ZyXEL VMG3312-B10b modeme Wi-Fi ile bağlanınca kopmalar oluyor

afextrobanya

Kilopat
Herkese selam,

Türk Telekom tarafından verilmiş ZyXEL marka VMG3312-B10b model bir modemim var. Türk Telekom'un vermiş olduğu modem kendi evimde hem sinyal hem bağlantı bakımından sorunlu. Modemi kablolu olarak mükemmel kullanıyorum orada itirazım yok. PC ile kablolu şekilde bağlı modem ve kusursuz, hızlı ve kopmasız bağlanabiliyorum. Ancak iş Wi-Fi bağlantısı oldu mu büyük sorun çıkarıyor. 5 dakika telefon ile kesintisiz bağlantı kuramıyorum. 2 dakika kullanıyorum ve Wi-Fi bağlantıdayken internet çalışmıyor. Telefonumun Wi-Fi modunu açıp kapattığım zaman kesintisiz çalışmaya başlıyor ama yine 2-3 dakika sürüyor ve sürekli telefonumun Wi-Fi modunu açıp kapatmak zorunda kalıyorum. Önce sorunu telefonda sandım ancak evdeki herkes benzer sorundan şikayetçi.

Ayrıca 10 metre ötedeki odamda 2 diş seviyesine düşüyor bağlantı ve çözüm olarak evdeki TP-Link WN8961n modemini AC gibi kullanarak yaptım. Ancak AC olarak kullandığım modem de aynı problemi yaşattı. Yetmedi Xiaomi marka repeater aldım o da aynı problemi tekrarlattı. Yani kablosuz olarak sıfır problem, hatta çok memnunum PC kullanırken. Fakat iş telefona geldi mi inanılmaz yorucu oluyor. Bu arada TP-Link modemimi router gibi kullanmak istediğimde internet gitti.

Yani sizce bu sorunun problemi nedir? Bu arada bu modeme ortalama 14-15 cihaz bağlanıyor. Daha güçlü bir modem alsam sorun çözülür mü? Almam gerekiyorsa da modem önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
hocam çözüm bulabildiniz mi bende de buna benzer bi sorun var. modem marka model aynı
Hocam selamlar. Problemi yeni modem alarak çözdüm. WiFi ile kopmadan kafam rahat takılıyorum artık. Ben Keenetic Extra DSL AC1200 modemini aldım. Sıfır kopma ile çok rahatım. Bu Zyxel marka modemde bir kronik sorun bence. 1-2 tık üstü cihaz bence işini görür ama bütçen varsa Keenetic öneririm.

Hocam selamlar. Problemi yeni modem alarak çözdüm. WiFi ile kopmadan kafam rahat takılıyorum artık. Ben Keenetic Extra DSL AC1200 modemini aldım. Sıfır kopma ile çok rahatım. Bu Zyxel marka modemde bir kronik sorun bence. 1-2 tık üstü cihaz bence işini görür ama bütçen varsa Keenetic öneririm.
anladım teşekkürler

Geri
Yukarı