ZyXEL modemde alınabilecek maksimum hızı öğrenmek

Branko Tuskas

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, modem arayüzünde aradım fakat o kısmı bulamadım. TurkNet kullanıyorum, 28-30Mbit alıyorum. Porttan 33Mbit çıktığını söylemişlerdi, teyit etmek istiyorum.

Dosya Ekleri

• 0DC42A1F-4187-47AF-AD30-DEAF0C22B5E8.png
    0DC42A1F-4187-47AF-AD30-DEAF0C22B5E8.png
    254,9 KB · Görüntüleme: 99

VMG8623-T50B​

Sanırım buldum hocam
Evet hat değerli bu, fakat modem eski bir model muhtemelen, hat değerleri diğer modemlerden biraz farklı. Fakat yanılmıyor isem 56MBPS Download 14MBPS Upload alabilirsiniz. Muhtemelen Türknet'in 35MBPS paketini kullanıyorsunuz, hızını yükseltmek istiyorsanız internet servis sağlayıcınız ile görüşmeniz gerekiyor. Kendileri hattınızı kontrol eder ve alabileceğiniz en yüksek hızı size belirtirler.

Evet hat değerli bu, fakat modem eski bir model muhtemelen, hat değerleri diğer modemlerden biraz farklı. Fakat yanılmıyor isem 56MBPS Download 14MBPS Upload alabilirsiniz. Muhtemelen Türknet'in 35MBPS paketini kullanıyorsunuz, hızını yükseltmek istiyorsanız internet servis sağlayıcınız ile görüşmeniz gerekiyor. Kendileri hattınızı kontrol eder ve alabileceğiniz en yüksek hızı size belirtirler.
Modem yeni hocam türknetten aldım abonelik başlatırken. 50mbit olan paketi kullanıyorum sanırım ama yine de görüşeceğim.

Anladım, modem konusunda yanılmışım ozaman : )) 50MBPS tanımlı ise sizin en az 47-48 MBPS almanız lazım.
Türknetle iletişime geçmek malum deveye hendek atlatmaktan daha zor. Telefonla ulaştığımda üstünkörü cevaplar, destekten ulaştığım zaman otomatik mesajlar. Arıza ekibi geldiğinde porttan 33 mbit çıktığını söylemişti ama modemde 56 görünüyorsa dediğiniz gibi 50 tanımlandığında 47-48 almam gerekir diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı