Ryzen 5 5600 overclock değerleri nasıl?

Maalesef çok yüksek güç tüketimlerine çıkıyor hocam 150-160 civarı diye tahmin ediyorum sistem kendini korumaya alıp kapatıyor. Oyunlarda bu kadar yüksek bir güç tüketimine çıkmadığı için bir sorun yaşamıyorum en fazla 80W gördüm o da 1 saniye falan sürdü. Şu anda 1.200v ile 4.85GHz test ediyorum stabil gibi tabii dediğiniz çok yüksek güç tüketimlerine çıkaran testleri açtığımda sistem en fazla 10-15 saniye dayanıyor. Cinebench R23, OCCT CPU, Prime95 stok ayarlarda test ediyorum bir sorun yok gibi şu anlık.
Güç kaynağı: Naxn 550W (Tomahawk II)

Sizin PSU belki beklemeyebilir onu, zira ekran kartını vs tüm sistemi tüm yüke bindiriyor, benim gördüğüm en zorlayıcı test o. Fakat 1.2 de nasıl 4.85 GHz çalıştırabiliyorsunuz onu çözemedim. İlginç geldi çok. Ama çalışıyorsa güzel.

Sizin PSU belki beklemeyebilir onu, zira ekran kartını vs tüm sistemi tüm yüke bindiriyor, benim gördüğüm en zorlayıcı test o. Fakat 1.2 de nasıl 4.85 GHz çalıştırabiliyorsunuz onu çözemedim. İlginç geldi çok. Ama çalışıyorsa güzel.

Bende garipsiyorum çok saçma değerlerde çalışıp stabil olduğunu sanıyorum ve sonra kendini bir anda kapatıyor. Boş olduğum zaman daha uzun bir teste sokmayı düşünüyorum o zaman kesin stabil olduğunu anlarım zaten. İlk defa PSU'nun yetersiz geldiğini gördüm biraz üzdü açıkçası.

OCCT değil de sadece Prime 95 ile test atarsanız memnun oluruz. PSU'yu yormaz.

Hocam yaklaşık 3 haftadır 1.875v de 4.80 GHz ile kullanıyorum bunun üstü Prime95 maximum Power testlerinde PSU yetersiz kalıp kendini kapatıyor. Boş olduğumda uzun bir teste sokup buraya sonucu paylaşırım hocam.

Şimdi oldu. Ama o voltajda o frekansta kalabilmesinin imkanı yok. Sanırım yetersiz voltajdan kapanıyor. PSU yetersizliğinden değil.

Ben birşey daha fark ettim. Sizin 4.85 ile aldığınız skordan ben 4.75 ile daha fazlasını alabiliyorum.
IMG_20230113_190034.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı