1.80 boy 50 kilo normal mi?

• Konuyu başlatan Lyk7a
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 30
  • Görüntüleme 1B
Koşu dallarında sporcuysa, sporla uğraşıyorsa fazla kilo onu yavaşlatacaktır o yüzden sordum.

O yaş için 85kg fazla zararlı değil mi obezliğe yol açar abartı olur 180'nin ideal kilosu belirtilen yaşa göre 73 falandır normal şartlarda daha önce yazdığım kiloyla çelişiyor gibi gözükebilir öncekisinde en az olması gerekeni söyledim ideali 72 73 74tür (16 yaşında)

Profilinizden yola çıkarak bilirkişi olduğunuzu düşünüyorum saygı duyuyorum beni de aydınlatırsanız sevinirim yanlış düşünceye sahip olabilirim.

22'li yaşlarında 85 kilo daha normalleşebilir benim için.

Öncelikle konuşma tarzınız ve nazik oluşunuzdan dolayı teşekkür ediyorum. Koşu sporu da olsa çok düşük. Örneğin Dünyanın en hızlısı Usain Bolt 195cm boyunda ve 94 kiloydu. En hızlı futbolculardan birisi Mbappe 178cm boyunda ve 73 kilodur.

Yaklaşık 1 saat önce koşudan döndüm. 175cm boyunda ve 88 kiloyum ama 10 dakikadan daha az süre dinlenerek 1 saat 10 dakikada 5.5km koştum, ortalama 7'50" /km hızındaydım ve dakikada ortalama 135.5 adım attım. Yani aslında koşucu bile olsanız bu kadar hafif olmamalısınız.

istatistiklerim:

1711402972335.jpeg
1711403009945.jpeg

Hocam çocuk usaiin bolt değil herhalde yaş farkı vs var kas yapı farkları var adam 2 metreye yakın siz biliyorsunuz boşa ban yememe gerek yok ırkçılıktan.

Ben sadece 16 yaşa 85 kiloyu absürt buluyorum.

Şu anda kalori almak zorunda doğru kas kütlesi için zamanı var.
Yohan Blake'la aynı boydalar o adam 80 kilo. 16 yaşında 85 kilo absürt değil ergenliğini geride bırakmış.

Öncelikle konuşma tarzınız ve nazik oluşunuzdan dolayı teşekkür ediyorum. Koşu sporu da olsa çok düşük. Örneğin dünyanın en hızlısı USA'in bolt 195cm boyunda ve 94 kiloydu. En hızlı futbolculardan birisi mbappé 178cm boyunda ve 73 kilodur.

Yaklaşık 1 saat önce koşudan döndüm. 175cm boyunda ve 88 kiloyum ama 10 dakikadan daha az süre dinlenerek 1 saat 10 dakikada 5.5km koştum, ortalama 7'50" /km hızındaydım ve dakikada ortalama 135.5 adım attım. Yani aslında koşucu bile olsanız bu kadar hafif olmamalısınız.

İstatistiklerim:

Eki Görüntüle 2150766Eki Görüntüle 2150767

Evet haklısınız istatistikler iyi açıklama için teşekkürler.

Yohan Blake'la aynı boydalar o adam 80 kilo. 16 yaşında 85 kilo absürt değil ergenliğini geride bırakmış.

Teşekkürler bilgi sahibi oldum yanlışım olmuş konu sahibininde bilgisi olsun.

Şu an zarganadan bile daha da zayıfsın. En az 70 75 olman lazım. Ama yağlanmadan spor yaparak.

Çok zayıfsınız benim boyum 1.78 kilom 77 ama bir tık kilolu gözüküyorum nedense.

Yağ oranın yüksek çünkü. Kaslı olup 85 kilo olsan şu anki 77 kilodan daha zayıf görünürsün.

Yohan Blake 80 Usain Bolt 95 kilo. 🤔

85 kilo doğru kas kütlesiyle alınırsa obezlik yapmaz yaşıda uygun.
Usain Bolt ile kıyasladığın kişiye bak. Yazdıklarını şu saatten sonra kimsenin takacağını sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı