2016 1.4 TDI Polo çok fazla yakıyor

Yunusemre0101

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba araçta 11-12 litre bir yakıt tüketimi var. İlk başlarda sensörün bozuk olduğunu düşünüp depoyu doldurdum ve 140km gittikten sonra tekrardan yakıt aldım ve aracın 16.38 litre mazot yaktığını gördüm(ikisinde de yedek depo doldurulmadı). Aracı beyine bağladık ve boşta olağanüstü yakıt sarfiyatı diye bir uyarı da verdi zaten ama neyin sebep olduğunu yazmıyor. Araçta performans düşüklüğü vs. yok, yokuş çıkarken falan da bir sorunumuz yok çekişi ile alakalı fakat dediğim gibi tek sorun yakıt sarfiyatı.

Normalde 5-6litre tanıdığımın kullandığı aynı model yıl araç 11-12litre yakıyor. Aynı kişi kullandı aracı yine de yakıt değişmedi ki zaten araç beyine bağlanınca hata da veriyor açık açık.

Yağı daha yeni yenilendi, filtreler değiştirildi.
Araçta titreme vs. sürüşü etkileyen bir sorun yok.

166.500Km'de araç expertizde bir sorun çıkmadı. 2.el olarak aldık ve 150km anca gidildi. Expertizde bir sorun çıkmamasına şaşırdım, daha 10 gün önce expertiz yapıldı.

Ümran expertizde en Full paketini alıp yaptırdık bir de, büyük bir arıza olsa çıkardı diye düşünüyorum. Tanıdık motordan anlayan ustaya da götürdük bir sorun yok motorla ilgili dedi. Araçta yokuş çıkarken titreme yapmıyor, onları da denedik.

Son düzenleme:
166.500Km'de araç expertizde bir sorun çıkmadı. 2.el olarak aldık ve 150km anca gidildi. Expertizde bir sorun çıkmamasına şaşırdım, daha 10 gün önce expertiz yapıldı.

Enjektörler işeme yapıyor olabilir, devirdaimde sorun olabilir, kayışlarda sorun olabilir. Buradan tam olarak anlayamayız. Siz en iyisi yetkili servise götürün.

Enjektörler işeme yapıyor olabilir, devirdaimde sorun olabilir, kayışlarda sorun olabilir. Buradan tam olarak anlayamayız. Siz en iyisi yetkili servise götürün.

Enjektörden olsa sanırım ilk çalışmada bir vuruntu gibi bir şey yapar bunu bir kontrol edeceğim eğer öyleyse hissedilebilecek seviyeye gelmiş olması gerekiyor 2 kat yakıt sarfiyatı yaptığını göre ondan dolayı ise eğer. Peki enjektörden ise expertizin bunu görmesi gerekmez miydi?

Ümran oto expertiz 775TL'lik en Full paketi yaptırdık alırken.

Geri
Yukarı