Sporun abartıldığını düşünüyorum

Protein tozu kas yapmaz hocam, günlük protein ihtiyacının yarısını karşılar sadece. Protein içeren yiyecek yemekle aynı şey.
Direkt olarak protein tozunun kas yaptığını söyledim mi? Söylemedim ama herkes söylemişim gibi davranıyor. Protein tozunun ne işe yaradığını anlatıyor. Daha önce ne demeye çalıştığımı söylemiştim ama arkadaşlar nedense konuyu tamamen okumadan cevaplamaya bayılıyorlar. Türkiyeyi genellemeye çalıştım, herkes farklı bir anlam çıkarıyor. Bunu okur musunuz lütfen? Ek yapayım, demek istediğim protein tuzu ve benzeri şeyleri kullanarak spor yapanların kendilerini sporcu olarak görmesi. Kas kelimesi de burada ortaya çıkıyor.
Ülkede onlarca genç protein tozu vs. içerik kullanıp iki dumbbell kaldırdıktan sonra kendilerine sporcu demelerine benim tepkim. Sporun onlarca dalı var. İki kas yapmak seni sporcu yapmıyor. Bu konu olimpiyatlardan çok uzak. Ülkede doğru düzgün eğitim merkezi açmazsan olacağı budur. Gençlerin pür dikkat izlediği sözde sporcuları aç, bir kere bunun üstüne ders almamış kişiler eğitim seti satıyor. Benim dediğim ile senin anladığının arası çok uzak. Amacını anlayamadım. Olay supplement veya anabolic değil. Spor ile sporcunun farkı. Bazen anlamak istemiyorsunuz gibi geliyor.

Ben olimpiyatları ve bu tarz aktiviteleri izlemeyi sevdiğim için bana göre gereksiz değil. Gayet de eğlenceli geliyor bana. Siz sevmiyorsanız anlarım ama gereksiz demek aşırıya kaçmış.

Ben olimpiyatları ve bu tarz aktiviteleri izlemeyi sevdiğim için bana göre gereksiz değil. Gayet de eğlenceli geliyor bana. Siz sevmiyorsanız anlarım ama gereksiz demek aşırıya kaçmış.
İzlemek zevkli olabilir.Bende ok atışlarını izlemeyi seviyorum.Televizyonda falan reklamlarının yapılması hoşuma gitmiyor.

Ülkede onlarca genç protein tozu vs. içerik kullanıp iki dumbbell kaldırdıktan sonra kendilerine sporcu demelerine benim tepkim. Sporun onlarca dalı var. İki kas yapmak seni sporcu yapmıyor. Bu konu olimpiyatlardan çok uzak. Ülkede doğru düzgün eğitim merkezi açmazsan olacağı budur. Gençlerin pür dikkat izlediği sözde sporcuları aç, bir kere bunun üstüne ders almamış kişiler eğitim seti satıyor. Benim dediğim ile senin anladığının arası çok uzak. Amacını anlayamadım. Olay supplement veya anabolic değil. Spor ile sporcunun farkı. Bazen anlamak istemiyorsunuz gibi geliyor.
Bu mesajı görmemişim. Ülkedeki sporlar talep-arz ve yöneticilerin isteğine göre oluyor. İlk dediğim şey bizim milletin futbol hariç anladığı başka bir spor yok. Ülkede başka spor dalları için teşvik az. Ama bunun aksine okçuluk gibi sporlar bunların istisnası. Spor bizim için çok geniş bir kelime koşu yapmak falan hep spor sayılır. Sporcu olayına gelirsek. Sizin için sanırım bir kişinin sporcu olması için o işi ulusal veya yarışmalarda yapması sanırım. Mesela bir sokak basketbolcusu sporcu değilken bir NBA'de oynayan bir basketbolcu sporcudur. Eğer yanlış anlamadıysam. Aynı olay vücut geliştirmede de var. İnsanların vücut geliştirme diye gittikleri spor salonlarına daha fit olmak için gidiyorlar. Bu işi profesyonel yapmıyorlar. Bu arada vücut geliştirmenin dünya turnuvaları vardır. Bkz. Mr. Olympia

@Merdione Niye hoşuna gitmiyor ? Hayır ülke temsil ediliyor sonuçta bunun neresi rahatsız edici olabilir ki ? O sporcular yıllarını vererek büyük bir azimle olimpiyatlarda çıkıp ülkemizi temsil ediyor aldıkları ödüller, sponsorluklar veya reklam çok görülmemeli.

@112819 Açıkçası ülkemi temsil etmesi bence bana ve ya ülkeye bir şey katmıyor.Ama verdikleri emek taktire şayan.
@Emre C Şuan aktifsiniz diye etiketliyorum umarım rahatsız olmamışsınızdır.Konuyu kilitler misiniz?

Hiçbir şey yapan kişiye veya başkasına zarar vermiyorsa gereksiz değildir. Hem artık her alanda bir rekabet var. Hiçbir şey yapılmamalı o zaman :) Sınavlara girmeyelim, oyun da oynamayalım...

Geri
Yukarı