Zyxel VMG3312-B10B Harici Anten Fayda Etmedi

LynKox

Kilopat
Resimdeki gibi 3 anten lehimle anten girişlerine lehimledim ama pek fark göremedim çekim kuvvetinde, sizce sebebi ne olabilir?

unnamed.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Anten sayısı veya büyüklüğü en son etken. Anten için çıkış gücü önemli olan. Bu tür modemlerde de oldukça düşük olur. Router kullanabilirsiniz.
Anten sayısı veya büyüklüğü en son etken. Anten için çıkış gücü önemli olan. Bu tür modemlerde de oldukça düşük olur. Router kullanabilirsiniz.

Çözüm
Kim dedi sana 3 tane takınca her yerden çekeceğini ? Modemin bir çıkış gücü vardır o güce göre anten takılır öyle kafaya göre anten takılmaz. O zaman bizde 10 tane anten takalım.

Bende biraz abartmisim sanirim 3 anten fazla geldi sanirim :)
Eski haliyle yan odadan bile cekmiyordu bende evdeki eski modemlerden soktum antenleri buna taktim suan yine ayni cekmiyor yani bir ise yaramadi
Kim dedi sana 3 tane takınca her yerden çekeceğini ? Modemin bir çıkış gücü vardır o güce göre anten takılır öyle kafaya göre anten takılmaz. O zaman bizde 10 tane anten takalım.
melih kardeşim senin psikolojik sorunların var galiba diğer konulara verdiğin cevaplara baktım da insanları azarlar gibi cevaplar vermen hoş bir durum değil burası özgür bir forum biliyirsan cevaplarsın bilmiyor isen cevap vermek zorunda değilsin. Bu sadece bi deneme amaçlı yapılmış bir durumdur. şuan eski haline getirdim.

Son düzenleme:
Ben fan taktım bunun içine, bu modem ısınınca sapıtıyor şimdi düzeldi. bunun çekim gücünü artırmak çok kolay anten olarak bi kablo var o kablonun arkasına bantla izole edilmiş aliminyum folyoyu koyucan folyonun karşısına doğru çekim menzili artar azıcık.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı