Ağır hasarlı araç alınır mı?

• Konuyu başlatan GTD
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 76
  • Görüntüleme 10B
Alınmaz, alınmaz ve alınmaz... İçinde bir kaza sonra sağ çıkma garantiniz olmayan araç alınmaz (hiç bir araçta garanti yok ama demek istediğimi şimdi anlatıcam). Araç hareket ederken bir enerji oluşturur, kaza anında ise o enerji başka araca veya gene aracın kendisine aktarılır. Sen sadece aracın bağaj kapağı değişmiş zannedersin ama aslında arka bölümün tamamında yapısal bütünlük atomik seviyede azalmış olur. Bir daha aynı yerden kaza yaşadığı anda çok daha kolay ezilip büzülür. Zaten aracında varsa ne gerek var ağır hasarlı araba almaya? Canını yolda bulmadın ya.
Ya bu boş açıklamaları yapıyorsunda bindiğin araba volvo XC90 falan mı? Symbol egea clio gibi araçlara biniyorsun. Bugün taksiye bindiğinde dacia geldiğinde bu arabaya binilmez ben canımı yolda bulmadım bu aracın ncap testleri 0 falan mı diyorsun? Geçin şu boş işleri allah aşkına ya. Önce güvenlikmiş canını yolda bulmadınyaymış.

Burada yazan bazı çocukları dikkate alma sen hayatında kendi kazandığı para bile yoktur. Abilerinden duyduğu galerici ağzıyla konuşmayı da öğrenmiş. :D Konuya gelecek olursak almanızı tavsiye etmem.

Araç arkadan ağır hasar almışsa alınır, önden almışsa alınmaz yolda bırakır.
Ben şahsen airbagleri falan umursamıyorum alırken bu kritere bakmıştık önden alınan darbede o aracın motoru eski haline gelmiyor sıfırdan değişmezse.

Ya bu boş açıklamaları yapıyorsunda bindiğin araba volvo XC90 falan mı? Symbol egea clio gibi araçlara biniyorsun. Bugün taksiye bindiğinde dacia geldiğinde bu arabaya binilmez ben canımı yolda bulmadım bu aracın ncap testleri 0 falan mı diyorsun? Geçin şu boş işleri allah aşkına ya. Önce güvenlikmiş canını yolda bulmadınyaymış.
Sana yazacak bir şey yok. Şu yorumunla senin kafa yapın ortada. Cahille tartışılmaz.

Airbagler orjinal şekilde yerine konduysa ve bunlar belgeleniyorsa alınır. Her şeyini kontrol ettirip aldıktan sonra her hafta sanayiye falan gitmezsin. Diğer araçlar ne kadar gidiyorsa o kadar gidersin. Ama buradaki sorun satarken kesinlikle yavaş satarsın. Ama ucuz alıp ucuz satmakta sıkkntı yok diyorsan ve uzun süre de bineceksen alınabilir

Araç arkadan ağır hasar almışsa alınır, önden almışsa alınmaz yolda bırakır.
Ben şahsen airbagleri falan umursamıyorum alırken bu kritere bakmıştık önden alınan darbede o aracın motoru eski haline gelmiyor sıfırdan değişmezse.
Şasiyi bırak podyesinde dahi işlem olmayıp 1 değişen 1 boya ile ağır hasara çıkan araçlar var. Dediğiniz olay için bir şey diyemem ama benimde içime sinmez tamamen motora kadar hasar gelen araç almak. Benim kriterim zaten motor mekanik. Kaporta gram umurumda değil.

Aynen kardeşim volvo XC90 ile dağ yolculuklarındayken insanlara airbag açmış araç alınmaz postları paylaş :D
Kardeşim sen kadir gecesinde falan mı doğdun? Yaşın kaç 13 falan mı? Bu kadar cringe olamazsın başka türlü. 2017 Model sıfır alınmış Ford Focus'a biniyorum ki neye bindiğim bu konudan bağımsız. İşin bilimsel boyutunu açık açık yazmışım dalga geçer gibi mesajlar atıp duruyorsun. Arkadan daha önce kazası olup ağır hasar kayıt almış bir araç aynı yerden bir daha kaza aldığı zaman kazasız bir arabaya göre daha fazla dağılır. Masrafı daha fazla olur üstüne artık bir kazalı değil iki kazalıdır. Konu sahibi aracının olduğu belirtmiş. Hastası olan, acil arabaya ihtiyacı olan düşük bütçeyle ağır hasarlı araca yönelmek zorunda kalabilir ama arabası olan birisi için ağır hasarlı araç almanın hiç bir mantığı yok.

Geri
Yukarı