Geforce 9800 GT Metin2 oyununda ekran kararması sorunu

Donanımsal olduğunu söylediler sorunumun. Düşünüyorum power sapli böyle bir arızaya sebep verir mi? Anlamadım gitti. Snıper 2 full ayarlarda oynuyorum. Sıkıntı yok ama bunda sıkıntı var. Sanki bir şey engelliyo. Belli bi süre duruyor. Sonra kararıyor. Çözemedim gitti. Böyle giderse zaten sallayacağım gitsin.

Benimde buna benzer sorunum var hatta konumu bilirsin. :) Nesne gecikmeleri senin sorununda ekran kartından olduğunu sanmıyorum. Tek tek parçaları denedik yenileriyle değiştirdik farklı sabit diskle windows 8.1 kuruldu güncellendi ,her şey yine aynı değişen birşey olmadı. Geriye işlemci ve anakart kaldı ellerinde olmadığı için buldukların da tekrar gideceğim, büyük ihtimal işlemciden kaynaklanıyor seninde :)

Hayır. Metin2 de böyle bir texture mapping sorunu var. Render edemiyor bazen mapi.
Bu da ekranı siyah yapıyor. Mesela bazı PvP'lerde Catacomb maplerinde de yapıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bakalım. İlerleme olursa aktarırım arkdaşlar. Çözemedim sorunu. Güncel devam ediyor.

- - - Güncellendi - - -

Diğer parçalarıda değişince sonucu yazarsan çok memnun olurum arkadaşım. Şimdiden teşekkür ederim.

Hayır. Metin2 de böyle bir texture mapping sorunu var. Render edemiyor bazen mapi.
Bu da ekranı siyah yapıyor. Mesela bazı PvP'lerde Catacomb maplerinde de yapıyor.
Sırf bu arkadaşım yorumu ve Senin sorunun için üye oldum.
Aynı sorun bendede var. 8Gb ddr3ram i7 3300q ilenci 2 gb paylaşımsız Nvidia Geforce 540M DDR5 ekran kartm var. Notebook bu arada. Var sayın busistemin bir oyunu kabileceğine.elimde japonyadan özel getirttiğim termal macun var. Atndada fan var. Skyrim Max payne 3 Gta 4 Battlefield 2-3 Ultra ayarlara oynuyorum 30-40 fps ile.Sorun gelirsek son 1 senedir metin2 oynamıyordum.Bir oyayayım dedim. önce tr de başladım iç biryerde soru yokken Doyumda alev kralın olduğu bölgelerde ????? hata aldm hala ççözemedim o hatayı sadece orada yapıyor hesabım hala bugda diğer 3 krktre giriş var buna Girince ??? alıyorum.

Arkadaşında dediği gibi Pvp serverlarda catacomb haritasında metin katından sonra hani o ışınlayıcı kapılara geldiğimiz ekranda benim fan susuyr ekran simsiyah.Tam 6 aydır çözemedim.Saltanat mt2 oynuyorum.2.bir hatada kulede on mührü açtnmı aynı hatayı aıyorum.Ne yaptıma gelince.
Son çıkan notebooklarda optimus denilen bir sistemle çift ekran kartı oluyor.
1-Nvidiayı devre dışı bırakıp demedim olmadı
2-format attm defalarca xp Vista 7 8 8.1 herbirinin x32 x64 bitini kurdum.olmdı
3-Eski driverlar güncelledim olmadı

Gel gelelim evdeki emektar masaüstüme kurdum pvp yi atı redeam x1650 ekrankartı var 512 mi ne paylaşımlı oda. Pvp deki sorun düzeldi.
Ama metin2 tr dek ??? ini çözemedim hala. Sorunun tam olark Nvidia dan kaynaklandığını düşünüyorum. Takipteyim.

Ekran kartında veya sürücüsünde sorun yok gibi. Ben önce nvidia kullandım. Sonra amd ati ama sorun 2 kartta da mevcut olarak devam etti. Videolara baktıysan sorunu görmüşsündür. Benim kanımca ram işlemci arasında bir sıkıntı yaşanıyor sanki. Ama çözmek için ugraşıyorum. Bios güncelledim. Aklına gelecek herşeyi yaptım. Ama sorun aynı senin doyumdaki sorunun çarşamba günü yetkililer tarafından düzeltildi.

Aynı sorunu yaşayan arkadaşalar sorunun bittiğini yazmışlar forumda. Bilgin olsun. Beni oyun yetkililerine gönderdiğim ticket cevapolarak sorunun donanımsal olduğunu yazdılar. Sende aynı şekilde ticket göndermelisin. Sorunun oyunla ilğili ve çözeceklerdir en kısa zamanda. Oyunun forumunda dragon41 açtığı konulara bakarsan daha detaylı bilgi sahibi olursun arkadaşım. Şimdiden teşekkür ederim.

Öncelikle ????? hatasını alıyorsanız ErrorLog.txt'nin içnde yazanları buraya yapıştırınız. Sonra dediğim gibi PvP Server'da o sorunu yaşamanız gayet normal. Dediğim gibi bazı para manyağı olmak isteyen GM, Hosting sahipleri sırf User kapmak için oyunun gereksiz yere şişmesini ve bir map eklerden diğerini bozacak ayarlar yapıp User'ın keyfini kaçırmak için elinden geleni ardlarına koymamaktadırlar. Buda normalde stabil halde ve çalışan olan oyunun özür dileyerekten söylüyorum "ağzına sıçmak" için uğraşıyorlar. Aynı şeyi şuan GameForge'da Official TR'de de yaptı. Oyunun "ağzına sıçtı ve şimdi de sıvama" aşamasına geldi. Açıkça böyle.

Oyunu sitesinden indirdim en sonunda. Gameforce kurulduktan sonra 4 saatte metin2 anca indi. Çalıştırdım update aldı. En sonunda Gameforce yüklü iken gamegorcelive.exe indirmeye çalışıyor. Orada donuyor. Anlamadım açabilsem yardımcı olcamda.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı