1.0 TSI nasıl?

1. Hangi araç?
2. Şehir içi ortalama 6.5-7-7.5 yakar, şehir dışı 4.5-5 yakar fakat hızınız 110 üstüne çıkar çıkmaz tüketim artar.

Genel konuştum tam araç modelini verirseniz daha net olabilirim.

Düzgün kullanımda 6.5 bile görmezsin muhtemelen. Yüksek hızlarda ve yüksek devirlerde tüketimi çok artıyor elbette. DSG olmasının büyük avantajı olur. Kalkışta bir binek otomobil için iyi sayılabilir. 1.6 TDI ile kafa kafaya yürüyor. :D Ara hızlanmaları da fena değil. Güncel motorlar içinde alınabilir olanlardan diye düşünüyorum.

1100 kiloya kadarki araçlar için ideal. Daha ağır araçlar için biraz düşük kalıyor ama şehir içi üzmez. Ödüllü olan motor değil miydi bu?

1.6 TDI ile kafa kafaya yürüyor. :D Ara hızlanmaları da fena değil.
Bu kısmı bizzat doğrulayabilirim, ikisini de bizzat sürmüş olmakla beraber kendi aracımız 1.6 TDI. Gerçekten dizeldeki torku aratmıyor neredeyse, gaza dokundun mu direkt atılıyor. Tork da 1750-2000 devir gibi geliyor, ölümüne bağrıtman gerekmiyor aracı.
1.0 TSI gerçekten güzel motor, hibritleri saymazsak muhtemelen Türkiye'deki en ekonomik benzinli motor. Bizimkini satarsak 1.0 TSI almayı düşünüyorum ben de.

Bu kısmı bizzat doğrulayabilirim, ikisini de bizzat sürmüş olmakla beraber kendi aracımız 1.6 TDI. Gerçekten dizeldeki torku aratmıyor neredeyse, gaza dokundun mu direkt atılıyor. Tork da 1750-2000 devir gibi geliyor, ölümüne bağrıtman gerekmiyor aracı.
1.0 TSI gerçekten güzel motor, hibritleri saymazsak muhtemelen Türkiye'deki en ekonomik benzinli motor. Bizimkini satarsak 1.0 TSI almayı düşünüyorum ben de.
Aile için Scala DSG 1.6 TDI mı önerirsiniz, yoksa 1.0 TSI mı?

Aile için Scala DSG 1.6 TDI mı önerirsiniz, yoksa 1.0 TSI mı?
Fiyatlar önemli. En son kaldırılmadan önce dizelin sıfırı 70-80 lira fark koyuyordu. Biraz da kişisel tercihe bağlı. 1.6 TDI çok klasik, herkesin alışkın olduğu bir motor. Eğer ekonomi, ekonomi ve ekonomi diyorsan ve iki seçenek de aynı fiyattaysa 1.6 TDI al. Ancak arada en az 20-30 fiyat farkı varsa hiç TDI ile uğraşma direkt 1.0 TSI al. Evet belki tepe torkta dizele kıyasla daha düşük ve ekonomide bir tık geride olabilir ancak yine de gayet ekonomik ve güçlü bir motor, MTV avantajı ve sessizliği de cabası.
Konfor istiyorsan benzinli elbette. Dizel sevmediğim için ben olsam benzinli alırdım.
Hocam size dizel sevdirelim mi ne dersiniz? :D

Geri
Yukarı