1.000.000 TL'ye alınabilecek arabalar

Mr.Dirge

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar arabalara çok düşkün bir öğrenciyim. Senelerdir aktif araba kullanıyorum bu yüzden pişmeme gerek yok. Bu paraya sıfır araba alıp rahatıma bakmak ile piyasa arabası almak arasında gidip geliyorum. Arabadan anlıyorum ama sizlerden de tavsiye almak istiyorum. Sizce sıfır olacaksa ne almalıyım yoksa piyasa arabası yapacaksam ne almalıyım? (Önceden konu açılmış ama üstünden 1 sene geçtiği için yeniden açmanın doğru olacağını düşündüm)

Son düzenleyen: Moderatör:
1 ay falan geçmiş üstünden.

Reis sana şöyle söyleyeyim sana direkt model önermeyecegim tek diyeceğim sıkıntısız binmek istiyorsan sanayi yüzü görmek istemiyorsan Japon arabası al.

1 ay falan geçmiş üstünden.
Evet bir ay geçmiş bende sonradan fark ettim ama orada piyasa arabaları konuşulmamış. Ben ikisi arasında git-gel yaşadığım için iki taraftan da fikir almak istedim.

Reis sana şöyle söyleyeyim sana direkt model önermeyecegim tek diyeceğim sıkıntısız binmek istiyorsan sanayi yüzü görmek istemiyorsan Japon arabası al.
Açıkçası mantıklı ama sıfır alacak olsam bu paraya bi Honda City ve Toyota Yaris var sanırım. İkisi de beni pek tatmin etmez biraz aracın performanslı olması gerek. İkinci el alacak olursam da 182'lik Civic var ama benim burayı açma sebebim aslında model önerisi alıp kararımı vermek.(1m'lik sıfır arabadan çok bir beklentim yok Skoda Fabia gibi bir performans yeterli)

Son düzenleme:
SUV seviyorsan Nissan qashqai bak.

Arkadaşlar arabalara çok düşkün bir öğrenciyim. Senelerdir aktif araba kullanıyorum bu yüzden pişmeme gerek yok. Bu paraya sıfır araba alıp rahatıma bakmak ile piyasa arabası almak arasında gidip geliyorum. Arabadan anlıyorum ama sizlerden de tavsiye almak istiyorum. Sizce sıfır olacaksa ne almalıyım yoksa piyasa arabası yapacaksam ne almalıyım? (Önceden konu açılmış ama üstünden 1 sene geçtiği için yeniden açmanın doğru olacağını düşündüm)
Ben muhtemelen temiz ve lacivert ayrıca cam tavanlı bir Volkswagen Golf tercih ederdim. Motor konusunda bakımları yapıldıysa üzmez, gence gider, aileye gider rengi de güzel daha ne olsun.

Tamamen senin keyfine kalmış. Ülke şartlarında araba alacağım diyorsan şu şekilde;

1. Egea Cross Urban 1.6 otomatik 21-23 model
2. Megane Touch 1.5 Blue Dci otomatik 20-21 model

bu araçları hatasız kmsi max 30-40 binde rahatlıkla bulursun belki egea crossu 20 binde bile bulursun.

Benim cebimde 1m olsaydı yukarıdaki iki araçtan birini alırdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı