İnceleme 1.5 yıllık Gamepower Warlock Compact deneyimi

Merhaba ortalama 2022 Kasım ayından beri Gamepower Warlock Compact kullanıcısıyım. O dönemlerde bu ürünü 446TL'ye almıştım ve şu an eng modeli 1300TL civarında bulunuyor, bazen de bulunamıyor stok az sanırım. Evet dilerseniz gelin tek tek özelliklerine bakalım.

Switch kalitesi/ses/geri tepme.

Ben kendi isteğimle blue Switch olan modeli aldım çünkü membran kullanıyordum ve blue o dönemlerde bana çok hoş geliyordu. Aynen de öyle oldu ben bu klavyeyi aldıktan sonra blue Switch'in şıkır şıkır sesi çok hoş geliyordu. Outemu Switch'ler kullanılıyor ve aşırı kaliteli olduğunu söyleyemeyeceğim. Aldıktan birkaç ay sonra o şıkır şıkır ses beni yormaya başladı ve kulaklık takmaya başladım. Ufak bir zamanın ardından da yay sesi arttı ve çift tıklama sorunları başlamıştı bile. Geri tepme konusunda bir sorun yok tuşa bastığınızı gayet net hissediyorsunuz.

Aydınlatma

Klavye Rainbow aydınlatmaya sahip olsa da birçok modu var ve dilerseniz programından istediğiniz tuşun ışığını açıp kapatabiliyorsunuz. Ve birçok modda size gayet yetiyor, RGB'yi arattığını söyleyemem. Işık gücü olarak da gayet yeterli olması gerektiği kadar. Ancak tek sorun bazı tuşların ışığı söndü :)

Malzeme kalitesi ve baskılar

Klavye gerçekten çok ağır ve sert. Alt tarafında birçok kavuçuk ayak var ve masaya tutunuyor bu özellik gerçekten hoş sımsıkı tutuyor ve masayı sallayabiliyorsunuz. Klavyenin çoğu yeri sert plastik üst kısmındaki tuş yatağı ise parlak plastik şeklinde sanki metalmiş izlenimini uyandırıyor. Tuşların hiçbirinde soyulma, eskime yok olduğu gibi duruyor.

Driver ve makro

Klavyenin bir driveri mevcut oradan birkaç özel tuş ayarlayabiliyorsunuz ve modlar arasında da değişme yapabiliyorsunuz, klasik driver işte pek bir özelliği yok ancak macro da atamanız mümkün.

Artılar:

+Ucuz fiyata mekanik deneyimi
+Rainbow olsa da güzel aydınlatma modları
+Makro
+TR-Q olması
+TKL olması
+Tuşların çift baskı olması ve silinmemesi
+Kaliteli kavuçuk ayak ve premium hissi (premium değil sadece his var)

Eksiler:
-Bir süre sonra bazı tuşların ışıkları sönüyor
-Bir süre sonra bazı tuşlar iki kez basıyor
-Belirli bir kullanımdan sonra tuşlardan yay sesi geliyor
-Kir topluyor
-Hotswap değil

Genel puanım 5/10

Bende 1 yıllık kullanıcıyım. Özellikle oyun için kullandığım W, A, S, D tuşları ölmek üzere. W tuşu tam algılamıyor bazen. Rekabetçi oyunlarda çile çektiriyor artık.

6 ayda birkaç tuşun ışığı gitmeye başladı space basıyorum 3 kez sekiyor sinir oldum firlattim gitti.

Bende 1 yıllık kullanıcıyım. Özellikle oyun için kullandığım W, A, S, D tuşları ölmek üzere. W tuşu tam algılamıyor bazen. Rekabetçi oyunlarda çile çektiriyor artık.

Çok şükür onlarda bir sorun yaşamadım inşallah yaşamam da bütçe yok öğrenciyim baba parası yiyorum imkanı yok alamam :D.

6 ayda birkaç tuşun ışığı gitmeye başladı space basıyorum 3 kez sekiyor sinir oldum firlattim gitti.

HyperX alloy Core veya Monster Pusat K3 Pro var bu bütçede para biriktirirsem Monster veya sessiz olmasını istersen HyperX düşünüyorum.

İnceleme için teşekkürler. Hala niye bu markaları önermediğimizi anlamamış olanlar var 🤦‍♂️ Sponsorlu youtube kanalları size ballandıra ballandıra anlatıp maksimum 1 hafta kullanır. Siz de alırsınız. Sonu böyle biter. Emin doğru düzgün inceleme yapan TR kanalı yok gibi bir şey. Güvenmeyin artık şunlara. Aklınızı birilerine emanet etmeyin 🤦‍♂️

Aslında tek bir incelemeye bakarak böyle yorum yapanlara marka farklı oldu mu kızıyoruz. Ama mesele bu markalar olunca iş başka çünkü fazlasıyla gördük bu konulardan.

Çok şükür onlarda bir sorun yaşamadım inşallah yaşamam da bütçe yok öğrenciyim baba parası yiyorum imkanı yok alamam :D.

HyperX alloy Core veya Monster Pusat K3 Pro var bu bütçede para biriktirirsem Monster veya sessiz olmasını istersen HyperX düşünüyorum.

Ben Custom yaptım hocam. İstersen buradan bakabilirsin. Uğraşamam diye korkma, ben hiç anlamayan biriydim yarım saatte bitirdim çok basitti.

Sırf ucuz diye Gamepower, Rampage, Everest gibi markalara yanaşmayın. Şimdiki fiyatını zaten hiç hak etmiyor. Onun yerine sağlam membran klavye almak daha mantıklı.

Hocam sizi benim incelemede görmek çok güzel :). Dediğinize katılıyorum adam gibi membran klavye (örnek Logitech G213) bu tarz ucuz mekaniklerden çok daha sağlam.

Geri
Yukarı