1.150.000 TL SUV Araç Önerisi

Hocam DS7 de bakabilirsiniz 1.3m civarında bulunabiliyor. Benim bir tanıdığımda vardı ve resmen aşık oldum arabaya. Ancak bütçe biraz sıkıntı olabilir. Onun dışında Taigo yerine Tiguan da bakabilirsiniz.

1.1M-1.3M bandında bende SUV arıyorum. Hybrid olması sebebiyle Honda HR-V ve Toyota Corolla Cross fena seçenek değiller. Ayrıca Nissan Qashqai da güzel seçenek. Hepsinin yeni kasa modellerini kastediyorum.
Honda HR-V güzel bir araç, ancak Euro NCAP testinden 4 yıldız almış olması büyük bir dezavantaj.

Toyota Corolla Cross'ta güzel, ancak bu bütçede genelde Flame veya Flame X-Pack gibi daha boş paketler bulunuyor. Arka far tasarımını beğenmiyorum şahsen.

Nissan Qashqai keza yeni kasalarında bu bütçede pek donanımlı paketleri tercih edemiyorsunuz.

3008, Tiguan ve Tucson harici araçlar tok satıcı araçlarıdır. Bu modeller harici alacaksanız satarken uğraşacağınız zamanı da hesaba katın.
1.6 PureTech 3008 güzel bir tercih olur, 180HP motoru fazlasıyla tatmin eder.

Corolla Cross gibi tenekeye para vermeyin, 1.8 verimsiz motorun yanına CVT şanzıman koyunca tam bir emekli arabası olmuş.

Hocam DS7 de bakabilirsiniz 1.3m civarında bulunabiliyor. Benim bir tanıdığımda vardı ve resmen aşık oldum arabaya. Ancak bütçe biraz sıkıntı olabilir. Onun dışında Taigo yerine Tiguan da bakabilirsiniz.
Bütçemizi aşıyor hocam maalesef.
Bu bütçede daha donanımlı araçlar alınabileceğini düşünüyorum.
3008, Tiguan ve Tucson harici araçlar tok satıcı araçlarıdır. Bu modeller harici alacaksanız satarken uğraşacağınız zamanı da hesaba katın.
1.6 PureTech 3008 güzel bir tercih olur, 180HP motoru fazlasıyla tatmin eder.

Corolla Cross gibi tenekeye para vermeyin, 1.8 verimsiz motorun yanına CVT şanzıman koyunca tam bir emekli arabası olmuş.
Önerinizi dikkate alacağım. Teşekkür ederim.

Güncelleme:

Bu araçları buldum. Açıkçası 3008 bana daha iyi gibi geliyor.

Active Life Prime Edition ile Active Prime paketleri arasındaki farkı açıklayabilir misiniz?

Son düzenleme:
Bütçeyi aşıyor hocam.

Güncelleme:

Bugün babamla birlikte 2022 model Hyundai Tucson 1.6 CRDI Elite paketindeki 7k kilometredeki ikinci el bir araca baktık. Fiyatı 1.390.000 TL. Açıkçası araç çok hoşumuza gitti. 3008'den çok farkı olduğunu da görmüş oldum. Bu araç bütçemizi aşıyor evet, fakat kredi çekip alabilme ihtimalimiz var.

Kendi gözlemime göre Tucson alacaksanız mümkünse cam tavanlı ve dolu paket almanız daha mantıklı olur.

Honda HR-V güzel bir araç, ancak euro ncap testinden 4 yıldız almış olması büyük bir dezavantaj.

Toyota Corolla Cross'ta güzel, ancak bu bütçede genelde flame veya flame X-pack gibi daha boş paketler bulunuyor. Arka far tasarımını beğenmiyorum şahsen.

Nissan qashqai keza yeni kasalarında bu bütçede pek donanımlı paketleri tercih edemiyorsunuz.

Hocam uzun yol yapan biriyseniz HR-V almayın 7.0 litre yakıyor kullanıcısından aldığım bilgiye göre ayrıca şehir içindr bende bindim yalıtım konusunda aşırı derecede kötü. Tavsiye etmem.

Geri
Yukarı