1.71 boyda 65 kilo çok mu fazla?

Dik durdum. 71 kiloymuşum. 150-160 olmam imkansız. Obez durmuyorum.

Yazdan sonra başlarım herhalde. Ailemi zora sokmak istemem.

İllaki spor salonuna gitmene gerek yok. Diyet programı yapabilir ve evde zorlayıcı kardiyorlar yapabilirsin. Hatta istersen dambıl falan alırsın kol gibi kaslarını da güçlendirirsin.
Nasıl diyet programı yapacağını çok yüksek ihtimalle bilmiyorsun, ya internetten araştırarak seç, ya diyetisyenden al, ya da 30TL falan karşılığı satanlar oluyor birinden al işte. Eğer internetten bulursan konu aç sana uygun mu söyleyelim :).

Ben 65 kiloyum, göbeğim yok.
Ben 71 kiloymuşum zaten.
İllaki spor salonuna gitmene gerek yok. Diyet programı yapabilir ve evde zorlayıcı kardiyorlar yapabilirsin. Hatta istersen dambıl falan alırsın kol gibi kaslarını da güçlendirirsin.
Nasıl diyet programı yapacağını çok yüksek ihtimalle bilmiyorsun, ya internetten araştırarak seç, ya diyetisyenden al, ya da 30TL falan karşılığı satanlar oluyor birinden al işte. Eğer internetten bulursan konu aç sana uygun mu söyleyelim :).
Yazın full yatacam, okul bu sene yordu da ondan. Sonrasında başlarım.
Hiçbir zararı yok, senin gibilere "kalıplı" derler. Kürdan gibi olmaktan katbekat daha iyidir. Yine de "skinny fat" olayını bir araştırmanı tavsiye ederim.
Özgüvensizlik yaratacak bir durumun asla yok.
Kalıplısın diyen oluyordu. Skinny fat da olabilrm. Olursam ne yapcam?
Bir de bende bacaklarda ve popoda da çok yağ var.

Yazın yatacaksan daha fazla alabilirsin dostum, sana önerim her gün 10 dakika spor yapıp yağlı yiyeceklerden kaçınman olur. Eğer böyle yapmazsan yaz sonu 76-77 olma ihtimalin fazla.

Yazın yatacaksan daha fazla alabilirsin dostum, sana önerim her gün 10 dakika spor yapıp yağlı yiyeceklerden kaçınman olur. Eğer böyle yapmazsan yaz sonu 76-77 olma ihtimalin fazla.
Son 2 haftada hareketli olmama rağmen 6 kg aldım. En fazla 76-77 olurum di mi?
Boyda uzamıyor artık galiba eylülden bu yana 171 boy.
Diyet yapmadan hiç olmaz mı? Kilom zaten normal.

Son 2 haftada hareketli olmama rağmen 6 kg aldım. En fazla 76-77 olurum değil mi?
Boyda uzamıyor artık galiba eylül'den bu yana 171 boy.

Diyet yapmadan hiç olmaz mı? Kilom zaten normal.

Diyet yapmadan olur, sadece yediğin şeylerin kalorisine bak.
1900'ü geçmemeye çalış. Yediğim ana yemeklerin kalorisine nasıl bakacağını bilmiyorsan fatsecret diye bir uygulama var. Oradan bakabilirsin.

Eğer kilo almazsan gider tabii ki. Sanırım ergenliktesin, çok da sorun etme böyle şeyleri, boyun uzayınca geçer zaten.

Sadece dışarıdan kötü görünmediğine dikkat et. Eğer öyleyse, biraz diyet yapman lazım.
Kıyafetli göğüs biraz fakat dikkat çekmiyor herkeste fit durduğumu söylüyor. Göbek epey var (88 cm) fakat içe çektiğimden belli olmuyor.
Eğer kilo almazsan gider tabii ki. Sanırım ergenliktesin, çok da sorun etme böyle şeyleri, boyun uzayınca geçer zaten.

Sadece dışarıdan kötü görünmediğine dikkat et. Eğer öyleyse, biraz diyet yapman lazım.
Bir de kg alırım galiba. Son 1-2 ayda 10 kgden fazla aldım. PC gelince eve ona kitlendim.

Gayet normal. Aynı boyda ve aynı kilodayız. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı