ZyXel VMG3312-B10A v2 IP Alamıyor

Özkunt

Hectopat
Daha fazla  
TürkNet'den 50Megabit 150GB AKK'lı VDSL aboneliği yaptırdım...
Ve kabus başladı...
14.07.2016 : Türk Telekom görevlisi telefon hattı bağlandı ve internet için port bağlantısı TurkNet tarafından yapılacağı söyledi. ASUS DSL-N16 300MBPS VDSL2 sıfır modem aldım.
15.07.2016 : Port bağlandı dendi ama modemin üstündeki DSL ışığı yanmadı. Bu bilgi TurkNet Müşteri Hizmetleri ile paylaşıldı. 48 saat içinde çözüleceği söylendi.
17.07.2016 : Türk Telekom görevlisi geldi hattı kontrol etti ve internet gelmediğini söyleyerek hattın geldiği kutuya (santrale) gitti ve modemdeki DSL ışığı yanmaya başladı.
Akabinde TurkNet Müşteri Hizmetleri arandı ve tüm çabalarımıza rağmen internete bağlanılamadı.
Modem arızalı olabilir diye modem firmasının müşteri hizmetlerini aradım firma bir ihtimal arızalı olabilir diye modemi göndermemi istedi.
18.07.2016 : Özel durumlarımdan dolayı satın aldığım firma ile irtibata geçerek zorla olsa da modemi iade ederek yerine ZyXel VMG3312-B10A v2 aldım.
Akabinde TurkNet Müşteri Hizmetleri arandı ve modemin kurumu yapıldı fakat bu seferde IP alamadım. 48 saat içinde bu sorun çözülecek dendi.
19.07.2016 : Tarihinde 10:30 sularında son durumu öğrenmek için TurkNet Müşteri Hizmetleri’ni aradım telefona çıkan teknik hizmet temsilciniz IP alamama sorununun dışında sistemin çok sağlıklı olduğunu 50 megabit hizmet alacağımı söyledi.
20.07.2016 : Sabah saat 09:15 sularında TurkNet’ten cep telefonuma sorunuz çözüldü internetinizi kullanabilirsiniz mesajı geldi. Fakat değişen bir şey yok gene IP alamadığımı dolayısıyla internetin düzelmediğini gördüm.
Defalarca modem resetlendi defalarca kullanıcı adı ve şifre girildi internet ışığı gene kırmızı yandı... (DSL ışığı turuncu yanıyor. VDSL olunca turuncu yanarmış yani DSL ışığu doğru yanıyor. )
Bina kutusundan eve ve iç tesisatı telefoncuya kontrol ettirdim sorun olmadığını söyledi. Hatta bina kutusuna gelen hatta modemi direk bağladık gene kırmızı işık yandı. Sizin anlayacağınız gene IP alamadım.
Genişbant.jpg
WAN Konfig.jpg

Dosya Ekleri

• Genişbant.jpg
    Genişbant.jpg
    74,1 KB · Görüntüleme: 370
  • WAN Konfig.jpg
    WAN Konfig.jpg
    62,5 KB · Görüntüleme: 409
Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı