telekom'dan internet hizmeti alıyordum. Sabah Türk Telekom ekipleri arkadaşa bağlamaya gelmişler eve gelen bağlantıya kadar kontrol ettiler bir problem bulamadılar. Hat değerleri de normal görünüyor.

B10B modem hem VDSL hem ADSL destekliyor. Dolayısıyla her iki altyapı türünde de kullanabilirsiniz, istediğiniz ISS ile de.

Bu olayı anlamadım. DSL bağlantınız yok ise hat değerlerinizin de gözükmemesi lazım.
Hocam arkadaşımın modemini takınca çalışıyor veya benim modemimi onun kablosuna bağlayınca çalışıyor. Ayrıca sabah kabloya internetin verildiğini söyledi hat değerleri de olması gerektiği gibi dedi.

ZyXEL 3312 B10-B modemin ISS kilidi olmadığı gibi ADSL2, VDSL2 ve fiber desteğide bulunmaktadır. Modeme VDSL2 bağlantısı kurulduğunda DSL ışığı turuncu yanacaktır.

ZyXEL 3312 B10-B modemin ISS kilidi olmadığı gibi ADSL2, VDSL2 ve fiber desteğide bulunmaktadır. Modeme VDSL2 bağlantısı kurulduğunda DSL ışığı turuncu yanacaktır.
Hocam ama DSL ışığı yanmıyor. Benim modemimi farklı bir evde bağlayınca çalışıyor. Millenicom da ısrarla hatanın bende veya modemde olduğunu savunuyor. Madem öyle bari ekip gönderin parası neyse yaptırayım diyorum aciliyet bildiriyorlar 5 gündür.

Hocam 5 gündür modemle akraba oldum. Fabrikasına bile gittim ne ayarı kaldı. Millenicom ısrarla altyapıda veya modemde problem var diyor. Türk Telekom ekibi problem yok çalışması gerek diyor.
Siz farklı bir modem ile denedik çalışıyor dediniz, yani hattınız başka bir modem ile çalışıyor doğru mu ?

Siz farklı bir modem ile denedik çalışıyor dediniz, yani hattınız başka bir modem ile çalışıyor doğru mu ?
Hocam farklı modemle çalışıyordu arıza kaydı açınca o da gitti. Arkadaşın modemi yeni modem almak istemiyorum dandik modemlere 300 lira istiyorlar iptal işlemini başlattım.

ZyXEL 3312 B10-B modem kolay kolay hattan düşmeyen AirTies modemler gibi kararlı çalışır. Binanızda bulunan telefon dağıtım kutusundaki kablosundaki kabloyu kontrol ettin mi? Hatalı bağlantı ya da temazsızlık olabilir.

Geri
Yukarı