Geforce 9800 GT Metin2 oyununda ekran kararması sorunu

Ka_Ri_z_Ma_

Hectopat
Öncelikle Yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim umarım doğru yere konu açmışımdır.
Arkadaşlar Benim Kardeşim Metin2 diye bir oyun oynuyor. Oyunun belli yerinde ya ekran kararması yaşıyorum ya da ekran donması Konuyla ilgili oyun sitesinin formunda paylaştım fakat yardımcı olamadılar aynı sorunu yaşan arkadaşlarda mevcut ama çok değil. Oyun Yetkililerine ticket gönderdim ve ekran kartımı güncellememi söylediler. Ben size kısaca yardımcı olmanız için gerekenleri yazayım yaptıklarımı da yazayım.

• Anakart -Asus M5A78Le-L
  • İşlemci-Amd x6100 3,33 (16 mb)
  • Ekran Kartı Getforce 9800 Gt 1 gb / 256 bit
  • Ram-DRR3- (4x2) 8gb ram
  • Power Sapli 500 wat
  • Hard Disk- Samsung 320 gb

Başka oyunları sıkıntısız oynuyorum ( aynı ekran kartı ile )

Yaptıklarım: Farklı işletim sistemleri Kurdum ( xp 64 bit / win7 /32 ve 64 bit ) Formatladım her seferinde
Ekran kartını sitesinden güncelledim en son sürümünü Win7 den gerekli izinleri verdim / nod32 / den de Kapattım denedim sonuç aynı
Ram'leri söktüm tek tek denedim sonuç aynı. Farklı ekran kartları getirdim denedim ( GeForce 1 gb / 128 bit )
Pc içini temizledim işlemci ve ekran kartının termal macunlarını yeniledim. Cpu değerlerim ortalama 30 derece fsb 85 90 arası
aidat64 kurdum sorun bulunmadı. Bios güncelledim sitesinden en son güncel olanı.

Şimdi ekran kartı alacağım bu sisteme power color hd 7850 2 gb / 256 bit almadan önce emin olmak istiyorum sorunumun ekran kartından olduğuna kime danışsam ekran kartı dediler, ram dediler işlemci dediler Psu dediler yani anlayamadım sorun nerede gerekli video uzantılarınıda koyuyorum. Pc' den anlayan arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum şimdiden ayrı ayrı teşekkür ederim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle M2'yi sistemin kaldırmaması gibi bir durum olabilmesi için vasatın vasatı olması gerek. Yani donanımsal bir sorun. Zaten gayet iyi bir sistem yazmışsın özellikle ekran kartın çoğu oyunda iyi performans verir 256bit olmasıyla. Gelelim oyuna Kişisel görüşüm çevrimiçi bir oyun olduğu için internetinle doğrudan bağlantılı yani internet hızın düştüğü anda ping oranı tavan yapar bu da saçma sapan hareketler ve bir ileri iki geri gibi' yapmana sebep olur bu arada kulenin en üst kısmında siyah olması da pc ile alakalı değil ''eğer sürücülerin eksik değil ise'' sürücülerin eksik olup olmadığını bilmiyorsan driver scanner programına bakmanda yarar var. Sürücüden de olur ancak diğer oyunları oynadığına göre sürücüden de değil. Kaç Mbit internet kullanıyorsun ?

Ekran kartımın sürücüsü

Versiyon: 332.21 WHQL
Tip: Grafik Sürücüsü
Sürüm Tarihi: Tue Jan 07, 2014
İşletim Sistemi: Windows 7 64-bit, Windows 8.1 64-bit, Windows 8 64-bit, Windows Vista 64-bit
Dil: Turkish
Dosya Boyutu: 249.9 MB
İnternet hızım paketim

• NETLİMİTSİZ Plus
  • WiFi Aylık 600 dk Ücretsiz
  • TTNET Güvenlik McAfee VirusScan
  • Aile Koruma Sifresi
  • 8 Mbps'ye kadar / Limitsiz ADSL Internet
  • Ücretsiz Taahhüt

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar harici eternet kartı aldım ve denemeler yaptım. Sonuç aynı birde Adsl de bu aralar şu sorunu yaşıyorum IP çakışması ve dnn hatası. Olay günlüğünde yazan dns client1014 kopmalar oluyor. Müşteri hizmetlerini aradım hattımı resetlettim ve şuan sorunsuz kopma yok. Yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar pc den anlayan arkadaşlar bir el atın aynı hatayı yaşayan birkaç kişi daha var onlarda amd fx serisi kullanıyorlarmış dikkatimi çeken işlemci böyle bir hata yapar mı ?

AM3+ anakartların bu sorunları var. En son Bios güncellemesini yap. Bende bir ara metin 2 oynarken aynı sorunlar vardı.

Sorun ekran kartında değil, Chipset'te. BIOS güncelle. Gökhan da bu sorunu yaşıyordu. Hala yaşıyor mu bilemem.

Öncelikle teşekkür ederim Mert, kendi sitesinden güncel olan Bios'u indirdim ve güncelledim. Rom dosyasını flaş beleğe attım güncellendi ve sürümüm değişti. Fakat sorun devam etmekte en son sürümümü Bios'a update etmek gerek yoksa ona en uygun olanı mı ben Flash'dan rom dosyasıyla güncelledim Biosu. Bu sorunu nasıl çözebilirim. Bir yardımcı olur musunuz ?

- - - Güncellendi - - -

Batuhan bir yardımcı olurmusun çipset Bios güncelleme güncelledim. Ayrıca çipset rom dosyasını flaşa alıp yeniden güncelleme yapılabilir mi yani sadece çipset rom dosyasıyla nasıl çözerim bu sorunu ben pc alalı hemen hemen 2 - 3 yıl oldu 3 yıldır bu sorunu çözemedim bir yardımcı olun arkadaşlar lütfen.

Öncelikle hayatında Metin2 oynamamış olanlar olayı fazla kurcalamasın. 6-7 Senelik oyuncusuydum bu oyunun. Gel gelelim sorunun çözümüne...

PvP Server'da oynuyorsun gördüğüm kadarıyla. PvP Serverlarda bu durum normal bir şeydir. O packten kaynaklanır. Ayrıca PvP olduğu için Official Metin2 gibi aynı anda milyonlarca user'a hizmet verebilecek internet bant genişliğine de sahip değil. Lag yapması gayet normal. Bu sorunlar senden değil Pack'ten kaynaklı bir şey. Bende çokça yaşadım bu durumları. Hele hele azrail2e giderken çok yaşadık arkadaşlarla. Bunu da biraz kabullenmek gerek. Eğer HP çok fazla azalmıyorsa lag esnasında o zaman kafana takma ve yoluna devam et. Ben şahsen 15 dakika süren laglar gördüm.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı