0.7 uçlu kalem önerisi

Bulabilirseniz Pentel Graphgear 500 deneyin diyeceğim de 100 lira olmuş. Okuldayken 12.5₺ ya almıştım. Çok uzun süre kullandım hala çantada gezdiririm.
Ben de yeni bir kalem arayışındayım ve Pentel markasının tam fiyat/performans olduğundan bahsedildiğini gördüm. Tecrübelerinizi anlatabilir misiniz? Kalemin ağırlığı nasıl, tamamı mı metal, kalemin ucu içine giriyor mu korunması üzere vb.

@The Butcher of Blaviken hocam kavradığınız kısım metal. Hatta uç kısmıyla birleşik. Yani tıkanmıyor ama tıkandı diyelim uçla birlikte komple çıkıyor o metal kısım. Alüminyum sanırım. Üst tarafı plastik. Ağırlığını eğer daha önce o tür kalemler kullanmadıysanız anında hissettiriyor ilk başta zaten. Yazı yazmak için ne kadar uygun bilemiyorum. Genelde çizim yaparken kullanıyorum. Uzun süre yazı yazma durumunda grip kısmı yumuşak olmadığı için elinizde ağrı/acı yaşatabilir.

Onu bunu bilmem, ben Faberciyim arkadaş. (!) Bu kalemi kullanıyorum, gövdesi ve ele oturuşu çok hoşuma gidiyor.

Faber Castell Grip 2011 gerçekten de efsane kalemlerdendir ama linktekinin orijinalliğinden şüpheliyim. En son 2-3 yıl falan önce almıştım o zaman bile bundan pahalıydı. Satıcı puanı da çok düşük zaten.

51fsA9WnWDL._AC_SL1000_.jpg

Faber Castell Grip 2011 gerçekten de efsane kalemlerdendir ama linktekinin orijinalliğinden şüpheliyim. En son 2-3 yıl falan önce almıştım o zaman bile bundan pahalıydı. Satıcı puanı da çok düşük zaten.
Linki araştırmadan attım. Ben geçen ay 50 TL'ye aldım kırtasiyeden.

Yeni konular

Geri
Yukarı