Agresif davranan İngilizce hocası haklı mıdır?

Cicenes35

Hectopat
Makaleler
3
Arkadaşlar iyi günler, son ders İngilizce dersinde bir olay yaşadık. Yaşadığımız olay şöyle; bizim bir İngilizce hocamız var ve bana takıntılı bir insan her parmak kaldırdığımda benimle alay eder şekilde "yine ne oldu, ne istiyorsun?" diyor ve sürekli olarak bir bahane üratip kendini haklı göstermeye çalışıyor. Bugün ben sırtıma Türk bayrağı bağladığım için geldi boş boş konuşarak dedi ki "oğlum sen geri*ekalı mısın da arkana Türk bayrağı bağlamışsın" diyor. Arkadaşım sağ olsun hemen beni savunmaya geçti, tartışmaya başladılar. Tartıştıkları sırada zil çaldı ve hoca arkadaşıma da hakaret etti. Anlamadığım şekilde özellikle de hep benimle ona takıyor, öbürleri umurunda bile değil. Öbürlerin yaptığına göz yumuyordu. Ben tabii zerrine umursamadığım için o haklıymış gibi davranıyordum. Müdüre gidip bunları şikayet edeceğiz. Bugün de öyle yapmadığım için aklımda bir şey takıldı. Ben kendimi savunmadığım için arkadaşım savunduğunu anlatsa yine de boş çıkacağını biliyoruz. Ve yine bu kadın gidip bizi haksız çıkarmaya çalışıp yine haklı çıkacağını biliyorduk. Ne yapacağımı hiç bilmiyorum müdürün bir şey yapmayacağından korkuyorum. Özellikle de bize takmış tartışmadan önce başka arkadaşım üzerime su attı görmesine rağmen bir şey demedi geldi bize kızıyor özellikle de o çocuğa bir şey yapmıyor. Sizce kim haklı.

Not 8. sınıfım 14 yaşındayım. Yaşımla dalga geçmeyin, zaten bunu yapsanız konu dışı mesaj yazmış olursunuz.

Son düzenleme:
Arkadaşlar iyi günler, son ders İngilizce dersinde bir olay yaşadık. Yaşadığımız olay şöyle; bizim bir İngilizce hocamız var ve bana takıntılı bir insan her parmak kaldırdığımda benimle alay eder şekilde "yine ne oldu, ne istiyorsun?" diyor ve sürekli olarak bir bahane üratip kendini haklı göstermeye çalışıyor. Bugün ben sırtıma Türk bayrağı bağladığım için geldi boş boş konuşarak dedi ki "oğlum sen geri*ekalı mısın da arkana Türk bayrağı bağlamışsın" diyor. Arkadaşım sağ olsun hemen beni savunmaya geçti, tartışmaya başladılar. Tartıştıkları sırada zil çaldı ve hoca arkadaşıma da hakaret etti. Anlamadığım şekilde özellikle de hep benimle ona takıyor, öbürleri umurunda bile değil. Öbürlerin yaptığına göz yumuyordu. Ben tabii zerrine umursamadığım için o haklıymış gibi davranıyordum. Müdüre gidip bunları şikayet edeceğiz. Bugün de öyle yapmadığım için aklımda bir şey takıldı. Ben kendimi savunmadığım için arkadaşım savunduğunu anlatsa yine de boş çıkacağını biliyoruz. Ve yine bu kadın gidip bizi haksız çıkarmaya çalışıp yine haklı çıkacağını biliyorduk. Ne yapacağımı hiç bilmiyorum müdürün bir şey yapmayacağından korkuyorum. Özellikle de bize takmış tartışmadan önce başka arkadaşım üzerime su attı görmesine rağmen bir şey demedi geldi bize kızıyor özellikle de o çocuğa bir şey yapmıyor.

Not 8. sınıfı, m 14 yaşındayım. Yaşımla dalga geçmeyin, zaten bunu yapsanız konu dışı mesaj yazmış olursunuz.
Kaba davran, laf ederse ağır laflar et. Küfrederse küfret (Ailevi olmasın!)
Özellikle fiziksel şiddete maruz kalırsan beterini yap sorun olmaz. Hayrı yok hocayım deyip hocaymış gibi davrananlara.

