1.6 TDI Turbo Boost basıncı kaçtır?

Basınç ile çok da uğraşmadan soft setup bir yazılım yapılabilir. Tdı ünitelerde çok başarılı olan bir yer var, 120 beygirden 145'e kadar çıkartırlar.

Bize 120 beygirden 175 beygire 250 torqdan 320 torqa çıkarabiliceğini vadeden yazılımcılar avr szin verdiğiniz değerler bayağı az değil mi bunlara göre.

Bize 120 beygirden 175 beygire 250 torqdan 320 torqa çıkarabiliceğini vadeden yazılımcılar avr szin verdiğiniz değerler bayağı az değil mi bunlara göre.
Şöyle ki benim bahsettiğim yer işlem öncesi ve sonrasında dyno verileri sunuyor. Bu motora stage 1 için böyle veriler sunan bir yerin işinin ehli olduğunu düşünmem şahsen. Yazılım yapmayı sadece basınç açmak zanneden yerler var, turbonuzla alakalı sorun yaşamak istemiyorsanız uzak durun öyle yerlerden. Benim bahsettiğim yer hakkında da boş konuşmuyorum ayrıca, arkadaşım da benim tavsiyem üzerine gitti ve BMW 520i'sini 170 beygirden 225 beygire çıkarttı. Dyno'da çıkan sonuçları da belge olarak aldı. Sizin aracınız için 150 beygir 330 tork diyorlar, yaş ve km'ye göre +5 veya -5 beygir farkedebilir.

1.6 TDI 120HP 250nm torqa sahip SuperB'e biniyorum. Turbo'nun en yüksek Boost değeri kaç bardır?
Öncelikle belirteyim, sorduğun sorunun cevabını bilmiyorum ama 2 şeyi söylemek istiyorum.

SuperB değil, Superb!

Bir de aracının motoru 250 Nm ve çift kavramalı otomatik vites şanzıman varsa VAG'ın o arabada DQ200 kuru kavrama transverse şanzıman kullanmış olması çok çok yüksek bir ihtimal. O şanzıman zaten normal kullanımda bile çok dikkatli olunması gereken bir şanzıman. Üstelik bu şanzımanın maksimum tork dayanımı 250 Nm, yani tam sınırda. Sen motorda güçlendirme yaparsan kısa sürede şanzımanı komple eline alırsın, bence vazgeç o sevdadan. DQ200 yerine daha dayanıklı, ıslak kavramalı bir şanzıman varsa (ki sanmam) ya da manuelse o zaman konuyu senin istediğin yere çekelim.

Öncelikle belirteyim, sorduğun sorunun cevabını bilmiyorum ama 2 şeyi söylemek istiyorum.

SuperB değil, Superb!

Bir de aracının motoru 250 Nm ve çift kavramalı otomatik vitesse VAG'ın o arabada DQ200 kuru kavrama transverse şanzıman kullanmış olması çok çok yüksek bir ihtimal. O şanzıman zaten normal kullanımda bile çok dikkatli olunması gereken bir şanzıman. Üstelik bu şanzımanın maksimum tork dayanımı 250 Nm, yani tam sınırda. Sen motorda güçlendirme yaparsan kısa sürede şanzımanı komple eline alırsın, bence vazgeç o sevdadan. DQ200 yerine daha dayanıklı, ıslak kavramalı bir şanzıman varsa (ki sanmam) ya da manuelse o zaman konuyu senin istediğin yere çekelim.
7 ileri olanlar torka çok dayanıklı değil ama 6 ileriler daha dayanıklı diye biliyorum.

SuperB değil, Superb!

Bir de aracının motoru 250 Nm ve çift kavramalı otomatik vites şanzıman varsa VAG'ın o arabada DQ200 kuru kavrama transverse şanzıman kullanmış olması çok çok yüksek bir ihtimal. O şanzıman zaten normal kullanımda bile çok dikkatli olunması gereken bir şanzıman. Üstelik bu şanzımanın maksimum tork dayanımı 250 Nm, yani tam sınırda. Sen motorda güçlendirme yaparsan kısa sürede şanzımanı komple eline alırsın, bence vazgeç o sevdadan. DQ200 yerine daha dayanıklı, ıslak kavramalı bir şanzıman varsa (ki sanmam) ya da manuelse o zaman konuyu senin istediğin yere çekelim.
Öyle olmalı hocam. Bizim kasa Octavia'da da torkun elektronik olarak 250NM'ye sınırlandırıldığını biliyorum otomatik versiyonlarda sıkıntı olmasın diye. Motorun gerçek torkunun 300'e çıkabildiğini duymuştum. Superb ile motor aynı motor, şanzıman aynı şanzıman.

Geri
Yukarı