TCL 55C745 55 inç 4K QLED TV alınır mı?

Metekhan777

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar önceliğim ekranın en az 120 Hz olması. OLED bütçesine çıkamıyorum taksit kısıtlaması olduğu için. TCL marka yurt dışında tutuluyor ve kaliteli olduğu söyleniyor ve fiyatı nispeten uygun. Servisi olduğum bölgede var. Sizce bu TV alınır mı? Bu fiyata veya daha azına daha iyisi var mı?

Arkadaşlar önceliğim ekranın en az 120 hz olması. Oled bütçesine çıkamıyorum taksit kısıtlaması olduğu için.Tcl marka yurtdışında tutuluyor ve kaliteli olduğu söyleniyor ve fiyatı nispeten uygun.Servisi olduğum bölgede var. Sizce bu tv alınır mı? Bu fiyata veya daha azına daha iyisi var mı?
Bir de bu tv VA panel va monitörlerdeki gibi oyunlarda ghosting olur mu?

Hocam 120Hz olayını çok kafaya takmayın derim. Eğer rekabetçi oyunlar oynamıyorsanız.

Rainbow veya Call Of Duty tarzı takılmıyorsaniz Hikayeli akacaksanız hiç gerek yok 120HZ almanıza. Onun yerine daha iyi görüntü kalitesi veren 60HZ almak daha mantıklı olur.

Hocam 120Hz olayını çok kafaya takmayın derim. Eğer rekabetçi oyunlar oynamıyorsanız.

Rainbow veya Call Of Duty tarzı takılmıyorsaniz Hikayeli akacaksanız hiç gerek yok 120HZ almanıza. Onun yerine daha iyi görüntü kalitesi veren 60HZ almak daha mantıklı olur.
Hocam ama 60 hz olan tvlere vsync açsam bile yırtılma oluyor bir de monitörde 144 hzye alışınca 60 yavan geliyor

Hocam ama 60 Hz olan tvlere V-Sync açsam bile yırtılma oluyor bir de monitörde 144 Hz'ye alışınca 60 yavan geliyor

O monitör için evet. Ben PS5 için ve PC'de direksiyon setim için 50 inç TV aldım hiç yırtılma falan olmadı açıkçası. Gayet rahat oynuyorum. Normalde 240 Hz monitörde oynuyorum ama akıcılık olarak bir hissiyat farkı da hissetmedim. Dediğim gibi o akcılık farkını sadece Call of Duty tarzı oyunlarda hissedersiniz. Rekabetçi oyunlarda. Öbür türlü hiçbir farkı yok.

Genede bütçenizi zorlamayacaksa o linkini attığınız televizyon gayet iyi alabilirsiniz.

O monitör için evet. Ben PS5 için ve PC'de direksiyon setim için 50 inç TV aldım hiç yırtılma falan olmadı açıkçası. Gayet rahat oynuyorum. Normalde 240 Hz monitörde oynuyorum ama akıcılık olarak bir hissiyat farkı da hissetmedim. Dediğim gibi o akcılık farkını sadece Call of Duty tarzı oyunlarda hissedersiniz. Rekabetçi oyunlarda. Öbür türlü hiçbir farkı yok.

Genede bütçenizi zorlamayacaksa o linkini attığınız televizyon gayet iyi alabilirsiniz.
Tamamdır hocam teşekkür ederim yani tv qled olduğu için va olsa bile ghosting yapmaz diyorsunuz o zaman alıyorum?

Hocam ürün nasıl bende PS5 Netflix ulusal kanallar için almayı düşünüyorum önerir misiniz? Artıları eksileri nedir?

TV oyun için gayet iyi teknoloji olarak monitörlerden hiçbir eksiği yok her şeyi otomatik algılıyor tüm uygulamalar var ve hızlı çalışıyor PS5 ve Netflix için fazlasıyla yeterli ulusal kanallar zaten kullanmıyorum bile ama 1080P'de bile görüntü aşırı net samsunga bir sürü para bayılmanın manası yok(3.5 aydır kullanıyorum)

Geri
Yukarı