Hocam ama küfretmeye çalışırsam haksız görünürüm çünkü karşı taraf büyük.
Kafaya takma. Eğer erkek öğretmense müdüre git "beni t4c1z ediyor bu hoca yardım edin" de müdür panikler ne yapacağını bilmeyip sana güvenip hocayı odaya çekip sorguya alır. O sırada sen olayı anlatırsın. Kadınsa yapacak bir şey yok hakaret etmekten başka.

Arkadaşlar iyi günler, son ders İngilizce dersinde bir olay yaşadık. Yaşadığımız olay şöyle; bizim bir İngilizce hocamız var ve bana takıntılı bir insan her parmak kaldırdığımda benimle alay eder şekilde "yine ne oldu, ne istiyorsun?" diyor ve sürekli olarak bir bahane üratip kendini haklı göstermeye çalışıyor. Bugün ben sırtıma Türk bayrağı bağladığım için geldi boş boş konuşarak dedi ki "oğlum sen geri*ekalı mısın da arkana Türk bayrağı bağlamışsın" diyor. Arkadaşım sağ olsun hemen beni savunmaya geçti, tartışmaya başladılar. Tartıştıkları sırada zil çaldı ve hoca arkadaşıma da hakaret etti. Anlamadığım şekilde özellikle de hep benimle ona takıyor, öbürleri umurunda bile değil. Öbürlerin yaptığına göz yumuyordu. Ben tabii zerrine umursamadığım için o haklıymış gibi davranıyordum. Müdüre gidip bunları şikayet edeceğiz. Bugün de öyle yapmadığım için aklımda bir şey takıldı. Ben kendimi savunmadığım için arkadaşım savunduğunu anlatsa yine de boş çıkacağını biliyoruz. Ve yine bu kadın gidip bizi haksız çıkarmaya çalışıp yine haklı çıkacağını biliyorduk. Ne yapacağımı hiç bilmiyorum müdürün bir şey yapmayacağından korkuyorum. Özellikle de bize takmış tartışmadan önce başka arkadaşım üzerime su attı görmesine rağmen bir şey demedi geldi bize kızıyor özellikle de o çocuğa bir şey yapmıyor. Sizce kim haklı.

Not 8. sınıfım 14 yaşındayım. Yaşımla dalga geçmeyin, zaten bunu yapsanız konu dışı mesaj yazmış olursunuz.

Üstteki arkadaşa katılıyorum. Ha çok sinirinizi bozarsa tiye almayın, dalga geçin. Zaten 2 ay sonra mezunsunuz o da bunu bilerek yapıyordur siz LGS çalışın boşverin. Evde bir şeye canı sıkılıp size patlıyordur :D

Üstteki arkadaşa katılıyorum. Ha çok sinirinizi bozarsa Ti'ye almayın, dalga geçin. Zaten 2 ay sonra mezunsunuz o da bunu bilerek yapıyordur siz LGS çalışın boş verin. Evde bir şeye canı sıkılıp size patlıyordur :D

Mantıklı aslında ama arkadaşımın canı çok sıkılmış bu duruma umarım yarın hıncını çıkarmaya çalışmaz ona göre müdürlüğe gideceğiz çünkü :D

Mantıklı aslında ama arkadaşımın canı çok sıkılmış bu duruma umarım yarın hıncını çıkarmaya çalışmaz ona göre müdürlüğe gideceğiz çünkü :D

Müdürlüğü falan boş verin. 2 ay sonra o sizi hatırlamayacak siz onu hatırlamayacaksınız zaten :D hatta 2 aya kalmaz neredeyse 1 ay oldu :D

2 ay sonra liseye gideceksin hiç takma, benle sürekli dalga geçen bir tane hoca vardı zamanında takığın tekiydi, abartılı tepki veriyim de disipline versin diye boyuna üstüme gidiyordu, sonrasında bunlara tepki vermemeyi öğrendim, dalga geçti tepki verek yerine güldüm bir daha dalga geçti yine güldüm,baya üzerime gitmeye falan çaışıyordu ve ben sadece gülümsüyordum en son baya bozuldu bir daha uğraşmadı.

Geri
Yukarı