1.6 TDI Turbo Boost basıncı kaçtır?

Öncelikle belirteyim, sorduğun sorunun cevabını bilmiyorum ama 2 şeyi söylemek istiyorum.

SuperB değil, SuperB!

Bir de aracının motoru 250 nm ve çift kavramalı otomatik vites şanzıman varsa Vag'ın o arabada DQ200 kuru kavrama transverse şanzıman kullanmış olması çok çok yüksek bir ihtimal. O şanzıman zaten normal kullanımda bile çok dikkatli olunması gereken bir şanzıman. Üstelik bu şanzımanın maksimum tork dayanımı 250 nm, yani tam sınırda. Sen motorda güçlendirme yaparsan kısa sürede şanzımanı komple eline alırsın, bence vazgeç o sevdadan. DQ200 yerine daha dayanıklı, ıslak kavramalı bir şanzıman varsa (ki sanmam) ya da manuelse o zaman konuyu senin istediğin yere çekelim.

Klavye düzeltmesi :) bu konuda en çok dikkat eden kişilerden biri benim uyarın için teşekkürler.

bu barı arttırma imkanımız var mıdır beygir artışında bir değer yükselir mi
1.6 Turbo araçların turbosu cücük kadar bir şey, evet yazılım ile turbo basıncı artırılır ve en az 20-30 HP arasında güç artışı da olabilir ama ben tavsiye etmem. Küçük turbolarda turbo ömrünü ciddi şekilde kısalttığını düşünüyorum.

Büyük turbolu araçlarda turbo basıncı ile 300-400 HP güç kazanmak mümkün onu destekleyecek işlemler ile birlikte.

1.6 Turbo araçların turbosu cücük kadar bir şey, evet yazılım ile turbo basıncı artırılır ve en az 20-30 HP arasında güç artışı da olabilir ama ben tavsiye etmem. Küçük turbolarda turbo ömrünü ciddi şekilde kısalttığını düşünüyorum.

Büyük turbolu araçlarda turbo basıncı ile 300-400 HP güç kazanmak mümkün onu destekleyecek işlemler ile birlikte.
1.6TDI ve 300-400hp. Sabah sabah hiç güleceğim yoktu. Biz 2.0TSI ve K04 turbo ile daha 350hp bandına çıkamadık ki zaten 1.6TDI o kadara güç üretebilmesi için motor içinde baya oynama yapılması lazım.

1.6TDI ve 300-400hp. Sabah sabah hiç güleceğim yoktu. Biz 2.0TSI ve K04 turbo ile daha 350hp bandına çıkamadık ki zaten 1.6TDI o kadara güç üretebilmesi için motor içinde baya oynama yapılması lazım.
Forumlarda 1.6 TDI'ın blok olarak 2.0 ile çok benzer olduğu, haliyle Garrett 1449 gibi bir turbo ile dumansız 200 beygire çıktığını duymuştum. Hadi dumanlı olsun 220-230 beygir olsun. Fakat daha üstü imkansız neredeyse. 2.0 TSI/TFSI halen daha çok potansiyelli bir motor, 350 beygir zor ama 300 beygir civarında yürütülebilir diye düşünüyorum.

Forumlarda 1.6 TDI'ın blok olarak 2.0 ile çok benzer olduğu, haliyle Garrett 1449 gibi bir turbo ile dumansız 200 beygire çıktığını duymuştum. Hadi dumanlı olsun 220-230 beygir olsun. Fakat daha üstü imkansız neredeyse. 2.0 TSI/TFSI halen daha çok potansiyelli bir motor, 350 beygir zor ama 300 beygir civarında yürütülebilir diye düşünüyorum.
Adam akıllı yürütmek için VVT iptal edilmesi gerekiyor, o da alt ve üst devirlerde baya bir baygınlık yaratıyor. Biz şimdi sürekli vvt için gerekli yağ basıncı sağlamanın yollarına bakıyoruz.

1.6 TDI 300-400 HP artış olur mu dedim? Tane tane bir daha okuyun.
Standart zekaya sahip bir insan şu cümleden 1.6 TDI motorları kast etmediğimi anlar “1.6 motorların turbosu cücük kadar bir şey”
Büyük turbolu araçlarda 300-400 HP güç kazanımı olabilir dedim, yani büyük turbo lazım.
Kendi aracımda 100 HP güç artışı sağlamıştım. Ayrıca Nissan 200 SX S13 1.8 turbo bir araç 350-400 HP’ye kadar turbo sayesinde kazanım elde edilebiliyor çünkü 1.6 dizel araçlara göre oldukça büyük bir turbosu var.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı