Sporda aşırı mide bulantısı

m1cope

Kilopat
Normalde. Sabah kalkarım gider 2 lt su içerim midem bulanmaz. Spordan 1, 5-2 saat önce yemeğimi yiyorum. Gidiyorum kardiyo yapıyorum. Kardiyordan sonra su içmememe rağmen ağırlık bile giremeden mide bulantısı yüzünden bırakmak zorunda kalıyorum. Bugün sadece IP atladım ve ağırlık giremedim resmen.
Bunu nasıl halledebilirim?

Normalde. Sabah kalkarım gider 2 lt su içerim midem bulanmaz. Spordan 1, 5-2 saat önce yemeğimi yiyorum. Gidiyorum kardiyo yapıyorum. Kardiyordan sonra su içmememe rağmen ağırlık bile giremeden mide bulantısı yüzünden bırakmak zorunda kalıyorum. Bugün sadece IP atladım ve ağırlık giremedim resmen.
Bunu nasıl halledebilirim?

Karbonhidrat (makarna, pilav) öğünleri tüketmeye çalış ve gitmeden yarım saat bir saat önce kahve çak büyük ihtimal bulantının sebebi açlıktır yesen bile bu tür öğünler yemen gerek.

Karbonhidrat (makarna, pilav) öğünleri tüketmeye çalış ve gitmeden yarım saat bir saat önce kahve çak büyük ihtimal bulantının sebebi açlıktır yesen bile bu tür öğünler yemen gerek.
187 boy, 120 kiloyum. Bugün kahvaltımı 3 yumurta, 3 dilim hindi füme, 1 muz, 1 kupa kahve ile yaptım. 2 saat sonra çıkıp spora gidecektim. Salon biraz dar olduğu ve eve yakın olduğu için önce dışarıda biraz ip atlayım dedim(700 kadar ip atladım) ama ipi atladıktan sonra spora dahi gidemedim. 2 kat merdiveni zor çıktım.
Yediklerim az kaldığı için midir? Nasıl beslenmeliyim?

187 boy, 120 kiloyum. Bugün kahvaltımı 3 yumurta, 3 dilim hindi füme, 1 muz, 1 kupa kahve ile yaptım. 2 saat sonra çıkıp spora gidecektim. Salon biraz dar olduğu ve eve yakın olduğu için önce dışarıda biraz IP atlayım dedim(700 kadar IP atladım) ama ipi atladıktan sonra spora dahi gidemedim. 2 kat merdiveni zor çıktım.
Yediklerim az kaldığı için midir? Nasıl beslenmeliyim?

Benim kilom bana göre düşük olup kilo almaya çalıştığım için kesinlikle beslenme tavsiyesi veremem uygun olmaz ama evet direkt senin mide bulantının sebebi bu kesinlikle çok az yemişsin yani o yediğin öğünlerin verdiği güç o kadar ip atlamanda direkt gitmiştir ama bulking yapanlarında definasyon yapanlarında ortak yedikleri tek şey var o da yulaf bunu sana önerebilirim.

Benim kilom bana göre düşük olup kilo almaya çalıştığım için kesinlikle beslenme tavsiyesi veremem uygun olmaz ama evet direkt senin mide bulantının sebebi bu kesinlikle çok az yemişsin yani o yediğin öğünlerin verdiği güç o kadar ip atlamanda direkt gitmiştir ama bulking yapanlarında definasyon yapanlarında ortak yedikleri tek şey var o da yulaf bunu sana önerebilirim.
Geçenlerde biri fazla yağlıysanız spor aç karnına gidin glikojen depoları boşalmış olur daha fazla yağ yakarsınız demişti onun için çok fazla yememiştim. Yemeği biraz daha spordan sonraya saklıyordum ama öyle olmuyor galiba. Teşekkür ederim.

Geçenlerde biri fazla yağlıysanız spor aç karnına gidin glikojen depoları boşalmış olur daha fazla yağ yakarsınız demişti onun için çok fazla yememiştim. Yemeği biraz daha spordan sonraya saklıyordum ama öyle olmuyor galiba. Teşekkür ederim.

Yani şöyle söyleyeyim antrenör arkadaşım var kendisi Londra'da çalışıyor ne bulking dönemi ne definasyon kesinlikle ne olursa olsun aç karna spor yapmayı önermiyor keza kendisi sürekli araştırma yapan birisi ve bu şekil yorumları bu dalla ilgilenen başka kişilerden de duymuştum bence bu tarz şeyler yerine kalori açığı yaratmaya bak alman gereken günlük kaloriden 300 400 kalori daha az alsan her türlü kilo verirsin ve en sağlıklısı bu olur hem de mide bulantısı kalmayıp kiloları da kaldırabilirsin, rica ederim ve iyi sporlar dilerim.

Spora aç gidilir. Kilolu veya zayıf olmak bir şey değiştirmez. Sakın hemen yemek yiyip de spora gideyim deme.

Peki o zaman mide bulantısının sebebi nedir? Nasıl geçirebilirim
Karbonhidrat tüketiminizi bir miktar artırmayı deneyin. Gün içindeki genel tüketimi kast ediyorum. Vücutta ilk yakılan enerji kaynağı karbonhidrattır. Koşucu arkadaşlarım uzun kardiyo antrenmanlarından önceki günün akşamında fazla fazla makarna yiyorlar mesela.

Kilo vermek için aç karna kardiyo yapmanız çok iyi olur fakat bunu sabah saatlerinde spora gitmeden önce yapın, öğleden sonra salona gidersiniz ve ısınmak için birkaç dakika kardiyo yapabilirsiniz fakat daha uzun kardiyo yapacaksanız bunu ağırlık çalışmasından sonra yaparsanız daha iyi olur aksi halde yorulmuş şekilde ağırlık antrenmanına gireceğiniz için verim alamazsınız hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı