0,26 yüzdelik dilim ile hangi okula gidebilirim?

Sonuçta bu TYT değil ki yani. O kadar zorlamaz diye düşünüyorum.
Evet, bir senelik çalışma sonucu ulaştım bu değerlere 🙂 Abartılıyor LGS, sınava çalışırken aslından çok çok daha zor deneme sınavlarına girdim. Biraz da kafa gerekiyor övünmek gibi olmasın. Bazı insanlar ne kadar çalışırsa çalışsın yapamıyor.

Birçok örneğini gördüm, bana hep ''Ya çalışmadan nasıl yapıyorsun?'' gibisinde soru sorarlardı. Zor bir durum, çalışıp çalışıp yapamamak. Yine de hiç çalışmayın demiyorum, düzenli çalışmadan olmuyor.

1 Türkçe ve 1 Matematik yanlışı ile 0, 26'lık dilim bu senenin çocuklarının pek de zeki olmadığını gösteriyor benim gözümde.

Ben bir sene önce 1 Matematik yanlışı 1'de Fen boşu ile 0, 70'e girmiştim. Kabataş falan zor görünüyor. Yine de ortalama bir fen lisesine gidebilirsin gibi.

Çok saçma konuştun. Bu sene sınav daha zor oldu o yüzden bu sonucu aldım

LGS zor diyenler. TYT sınavına ne diyecek merak ediyorum.

Bu da bizim seviyemize göre zor 13 yaşında biriyle 18 yaşında birinin beyin gelişimi bir değil

Sonuç olarak iyi bir okula gideceksin belli. Ben geçen sene girdim ve şöyle bir tavsiye vereyim: En üst sıraya Galatasaray bir altına da Kabataş'ı altına da Kabataş'tan daha düşük liseler yazarsan sırtın yere gelmez. Kesin Kabataş'a girersin demiyorum ama şansın var unutma.

Çok saçma konuştun. Bu sene sınav daha zor oldu o yüzden bu sonucu aldım

Bu da bizim seviyemize göre zor 13 yaşında biriyle 18 yaşında birinin beyin gelişimi bir değil
Ben mi saçma konuştum? Şöyle daha rahat anlayabilirsin;

Geçen sene bir kişi matematikten 1 yanlış, fenden 1 boş yapıyor ve %0,70'lik dilime giriyor.

Bu sene de diğer kişi 1 türkçe, 1 de matematik yanlışı yapıyor ve %0,26'lık dilime giriyor.

Şimdi, burada nasıl bir saçmalık var? Gayet normal. Bu seneki öğrenciler genelde daha kötü yapmış ki hedefleri olan birine göre nispeten geçen seneye göre kötü bir sonuç olan diğer kişinin sonucu %0,26'lık dilime girmiş.

Ama diğer kişiden ufak da olsa daha iyi yapan geçen senenin öğrenicisi, genele baktığımızda öğrencilerin biraz daha iyi işler çıkarttığı ilk LGS senesinde %0,70'lik dilime girmiş.

Nasıl ben bu konuya dahil oldum ya? Sadece tavsiye verip çıkacaktım...

Umarım anlatabildim.

Ben mi saçma konuştum? Şöyle daha rahat anlayabilirsin;

Geçen sene bir kişi matematikten 1 yanlış, fenden 1 boş yapıyor ve %0, 70'lik dilime giriyor.

Bu sene de diğer kişi 1 Türkçe, 1'de matematik yanlışı yapıyor ve %0, 26'lık dilime giriyor.

Şimdi, burada nasıl bir saçmalık var? Gayet normal. Bu seneki öğrenciler genelde daha kötü yapmış ki hedefleri olan birine göre nispeten geçen seneye göre kötü bir sonuç olan diğer kişinin sonucu %0, 26'lık dilime girmiş.

Ama diğer kişiden ufak da olsa daha iyi yapan geçen senenin öğrenicisi, genele baktığımızda öğrencilerin biraz daha iyi işler çıkarttığı ilk LGS senesinde %0, 70'lik dilime girmiş.

Nasıl ben bu konuya dahil oldum ya? Sadece tavsiye verip çıkacaktım...

Umarım anlatabildim.

Öncelikle benim matematikte 2 yanlışım var 1 değil ikinci olarak şunu diyorum geçen sene sınav daha kolaydı daha çok kişi yapabildi böylece 2 yanlışla bile 0.70'e girdin.

Geri
Yukarı