4 günlük fitness programı nasıl?

Rexlien_1

Hectopat
Selam. Eve aldığım ağırlık seti ve bench ile haftada 4 gün spor yapıyorum.
1.gün göğüs triceps.
2. gün sırt biceps.
3.gün omuz bacak.
4. gün Full body.
Haftada 1-2 kardiyo ve haftada 3-4 karın çalışıyorum.
İyi midir sizce?

4. Gün niye full body?
Alternatif:
1. Gün göğüs
2. Gün sırt
3. Gün Bacak
4. Gün Biceps+Triceps+Omuz
Ayrıca strap kullanmanı öneririm göğüs sırt ve bacak günlerinde.

Strap kullanıyorum. Ayrıca 4. günü her bölgeyi 2 kere çalışma amaçlı Full body yaptım.
Her bölgeyi iki kere çalışmaya gerek yok. Bakma sen laboratuvar farelerine. Buldukları her araştırmayı uygulayarak kendilerini geliştireceklerini sanıyorlar. Halbuki kolaya kaçmaktan başka bir şey yaptıkları yok. Sen git güzelce haftada bir çalış sıkı çalış daha iyi gelişirsin. Ayrıca bir hareket mesela göğüs gününde triceps olabilir. Sırt günü de biceps. Onun dışı büyük kasları haftada bir çalışmak yeter. Ama güzel volume veriyorsan.

Her bölgeyi iki kere çalışmaya gerek yok. Bakma sen laboratuvar farelerine. Buldukları her araştırmayı uygulayarak kendilerini geliştireceklerini sanıyorlar. Halbuki kolaya kaçmaktan başka bir şey yaptıkları yok. Sen git güzelce haftada bir çalış sıkı çalış daha iyi gelişirsin. Ayrıca bir hareket mesela göğüs gününde triceps olabilir. Sırt günü de biceps. Onun dışı büyük kasları haftada bir çalışmak yeter. Ama güzel volume veriyorsan.

Çok bir hareket bulamadım açıkçası mesela göğüs triceps gününde takabildiğim kadar ağırlıkla bench, incline dB. Press, fly ve şınav triceps extension falan yapıyordum. Sırtta barbell row reverse barbell row dB.row vb.
yani evde olunca hareket çeşitliliği de azaldığı için kafam karıştı.

Çok bir hareket bulamadım açıkçası mesela göğüs triceps gününde takabildiğim kadar ağırlıkla bench, incline dB. Press, fly ve şınav triceps extension falan yapıyordum. Sırtta barbell row reverse barbell row dB.row vb.
yani evde olunca hareket çeşitliliği de azaldığı için kafam karıştı.
Bende evde başlamıştım 4 yıl önce spora. Elinde hangi ağırlıklar ve ekipmanlar var istersen yazabilirsin ona göre hareket de önerebilirim.

100 kglik bir ağırlık seti Z bar düz bar dumbell barları ve bench sehpası var hocam.
Göğüs günleri:
-Bench Press
-Close Bench press
-Verim alıyorsan Incline DB press
-Pull Over öneririm. DB fly önermem.
Triceps için de
DB ile overhead press
DB kick back
Z bar ile skullcrushers
Yeterli olacaktır.

DB fly aslında bayağı hissettiriyordu neden önermiyorsunuz hocam?
DB fly da göğüste hipertrofiden ziyade gerilim oluşuyor. Haliyle Verim düşüyor. Tabi bu kişiden kişiye göre değişir. Eğer ki Verimli geliyorsa yapabilirsin tabi ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı