2016 1.4 TDI Polo çok fazla yakıyor

Enjektörden olsa sanırım ilk çalışmada bir vuruntu gibi bir şey yapar bunu bir kontrol edeceğim eğer öyleyse hissedilebilecek seviyeye gelmiş olması gerekiyor 2 kat yakıt sarfiyatı yaptığını göre ondan dolayı ise eğer. Peki enjektörden ise expertizin bunu görmesi gerekmez miydi?

Ümran oto expertiz 775TL'lik en Full paketi yaptırdık alırken.

Hocam sanayide arkadaşım var ona sordum daha demin. Enjektör değişecek dedi. Başka çaresi yokmuş.

Ekran Alıntısı5.PNG
Ekran Alıntısı6.PNG

Hocam araç bu mu?
Bir de hocam galiba arkadaşın dediği gibi enjektör değişmesi gerekecek ama arabanın gaz yemesinde bir sorun var mı? Mesela siz gaza çok basmasanız bile kendini ileri atıyor mu?

Eki Görüntüle 1344802Eki Görüntüle 1344801
Hocam araç bu mu?
Bir de hocam galiba arkadaşın dediği gibi enjektör değişmesi gerekecek ama arabanın gaz yemesinde bir sorun var mı? Mesela siz gaza çok basmasanız bile kendini ileri atıyor mu?

Hocam ben aşırı anlamıyorum cidden, bazen bir anda attığını hissediyorum ama şöyle söyleyeyim adamakıllı 1 haftadır araç kullanıyorum onun harici tek tük kullanıyordum. Bir anda hızlanma durumunu hissetmedim diyemem ama. @Henry Ford hocam sabit gaza basarken o bir anda kendini ileri atma durumu var eğer öyleyse İstanbul'dayım ne kadar bir masrafı olur tahmini olarak?

Expertizin bunu görüp bana söylemesi gerekmiyor muydu peki bu şekilde ciddi bir sorunu?

Hocam ben aşırı anlamıyorum cidden, bazen bir anda attığını hissediyorum ama şöyle söyleyeyim adamakıllı 1 haftadır araç kullanıyorum onun harici tek tük kullanıyordum. Bir anda hızlanma durumunu hissetmedim diyemem ama. @Henry Ford hocam sabit gaza basarken o bir anda kendini ileri atma durumu var eğer öyleyse İstanbul'dayım ne kadar bir masrafı olur tahmini olarak?

Expertizin bunu görüp bana söylemesi gerekmiyor muydu peki bu şekilde ciddi bir sorunu?
Tamam hocam sorun bununla alakalıdır muhtemelen. Değişmesi gerekecektir.

Tamam hocam sorun bununla alakalıdır muhtemelen. Değişmesi gerekecektir.

Expertizin bunu görmemesi peki sorun değil mi? En üst paketi ve TSE onaylı bir yerde yaptırdım çünkü.
Hocam @ıbishucovet1.5dxi @Henry Ford tek merak ettiğim bu olay kaldı şu an, expertizin bunu atlaması büyük bir sorun gibi geliyor bana. Eğer sorun ondan kaynaklıysa tabii.

Son düzenleme:
Expertizin bunu görmemesi peki sorun değil mi? En üst paketi ve TSE onaylı bir yerde yaptırdım çünkü.
Hocam @ıbishucovet1.5dxi @Henry Ford tek merak ettiğim bu olay kaldı şu an, expertizin bunu atlaması büyük bir sorun gibi geliyor bana. Eğer sorun ondan kaynaklıysa tabii.
Hocam arabayı siz aldıktan sonra sorun oluşmuş olabilir. Güvenilir bşr yerden Expertiz yaptırdıysanız sorun bunu siz yaptırdığınız zaman yoktu demek oluyor.

Hocam expertiz dediğiniz yer de enjektörlere falan bakıyorlar mı bilmiyorum ancak benim bildiğim en üst paketinde sadece motor ile alakalı conta yanık testi yapılıyor diye biliyorum. Bu arada expertizlere fazla güvenmeyin. Siz yakın zaman da yetkili servise gidin bence.

Hocam expertiz dediğiniz yer de enjektörlere falan bakıyorlar mı bilmiyorum ancak benim bildiğim en üst paketinde sadece motor ile alakalı conta yanık testi yapılıyor diye biliyorum. Bu arada expertizlere fazla güvenmeyin. Siz yakın zaman da yetkili servise gidin bence.
Hocam ben de onu merak ettim. Expertiz motoru inceleyen bir yer değil diye biliyorum ama arkadaş en üst paketten yaptırdım dediği için belki özel bir kontrol yapmış olabilirler diye düşündüm.

Alındığının 3. günü kullanabildim ben aracı. Expertize babam gittiği için ben de ona güvenerek bakmadım ki araç motor kısmından falan anlamıyorum. Kendim gördüğümde yakıt dikkatimi çekmişti, yani 3 gün içinde bir sorun olacağını düşünmüyorum çünkü o zaman daha 25-30km yapılmıştı yani. Kısa mesafe falan diye çok üstelenmedi en başta ama bana kısa mesafeye göre de fazla geliyordu. En son uzun kullanım denendiğinde sonuç değişmeyince ciddi bir sorun olabileceğini düşündük. Yarın serviste cihaza bağlanacak artık hayırlısı bakalım. Bir tanıdık vasıtası ile bağlattırdık cihaz olağanüstü yakıt tüketimi vermişti ama sebebini göremiyorduk sürümden dolayı. Servisteki gösterir demişti, oraya kaldık artık.
Sonucu haber veririm buraya tekrardan inşallah aksamaz ise.

Hocam ben de onu merak ettim. Expertiz motoru inceleyen bir yer değil diye biliyorum ama arkadaş en üst paketten yaptırdım dediği için belki özel bir kontrol yapmış olabilirler diye düşündüm.

Hocam benim de bildiğim kadarıyla expertiz motoru incelemiyor. Bildiğim kadarıyla en fazla conta yanık testi yapıyor. Bu arada Ibıshu Covet 1.5'e güzel bir turbocharger ile efsane performans alınıyor. Mümkünse Racing egzoz ve fren diski takın yoksa o hızlarda asla durmuyor. :D

Geri
Yukarı