Megane 2, Linea veya Accent Era ?

Hangisi?

• Oy verenlerin toplamı
    41
Reno'yu çelik mi sandın?
Megane diğer 2 araçtan kat kat daha sağlam bence kasası plastik ama Kabini koruyor en azından. Era ile Megane kıyaslanacak araba mı?

Burda karşılaştırma yapmak istemiyorum ama ben olsam Accent Era derim derseniz kullandığınız için mi evet kullandığımız için.

Ayrıca Fiat' ı eliyorum uzak durun, Megane 2 ve Accent Era' yı karşılaştırırken Hyundai' ye karton Renault' a sağlam diyen arkadaşlar bir daha düşünsün derim.

Megane 2' ye çekiş olarak daha iyi demişsiniz sayısal rakamlardan gidelim Megane'nin dizelde en yüksek beygirlisi 105 hp demişsiniz, Accent Era ise standart 1.5 110 hp 240 nm tork değerine sahip. Ayrıca Megane kullanmadık ama Accent Era' nın bir kere bile olsun rampada yığıldığını görmedim, ayrıca kalkışlarda birden ikiye atıp gaza yüklenince o turbonun sesi, aracın burnunu havaya dikmesi, koltuğa yapışmak felan anlayamazsınız. :D

Onun için Accent Era ile Megane arasında bir daha düşünün derim.

Yakıt olarakta kullandığımız araç 2006 model 230.000 kilometrede ve şehir içi atik kullanımda 25 kuruş civarında yakıyor.
Hyundai kötü bir araç demiyorum yeni i30dan sonra büyük çıkış yakaladılar. Eranın görüntüsünden bile belli sağlam bir araç olmadığı.

Arabayı ne için aldığını söylersen yardımcı oluruz artı fiyat aralığın Hyundai era arkadaşımda var. 1.5 110HP çok seri bir araba ne megan nede linea peşinden gelebilir.

Şimdi sağlamlık ve konfor açısından bakarsak bu fiyata bulabileceğiniz araçlarda ne muhteşem sağlamlık ne de konfor bulabilirsiniz. Kısaca iki araçta birbirinden dayanıksız ve konforsuz. Yalnız bu bütçeye düşünülecek aracın dediğim gibi atik, az yakan ve masrafsız olanına bakılmalı, yani benim fikrim sonuna kadar Era' dan yana. Ayrıca ben kendi fikrimi söyleyeyim sıfır araba alacak olsam ve Hyundai ile Renault arasında seçim yapmam gerekse kesinlikle Hyundai derdim. Son olarak konunun başından beri kesin olarak konuşmak istemedim ama söylemek istiyorum diğer iki araç gerek kalkışta, gerekse hızlanmada Era' nın eline su dökemez. Bence aracı almayı düşünenler ikisinide kullanıp öyle karar versinler.

Arabayı ne için aldığını söylersen yardımcı oluruz artı fiyat aralığın Hyundai era arkadaşımda var. 1.5 110HP çok seri bir araba ne megan nede linea peşinden gelebilir.

Heralde 1.6 115 Hp Megane kullanmadın sen. Meganın seriliğini , atikliğini mi kötülüyorsun şimdi sen ?

Kardeşim hızlı olsun kat kat daha uzun ömürlü olsın , seri olsun dersen benzinli Megane al. Ancak az daha yavaş olsun ama az yaksın dersen 105 Hp'lik 6 ileri vites olan meganelardan al. 80 Hp'liklerin çekişi düşüktür. Aşırı derecede düşük değil ama düşük. 100 yada 105 Hplik dizel almanızı öneririm. Ancak 100000 km yi aşmamış olsun. Benzinlide km önemli değil. Motorları çok uzun ömürlüdür. Eğer az yaksın, seri atik olsun derseniz 1.6 benzinli ve LPG'li Megane alınız.Kesinlikle öneriyorum eski arabamızdı.

@Silinen üye Yanlışınız oluğunu düşünüyorum dizellerin ömrü daha uzun olur diye biliyorum. Hem ömür hemde performans açısından düşünelim dizel bir araç düşük devirlerde performansını daha fazla verir dolaylı olarak benzinliye göre daha az devir çevirir bu dizelin daha atik olmasını, daha az yakmasını ve uzun ömürlü olmasını sağlar. Ben böyle biliyorum en azından, bu en basitçesi ayrıca.

Dizel daha uzun ömürlü ama pratikte öyle olmuyor 100.000 km boyunca kalitesiz yakıt kullanımı vb. yüzünden turbo tıkanıyor ve arabanın çekişi düşüyor o yüzden dizeler yüksek km önerilmiyor

Dizel daha uzun ömürlü ama pratikte öyle olmuyor 100.000 km boyunca kalitesiz yakıt kullanımı vb. yüzünden turbo tıkanıyor ve arabanın çekişi düşüyor o yüzden dizeler yüksek km önerilmiyor

2006 model 230.000' de Era' mız var çekişte hiçbir sıkıntı görmüyoruz yani öyle bir durum varsa bile farkedilmiyor yada sıkıntılı hali buysa sıkıntısız halinde demekki bu araç uçabiliyormuş. :D
Düzenli bakım ve belirli ve bilinen yerlerden mazot alımıyla dediğiniz hiçbir sorunla karşılaşacağınızı sanmıyorum.
Tabi birde kaliteli araç seçimide önemli öyle her markaya binilmez.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı