Uçlu Kalem Önerisi (0.7)

Kullanmadığınız ve bilginiz olmadığı çok belli. Metal tutacaklı bütün kalemler öyle değil.
Daha önce kalem önerilerinde beni görmüş olsaydınız bilirdiniz. Fotoğraftaki kalemlerin yarısından çoğuna sahibim, benim olmayanları da arkadaşlarımdan ödünç alıp denedim. Bence yorum yapmaya yetecek kadar tecrübem vardır. Senelerdir çizim yapıyorum öylesine eskiz yapacaksanız, yazı yazacaksanız metal tutacaklı kalemler uygun değil. 🙂
WhatsApp Görsel 2023-03-21 saat 22.34.09.jpg

Ben de 0.7 mi 0.5 mi alsam karar veremedim. Korece yazmayı 0.5 kalemimle yaptığım için ve o elimi bi tık acıttığı için 0.5 alayım diyorum. 0.7 zaten Mono Graph kullanıyorum. Mono Graph'in da 0.7'leri pahalıymış.
0.7 almak istiyorum. Bugüne kadar neredeyse hiç 0.5 kullanmadım.

Grip 1347 istemiyorum diye uzun uzun belirttim yukarıda.

Ben de 0.7 mi 0.5 mi alsam karar veremedim. Korece yazmayı 0.5 kalemimle yaptığım için ve o elimi bi tık acıttığı için 0.5 alayım diyorum. 0.7 zaten Mono Graph kullanıyorum. Mono Graph'in da 0.7'leri pahalıymış.
Sizce 0.5 almalı mıyım ? Çok kırılır mı ? 0.7 Mono Graph 150₺ (Beyaz), 0.5 Mono Graph 76₺ (Bebe Mavisi), 0.7 Rapid 84₺. Hangisi ?

Son düzenleme:
Yazım küçük zaten. Ama sürekli uç kırılır mı korkusu var.

0.7'den 0.5'e geçmiştim öyle kırılma sorunları olmuyordu aksine kırılmıyor daha güzel ve konforlu bir yazı yazıyordum.

Daha da bir estetik duruyordu eğer eş dostta deneyebileceğin bir 0.5 kalem varsa al bir iki gün dene ona göre 0.5'e geç derim.

0.7'den 0.5'e geçmiştim öyle kırılma sorunları olmuyordu aksine kırılmıyor daha güzel ve konforlu bir yazı yazıyordum.

Daha da bir estetik duruyordu eğer eş dostta deneyebileceğin bir 0.5 kalem varsa al bir iki gün dene ona göre 0.5'e geç derim.
0.5 denedim tabii ki daha önce. Ama çok uzun süre yazmadım. 0.5 Tombow Mono Graph ile 0.7 Rotring Rapid aynı fiyata geliyor aşağı yukarı.

Geri
Yukarı