1.77, 68 kilo birey için antrenman program önerisi

Aconitum

Yoctopat
Daha fazla  
Yeni başlayacağım 1 yıllık beslenme ye antrenman programı arıyorum. Önceden uyguladığınız veya bulduğunuz bir programda olur. Şimdiden teşekkürler.

Boy: 177.
Kilo: 66-68 arası gidip geliyor.

Son düzenleme:
Ağırlığa başlama basketbol+ Çekebiliyorsan düzenli barfiks (Önerim Chin Up tarzı) proteinli dengeli beslenme yeter de artar.

Yeni başlayacağım 1 yıllık beslenme ye antrenman programı arıyorum. Önceden uyguladığınız veya bulduğunuz bir programda olur. Şimdiden teşekkürler.

Hocam yaşım 15 ve boyum da 177. Ama sorun 80 kilo olmam. Antrenmanı acaba kaslı olayım diye mi yoksa sağlıklı olmak falan için mi yapacaksınız bilmiyorum. Bu yaşta kas çalışan da çok sağlıklı olmaz ileride bence.

Basketbol oynamayı seviyorum ama çok da beceremiyorum yeni yeni ciddi bir şekilde de başladım hem onun için hem de güzel bir kas kütlesi elde etmek istiyorum. Natural olması daha sağlıklı olmasına özen göstermek istiyorum. 14 yaşında bence başlamam uygun birkaç kişiye sordum başlamamı önerdiler.

Zaten ciddi bir şey beklemiyorum küçük olduğum için.

4 ay fullbody sonra PPL yap dedi bir kişi.

Basketbol oynamayı seviyorum ama çok da beceremiyorum yeni yeni ciddi bir şekilde de başladım hem onun için hem de güzel bir kas kütlesi elde etmek istiyorum. Natural olması daha sağlıklı olmasına özen göstermek istiyorum. 14 yaşında bence başlamam uygun birkaç kişiye sordum başlamamı önerdiler.

Dostum 1.'si öyle 1-2 yılda direk kaslı 200 kilo adam olma hayalinden vazgeç. 16 yaşında hafif kasın olur o kadar. Basketbol bence bu yaş için çok ama çok yeterli. Basketbol iyi oynayıp oynamaman önemli değil zaten. Ben gittiğimden biliyorum, oradaki çoğu çocuk zevkine gidiyor. Öyle ben basketbolcu olacağım hayaliyle değil. Haftada 2 kez basketbol sağlıklı olman için yeter.

Dostum 1.'si öyle 1-2 yılda direk kaslı 200 kilo adam olma hayalinden vazgeç. 16 yaşında hafif kasın olur o kadar. Basketbol bence bu yaş için çok ama çok yeterli. Basketbol iyi oynayıp oynamaman önemli değil zaten. Ben gittiğimden biliyorum, oradaki çoğu çocuk zevkine gidiyor. Öyle ben basketbolcu olacağım hayaliyle değil. Haftada 2 kez basketbol sağlıklı olman için yeter.

Zaten dediğim gibi 200 kilo adam olma hayalim yok. Küçük olduğum için ama ben erkenden ufaktan başlamak istiyorum.

4 ay fullbody sonra PPL yap dedi bir kişi.
Ağırlık için çok erken bu küçümsemek anlamında değil ben bu işte bayağıdır varım ama Salonlar sanırım artık zarar ettiklerinden midir bilmiyorum ama İnternet kafeden çıkanları toplamaya başlamışlar. Gerçekten rezillik kemik gelişimini tamamlamamış bireylere bu yapılmaz. Sırf ticari kaygıları ve 3 kuruş para kazanmak için çocukların sağlığı ile oynuyorlar.

Benim asıl amacım.
1-basketbolda gelişip eğlenmek.
2- önüme gelene artık tamam demek istemiyorum.

Ağırlık için çok erken bu küçümsemek anlamında değil ben bu işte bayağıdır varım ama salonlar sanırım artık zarar ettiklerinden midir bilmiyorum ama internet kafeden çıkanları toplamaya başlamışlar. Gerçekten rezillik kemik gelişimini tamamlamamış bireylere bu yapılmaz. Sırf ticari kaygıları ve 3 kuruş para kazanmak için çocukların sağlığı ile oynuyorlar.

Evet dediğin doğru bizim buradaki internet kafenin tam karşısına açmışlar. Ama ben kendimi daha öz güvenli, güçlü ve mutlu hissetmek istiyorum.

Ve de ben artık 1-2 yıl daha bekliyemem.

Ağırlığa başlama basketbol+ Çekebiliyorsan düzenli barfiks (Önerim Chin Up tarzı) proteinli dengeli beslenme yeter de artar.
Neden peki?

Spor tecrüben var ise PPL çalış aksi takdirde Split çalışabilirsin.

Bütçe sıkıntın yoksa, güzel bir salona git ve profesyonel bir hocadan yardım iste. Sana ağır olmayan, kaslarını bir sonraki yaşlarına hazırlayacak bir program önersin.

Yeni konular

Geri
Yukarı