Telefonu Çok Şarj Etmenin Negatif Yanları

iPad 2 kullanıyordum. %30 şarjı oluyordu, çıkarıyordum. Sonra bitirip tekrar takıyordum. Böyle hep şarjı tam dolmadan çıkarıyordum falan. Hiç bir şey olmadı. Halen aynı sürede bitiyor. 1 yıl oldu alalı. iPhone 4S kullanıyorum aynı zamanda. Onda da aynı şeyleri yaşadığım zamanlar oluyor. Onda da pek sıkıntı olmuyor. Sanırım batarya ömrü eskilerde kaldı. :)

İphone lityum- iyon pile sahiptir. Bu bataryaların belirli şarj edilebilme süreleri ve ömürleri vardır.
Kısaca çok şarj etmek yanılgısı yanlıştır, Pil şarj olduğu zaman akım durur şarjda olması bişeyi değiştirmez :)
İstediğin kadar şarjet, tak çıkar zıpla :)

Sağlam ve geniş bilgi içinde buraya bak mağlum kaynağın kaynağı

Apple - Piller

Bence bataryanı istediğin gibi kullan sonuçta bu telefonlar ve bataryalar sabah şarjdan çıkartıp akşam şarja takmak için yapılmıştır. En azından 1.5 yıl seni götürür sonra yeni batarya alırsın.

Adaptör bozulabilir ama. Dolduktan sonra akımın durması doğrudur ancak son günlerde iPhone şarj sorunları artmış durumda. İleri ki seviyede aşırı ısınma yapabilir. Patlamış iPhone'lar bile var...

iPad 2 kullanıyordum. %30 şarjı oluyordu, çıkarıyordum. Sonra bitirip tekrar takıyordum. Böyle hep şarjı tam dolmadan çıkarıyordum falan. Hiç bir şey olmadı. Halen aynı sürede bitiyor. 1 yıl oldu alalı. iPhone 4S kullanıyorum aynı zamanda. Onda da aynı şeyleri yaşadığım zamanlar oluyor. Onda da pek sıkıntı olmuyor. Sanırım batarya ömrü eskilerde kaldı. :)
Batarya ömrü hiç bir zaman eskilerde kalmadı. Batarya her türlü kurur. Bataryanın kuruması "Çok kullanılmadığında" yada "Bozulacak düzeyde (Sıcaklık,İşlemciye baskı vs...)" kullandığında başlar.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı