Spor esnasında mide bulantısı

selimtti

Decipat
Yer
Beyazsaray
Spor yaparken ister istemez terliyorum ve su içmek durumundayım. Ağırlık altına girdiğim zaman daha fazla su içiyorum ve daha fazla midem bulanıyor. Yeni spordan geldim. 1 tane bacak antrenmanımı yapmadım bile. Kol setimi yarıda bıraktım. Bunu nasıl en aza indirebilirim? Kusmak dışında en aza indirmek istiyorum. Şimdiden teşekkürler.

Spor esnasında fazla su içmek bulantı yapar. Hatta kanın midede toplanmasına sebep olur. Antrenman yapacağınız saate dek bol su tüketin ve en az 2 saat öncesinde yemek yemiş olun. Antrenmana 10-15 dakika kala su içmeyi kesin ya da 100 ML gibi ufak miktarlarda alın. Antrenman esnasında ise "hareketler arasında" 50 ML'yi geçmeyecek kadar su için. Bulantı sorununuz büyük olasılıkla ortadan kalkacaktır.

Not: Hiç hareket etmeden oturduğu yerde duş almış gibi terleyen (antrenmanda varın siz düşünün) ve antrenör olan birinin tavsiyeleridir.

Aç karnına gitmeyin. Karbonhidrat alımınıza dikkat edin. Yemek yedikten 2 saat sonra spora gidin. Antrenman esnasında sakın su içmeyi bırakmayın ama bunun düzenini ayarlayın. Her set arasında yudum yudum su için. Susamış gibi lıkır lıkır içmeyin. Ağzınızı ıslatacak kadar olması yeterli. Muhtemelen glikojen depoları boşaldığı için oluyordur. Antrenmandan 2 saat önce güzel bir karbonhidrat alsanız çözülür diye düşünüyorum.

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim herkese. Sabah yağlı bir kahvaltı yapmayacağım ve yaklaşık 2 saat önce kahvaltı yapacağım. Su tüketimini su açlığımı giderecek kadar değil, Dudağımdaki kuraklık geçince bırakacağım. Hepinize teşekkür ederim.

Tavsiyeleriniz için teşekkür ederim herkese. Sabah yağlı bir kahvaltı yapmayacağım ve yaklaşık 2 saat önce kahvaltı yapacağım. Su tüketimini su açlığımı giderecek kadar değil, Dudağımdaki kuraklık geçince bırakacağım. Hepinize teşekkür ederim.
Bu şekilde bulantın geçmezse; Antrenman saatini 4-5 arasına ertelemen veyahut kahvaltını daha erkene alıp 2. öğünden sonra antrenmana gitmen daha mantıklı olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı